نی نی سایت > تبادل نظر > پيش از بارداري > ناباروري، تجربيات درماني، مشكلات روحي و رواني ناشي از ناباروري > پاسخ به سئوالات شما در مورد تست هاي آزمايشگاهي تشخيص ناباروري

موضوع: پاسخ به سئوالات شما در مورد تست هاي آزمايشگاهي تشخيص ناباروري + اظهار نظر

صفحه 3 از 148 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
کاربران حاضر: 0 کاربر و 2 مهمان
آزمايشگاه نيلو پست ها : 2974عضویت:1390/5/22
1390/6/7 - 1:55 عصر
ندا عزيز،
من سئوالاتتان را Copy/Paste‌ كرده و روبروي سئوال هايتان جوابتان را مي دهم

liquifaction time 30 min اين يعني چي ؟ يعني به حالت مايع درآمدن مايع مني است كه بايد بين 20 الي 60 دقيقه به اين حالت در بيايد كه در نتيجه جواب شوهر شما نرمال است
PH 8.5 يعني چي ؟ قدرت اسيديته مايع مني است كه نرمال است
sperm count 118.000.000 نشانه تعداد اسپرم است كه بايد بالاي 15 ميليون باشد كه مال شوهر شما 118 ميليون است و كاملأ خوب است
motile (total) 75 اين يعني چي ؟ درصد كل تحرك است كه بالاي 55 % بايد باشد.
active 70 فرم تحرك با حركت مستقيم و رو به جلو مي باشد كه فقط نمي دانم كه چند درصد آن به صورت حركت سريع يا Rapid Progressive است و چند درصد حركت آن به صورت آهسته Slow Progressive است؟
sluggish اين يعني چي ؟ همان حركت درجا (بدون جلو رفتن اسپرم است)
normal morphology 70 يعني چي ؟ شكل طبيعي اسپرم ها است كه بايد بالاتر از 6 % باشد
spermatide negative يعني چي ؟ سلولهاي بنيادي و اوليه تشكيل دهنده اسپرم مي باشد.
w b c s 3-4 يعني چي ؟ گلبولهاي سفيد مي باشد كه بايد زير 1 باشد و نشانه عفونت مي باشد و بهتر است دوباره چك كنيد
R B C S 1-2 يعني چي ؟ گلبولهاي قرمز مي باشد كه نبايد اصلأ ديده شود
epithelial calls 0-1 يعني چي ؟ سلولهاي پوششي مي باشند

1390/6/7 - 2:09 عصر
احله عزيز،

واقعأ نمي دونم چرا كه هزينه هر عملي با توجه به مركز و پزشك انجام دهنده آن فرق مي كند.
احتمالأ كامنت ندا صحيح است.
ستاره * مامان ني ني * پست ها : 3954عضویت:1390/2/2
1390/6/7 - 3:19 عصر
سلام ازمايشگاه نيلو منم يه سوال داشتم
اول از خودم بگم.29 سالمه و يك سال و اندي هست كه ني ني ميخوام و نميشه.ماه پيش لاپارا كردم كه بعد از عمل گفتن هيچ مشكلي نداشتم و همه چي خوب بوده.همسرم هم نتيجه ازمايشش خوب بوده
كلومفين و لتروزول و متفورمين هم تا حالا استفاده كردم
دكترم گفته كه بايد اي يو اي كنم
حالا خواستم بپرسم با شرايط من به نظر شما ا ي يو اي جواب ميده؟

ممنون
مامان زهرا پست ها : 1479عضویت:1387/9/6
1390/6/7 - 3:51 عصر
در جواب سوال كسي كه پرسيده بود هزينه لاپارا چقدر ميشه مال خودمن چون سه عدد فيبروم و لكه اندو داشتم 3 ميليون شد در كلينيك نويد ولي رويان لاپارا يك ميليون مي گيرند بعد اگر هيچ مشكلي نداشتي بغير از سيصد هزار تومان بقيه را پس مي دهند و اگر مشكل داشتي حداكثر تا يك و نيم حساب كن
1390/6/7 - 5:39 عصر
ستاره عزيز،

