2410
2553
عنوان

پاسخ به سئوالات شما در مورد تست های آزمایشگاهی تشخیص ناباروری

| مشاهده متن کامل بحث + 613933 بازدید | 3058 پست
مهرانا عزیز،
بهتر است با آزمایشگاه تماس بگیرید و ببینید که رینج را اشتباه نکرده اند چرا که در فاز لوتئال توصیه می شود که حتمأ بالای 5 باشد و در صورت کمتر بودن این میزان بیمار تحت درمان هورمونی قرار بگیرد.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام من هم 32سالمه وهمسرم 33
متاسفانه 2سال هستش که برای نینی اقدام کردیم
عکس رنگی
لاپراسکوپی هم انجام دادم
همسرم هم 3بار ازمایش اسپرم داده و خوشبختانه هر دو سالم هستیم
ولی نازایی ناشناخته داریم
1بار ای یو ای کردم ولی ناموفق بود
وای ن دفعه دوم میشه که ای یو ای انجام دادم
نمیدونم چکار کنم
برم ای وی اف کنم
یا منتظر بمونم که خدا بهمون لطف کنه
منو راهنمایی کنید
ممنون
 هدایای خداوند به من.وهمسرم      لاحول ولا قوه الا بالله           
وااااااااااااااااااااااااااااااااااای اقای ازمایشگاه نیلو مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی واقعا منو از نگرانی دراوردین بازهم مرررررررررررررررررررررررررسی از طرف من و شوشو
2720
باسلام و خسته نباشید میشه آزمایش شوشوی منم بهم بگید که هر کدوم از اینها چه معنی میده و آیا خوبه یا نه آخه بعضی هاش که به صورت علامت اختصاری هست را هیچ رنجی رااز آزمایشگاه ننوشته ؟؟؟

ممنونم

liquifaction time 30 min این یعنی چی ؟
PH 8.5 یعنی چی ؟
sperm count 118.000.000
motile (total) 75 این یعنی چی ؟
active 70
sluggish 5 این یعنی چی ؟
normal morphology 70 یعنی چی ؟
spermatide negative یعنی چی ؟
w b c s 3-4 یعنی چی ؟
R B C S 1-2 یعنی چی ؟
epithelial calls 0-1 یعنی چی ؟

خیلی ممنون
2714
زهرا عزیز،

1- آنتی بادی ضد اسپرم را هم در خون و هم در ترشحات واژن و هم در مایع منی اندازه گیری می شود. بر اساس آنکه منشاء تولید آنتی بادی مرد و یا زن باشند دیده شده که این تست در ترشحات واژن و مایع منی ارزش بیشتری دارد.
2- آزمایش اسپرموگرام شوهرتان چطور است؟
3- توصیه می شود AMH‌ و Inhibin B روز سوم پریود اندازه گیری شود؟
4- در سونوگرافی چند فولیکول در هر دوره قاعدگی دیده می شود و سایز بزرگترینشان چقدر است؟
روشی عزیز،

همانطور که در ابتدای بحث گفتم، 10-5 درصد ناباروری هیچ علت خاصی برایش پیدا نمی شود.
1- سعی کنید که استرس تان را کم کنید چون استرس با تاثیر روی محیط واژن از پذیرش اسپرم جلوگیری می کند.
2- در آزمایش PCT (آزمایش واژن شما پس از مقاربت) تعداد اسپرم و تحرک آن چقدر بوده است؟
3- آیا IUI با استفاده از داروهای تحریک کننده تخمک گذاری انجام شده است؟
ندا عزیز،
من سئوالاتتان را Copy/Paste‌ کرده و روبروی سئوال هایتان جوابتان را می دهم

liquifaction time 30 min این یعنی چی ؟ یعنی به حالت مایع درآمدن مایع منی است که باید بین 20 الی 60 دقیقه به این حالت در بیاید که در نتیجه جواب شوهر شما نرمال است
PH 8.5 یعنی چی ؟ قدرت اسیدیته مایع منی است که نرمال است
sperm count 118.000.000 نشانه تعداد اسپرم است که باید بالای 15 میلیون باشد که مال شوهر شما 118 میلیون است و کاملأ خوب است
motile (total) 75 این یعنی چی ؟ درصد کل تحرک است که بالای 55 % باید باشد.
active 70 فرم تحرک با حرکت مستقیم و رو به جلو می باشد که فقط نمی دانم که چند درصد آن به صورت حرکت سریع یا Rapid Progressive است و چند درصد حرکت آن به صورت آهسته Slow Progressive است؟
sluggish این یعنی چی ؟ همان حرکت درجا (بدون جلو رفتن اسپرم است)
normal morphology 70 یعنی چی ؟ شکل طبیعی اسپرم ها است که باید بالاتر از 6 % باشد
spermatide negative یعنی چی ؟ سلولهای بنیادی و اولیه تشکیل دهنده اسپرم می باشد.
w b c s 3-4 یعنی چی ؟ گلبولهای سفید می باشد که باید زیر 1 باشد و نشانه عفونت می باشد و بهتر است دوباره چک کنید
R B C S 1-2 یعنی چی ؟ گلبولهای قرمز می باشد که نباید اصلأ دیده شود
epithelial calls 0-1 یعنی چی ؟ سلولهای پوششی می باشند

سلام ازمایشگاه نیلو منم یه سوال داشتم
اول از خودم بگم.29 سالمه و یک سال و اندی هست که نی نی میخوام و نمیشه.ماه پیش لاپارا کردم که بعد از عمل گفتن هیچ مشکلی نداشتم و همه چی خوب بوده.همسرم هم نتیجه ازمایشش خوب بوده
کلومفین و لتروزول و متفورمین هم تا حالا استفاده کردم
دکترم گفته که باید ای یو ای کنم
حالا خواستم بپرسم با شرایط من به نظر شما ا ی یو ای جواب میده؟

ممنون
در جواب سوال کسی که پرسیده بود هزینه لاپارا چقدر میشه مال خودمن چون سه عدد فیبروم و لکه اندو داشتم 3 میلیون شد در کلینیک نوید ولی رویان لاپارا یک میلیون می گیرند بعد اگر هیچ مشکلی نداشتی بغیر از سیصد هزار تومان بقیه را پس می دهند و اگر مشکل داشتی حداکثر تا یک و نیم حساب کن
ستاره عزیز،

یکی از کاربردهای IUI در ناباروری غیر قابل توضیح می باشد که هیچ علتی برای آن پیدا نمی کنند. بنابراین تا سه دوره IUI در این موارد توصیه می شود.
باز هم تاکید می کنم داشتن استرس بر روی باروری تاثیر منفی زیادی می گذارد ناباروری تا 99.9% قابل درمان می باشد.
2706