يكي از كاربردهاي IUI در ناباروري غير قابل توضيح مي باشد كه هيچ علتي براي آن پيدا نمي كنند. بنابراين تا سه دوره IUI در اين موارد توصيه مي شود.
باز هم تاكيد مي كنم داشتن استرس بر روي باروري تاثير منفي زيادي مي گذارد ناباروري تا 99.9% قابل درمان مي باشد.
1390/6/7 - 5:47 عصر
زهرا عزيز،

1- يكي از علتهاي ناباروري اندومتريوز مي باشد.
2- ناشناخته در زمينه ناباروري ، همانطور كه در ابتداي اين كامنت نوشته ام در حدود 10-5 % ناباروريها ، نمي توان هيچ علت مشخصي براي ناباروري پيدا كرد نه اينكه نتونستند علتي پيدا كنند.
3- دقيقأ ابتداي كامنت را مطالعه كن و ببين آيا تست و يا روشي است كه براي شما انجام نشده باشد. به خدا توكل كن و با دقت مطلب فوق را بخوان و ببين كه چه كارهايي براي شما انجام نشده است. آنوقت من در خدمت شما مي باشم.
سپيده پست ها : 272عضویت:1390/2/22
1390/6/7 - 6:15 عصر
با سلام وتشكر من 24 سالمه 5 ساله كه نازايي به دليل تست pct منفي دارم به من گفته شده دهانه رحمم انتي بادي ضد اسپرم ترشح مي كنه قاعدگيهام مرطبه وازمايشات خودم وهمسرم نرمال 5 بار iui كردم كه بار اول حاملگي در تخمدان بود و 4 بار ديگر بي نتيجه مي خواستم بپرسمدارويي براي رفع اين انتي بادي وجود ندارد ؟لازم است ازمايشهاي ديگري انجام دهم ؟ اگر هست لطفا نام ازمايشات را بگوييد.
samijoon پست ها : 357عضویت:1390/3/20
1390/6/7 - 6:29 عصر
با سلام آزمايشگاه نيلو لطفا مرا راهنمايي كنيد
من پريودم تا 15 روز طول كشي يعني چندروز خونريزي داشتم كه حدوو 6 روز بود ولي مابقي رو لك داشتم و دكتر برام آزمايش fshنوشت و اين آزمايش رو روز 15 كه لك داشتم دادم و بعد از اون پاك شدم يعني روز 16 پاك بودم جواب آزمايش اينه لطفا بگيد وضعيتم چه جوريه:
fsh 25.1 miu
estradiol 174 pmol
samijoon پست ها : 357عضویت:1390/3/20
1390/6/7 - 6:47 عصر
لازم به ذك است كهمن تو دوره پريود آمپول هاس ام جي و گنال اف جهت آي و ي اف تزريق ميكردم.
1390/6/7 - 7:05 عصر
سپيده عزيز:
جهت درمان ناباروري ناشي از وجود آنتي اسپرم آنتي بادي
1-تجويز كورتون به بيمار مي تواند ميزان موفقيت حاملگي را به حدود 30/. برساند.
2- IUI
3- IVF
4-ICSI
معمولأ مرحله به مرحله براي درمان اين مورد پيش مي روند.
1390/6/7 - 7:11 عصر
سامي جون عزيز:
جلوي آزمايش شما رنج نرمال نوشته شده كه شامل Follicular Phase، Mid Cycle و Luteal Phase مي باشد. جواب خودتان را با محدوده Luteal Phase تطبيق دهيد.
آنوقت با من تماس بگيريد
1390/6/7 - 10:37 عصر
هداي عزيز،
اگر مشكل خاصي داشتيد ، سئوال نمائيد تا واضح تر توضيح داده شود. خيلي سعي شده كه ساده تر مطالب توضيح داده شود.

مامان صبا پست ها : 303عضویت:1390/1/24
1390/6/8 - 12:23 صبح
با سلام لطفا اگه ميشه منو راهنمايي كنيد من29 سالمه و pcod هستم 3 بار iui كردم كه البته يكبارش به علت هايپر

شدنم متوقف شد و كلا نتيجه هر سه منفي شد بعد دوبار ivfميكرو كردم كه سري اول 28 تخمك داشتم ولي يك جنين

درجه دو بيشتر تشكيل نشد و بعد انتقال باز هم ناموفق بود بار دوم هم كه سه شنبه اون هفته بود پانكچر كرد م كه 20

تخمك داشتم به اندازه هاي 22 وسايز 20 /5 عدد و سايز 18 و 17 متعدد منتها برام جنيني تشكيل نشد و الان مشاوره

زنان كه كردم گفتن تخمك ها كيفيت ندارن و برا ي من وهمسرم آز ژنتيك نوشتن كه بديم كه از لحاظ كروموزومي

بررسي كنن حالا شما با اين وضعيتي كه من دارم نظرتونو ميگيد تا منو از اين سرگردوني نجات بديد آخه چطور ميشه

من تخمكام سايزش خوب باشه ولي كيفيت نداشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
       مبارک باشه :)
kocholo پست ها : 817عضویت:1389/8/22
1390/6/8 - 5:01 صبح
سلام. آزمايشگاه نيلو جان ميشه لطفا آزمايش شوهر من رو هم بگين چه جوريه!!
ph 8
volume0.2
sperm count 114
55 (active motility(A+B
15 (slow motility(c
30 (immotile(d
normal morphology 60
8 total motil func sperm
0-1 (wbc(H.P.F
1-2 (cell(H.P.F
*****فرشته هاي زيباي من 91/07/26 خونه ي ما رو روشن کردن*****
ندااا (هفته 25) پست ها : 345عضویت:1390/1/8
1390/6/8 - 8:25 صبح
سلام دستتون درد نكنه دكتر براي عفونتش 40 تا داكسي سيكلين داده گفته كه من 20 تاش را بخورم شوهرم هم 20 تا !!!!! ديگه من براي چي بخورم ؟؟؟

و اينكه اين گلبولهاي سفيد نشانه عقونت است گلبولهاي قرمز كه گفتيد نشانه ي چي ؟؟؟؟

آيا داشتن عفونت (گلبولهاي سفيد) و قرمز باعث ناباروري مي شه ؟؟؟

بازهم از اين همه حوصله اي كه مي كنيد و به تك تك سوالات ما جواب مي دهيد واقعا ممنونيمممممم
1390/6/8 - 10:25 صبح
كوچولو عزيز،
جواب اسپرموگرام شوهر شما كاملأ طبيعي است.
1390/6/8 - 10:31 صبح
ندا عزيز،
1- عفونت هاي دستگاه تناسلي چه مرد و چه زن اگر عفوني باشه بدليل آنكه در هنگام تماس جنسي به طرف مقابل منتقل مي شود بنابراين هر دو بايد درمان شوند.
2- در هنگام عفونت گلبول قرمز هم ديده مي شود كه با درمان عفونت آن هم از بين مي رود. اگر بعد از درمان عفونت هنوز گلبول قرمز وجود دارد بايد سونوگرافي بيضه انجام شود.
3- گلبول سفيد مي تواند روي كيفيت اسپرم ها در درازمدت تاثير بگذارد ولي منجر به ناباروري نمي شود.
1390/6/8 - 10:59 صبح
صبا عزيز،

طبق آخرين بررسي‌ها ذخيره تخمك سريع‌تر از آنچه به نظر مي‌رسد تمام مي‌شود به طوري كه در 30 سالگي از ذخيره تخمك يك خانم تنها 12 درصد و در 40 سالگي تنها 3 درصد باقي مي‌ماند. بسياري از زنان گمان مي‌كنند پريود شدن ماهانه به معني قابليت‌ باروري است با اين حال از 30 سالگي به بعد از آنجا كه ميزان ذخيره تخمك كاهش مي‌يابد، احتمال باروري هم كم مي‌شود. البته اين موضوع براي تمامي زنان يكسان نيست. برخي از زنان شانس بيشتري براي باروري دارند زيرا حين تولد ذخيره تخمك آنها بيش از 2 ميليون تخمك بوده است. براي برخي ديگر متاسفانه اين رقم تنها 35 هزار تخمك است. از آنجا كه بدن بهترين تخمك ها را براي ذخيره سازي انتخاب مي كند، لذا اين احتمال وجود دارد كه با افزايش سن، كيفيت تخمك ها كاهش يافته و در نتيجه بارداري دشوارتر شده يا خطر تولد نوزادان ناسالم و ناقص بيشتر شود.
هورموني كه بطور شايع براي اندازه گيري عملكرد تخمدان مورد استفاده قرار ميگيرد ميزان سطح پايه FSH در روز ۲ يا ۳ سيكل قاعدگي مي باشد . سطح پايه FSH بطور غير مستقيم ميزان ذخيره تخمدانها را نشان ميدهد و بستگي به وجود يك محور هيپوتالاموس و هيپوفيز سالم دارد .
Inhibin B نيز ماركر ديگري است كه بيشتر توسط سلولهاي گرانولوزاي فوليكولهاي پره آنترال ترشح ميشود و گفته شده است كه انعكاسي از ذخيره فوليكولي تخمدان مي باشد .
در جريان مرحله تبديل شدن يك خانم به يائسگي در بيماراني كه سطح بالاي FSH دارند ميزان Inhibin B بسيار پائين تر از افرادي است كه FSH طبيعي دارند . مقادير پايين اينهيبين B همچنين در كساني كه ميزان FSH طبيعي داشته اند نيز ديده شده است و نشاندهنده اينست كه شايد اينهيبين B قبل از FSH بالا ميرود .
هورمون آنتي مولرين (AMH) كه عضوي از خانواده فاكتورهاي رشد مي باشد يك بيوماركر جديدتري است كه توسط سلولهاي گرانولوزاي فوليكولهاي پريمورديال توليد ميشود . نظريه اي كه در مورد عملكرد AMH در تخمدانهاي بالغ وجود دارد بيان ميكند كه AMH موجب تحريك فوليكولهاي پريمورديال جهت پيوستن به فوليكولهاي در حال رشد مي شود .
سطح AMH كاهش پيشرونده اي را با سن بيمار نشان مي دهد . و از اين نظريه حماين ميكند كه ميزان AMH ارتباط مستقيمي با فوبيكولهاي در دسترس تخمدان دارد . سطح سرمي هورمون آنتي مولرين در جريان سيكل قاعدگي نوسان خفيفي دارد . و لذا استفاده ار آن بعنوان بيوماركر ذخيره تخمدان بسيار راحتتر است .
بر اساس سونوگرافي اندازه تخمدان در سنين چهل و بالاتر بتدريج كوچكتر ميشود و شايد اين نكته نسبت به تغييرات سيكل قاعدگي انديكاتور زوردرس تر منوپوز باشد . ارتباط بيم حجم تخمدان و ميزان پاسخدهي به IVF نشان داده شده است . و اين تست آسانتر بوده و گران نيست.
ندااا (هفته 25) پست ها : 345عضویت:1390/1/8
1390/6/8 - 11:24 صبح
ممنونم آزمايشگاه نيلوي مهرباااااااااااااااااااان
1390/6/8 - 11:43 صبح
صبا عزيز

ضمنأ در پروسه درمان ناباروري اين نكته مهم است كه نبايد اينقدر استرس داشته باشي.
صفحه 3 از 148 قبلی  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10  بعدی آخر صفحه
اظهار نظر

پر کردن فیلدها یی که با علامت * مشخص شده اند الزامی است.
*متن: