2733
2734
همینجوری از رو کنجکاوی می خوام بدونم
من که فکر میکنم به چشمی که ما افغانیهارو نگاه میکنیم نگاه میکنن بخاطر همینم فقط دوست دارم تو کشور خودم زندگی کنم و لی برای سفر همه کشور ها رو دوست دارم ببینم
هرکس دلگرمیش به خداباشد پرونده اش پیش خدا میماند اما اگر کسی دلگرمی به شخص یا چیز دیگرداشته باشدخداوند هم واگذارش میکندبه آن چیز یا شخص
بستگی داره کدوم کشور؟؟؟توی خلیج که کلی به ایرانی ها احترام میذارن. حساب ایرانی ها از هندی ها پاکستانی ها عرب ها،فیلیپینی ها و نپالی ها جداست تقریبا مثل اروپایی ها باهاشون برخورد میکنن.البته توی کار منظورمه.
گفت آن یار کز او گشت سر دار بلند جرمش این بود که اسرار هویدا می کرد

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
من انگلیسم،اینجا با پاکستانی ها و لهستانی ها خیلی خوب نیستن ولی ایرانیا نوع زندگیشون خوبه تمیزن خوب زندگی میکن باهاشون بد نیستن،من کالج میرفتم چندتا ایرانی بودیم که همه معلمها دوستمون داشتن یه بارم جلوی بقیه یکیشون گفت تا حالا هر شاگرد ایرانی داشتم خیلی باهوش بوده
شب سیه گذر کند،غم از وطن سفر کند،دوباره میخندیم،دوباره میخندیم....
بعضیشونم که نمیدونن ایران کجاست اصلا ،ولی کلا اینجا اگه درست زندگی کنی و باسواد و کار کن باشی باهات بد نیستن مگه اینکه دیگه خیلی نژادپرست باشن
شب سیه گذر کند،غم از وطن سفر کند،دوباره میخندیم،دوباره میخندیم....
2738
با پارمیدا موافقم خیلی عادی برخورد میکنند تا الان که ندیدم خیلی براشون مهم باشه کجایی هستی من موندم این طرز فکر به ما به چشم افغانیا نگاه میکنند چیه که تو ایران بین مردم رایج شده!!!!
تجربه ی زندگی تو کانادا و امریکا به من میگه نژادپرستی فقط بین ایرانیاست که حتی هم وطن خودشون رو مسخره می کنن اگر ترک یا لر یا... باشه. اینجا نژاد پرستی جرمه و من توی 7 سال زندگی اینجاهرگز ندیدم. به همه ی ادمها احترام میذارن. مثلا کانادا کشوریه که از مهاجرها ساخته شده و ساکنان اولیش سرخپوست ها بودن . امریکام جاییه که بالاترین مقامش یه سیاهپوسته. خوشبختانه ایرانیها با فرهنگ و تحصیلکرده اند و من هیچ وقت بی احترامی نه به هم وطنم رو دیدم نه به هیچ مهاجری.
بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 
بزرگترین ارزومم اینه که نژاد پرستی توی ایران جرم باشه توی سرزمینی که منشور کورش جز افتخاراتشه دیگه هیچ کس نگه مثلا مثل افغانیها تو ایران !!!! خیلی ناراحت و متاسفم برای این نوع نگاه .
بزرگان بر خود سخت میگیرند ... حقیران بر دیگران . 
من یه مدت یه کشور اروپایی بودم اصلا حس خوبی نداشتم بگم ایرانی هستم. دید خوبی نداشتن. البته اون روزها مصادف بود با دوران درخشان محمودی . سخنرانی رئیس دانشگاه کلمبیا. چقدر احساس میکردم تحقیر شدم. ولی روت شناخت داشته باشن باهات خوب میشن من قیافم شبیه اسپانیایی هاست خیلیا ازم میپرسیدن اسپانیایی هستی. منم قند تو دلم آب میشد خخخخخ
پشت هر آدم موفقی اینترنت قطع شده وجود داره...
ولی خیلی تلاش کردم کار پیدا کنم. اصلا نشد که نشد. فکر کنم خیلی به ملیت ربط داشت. چون کنجکاوی اینم بگم. یه دوست داریم تو آلمان جراحه خیلی هم وضعش توپه. قاط زده بود میخواست برگرده ایران (البته برنگشت). میگفت میخواستم خونه بخرم. پول هم داشت دنبال خونه خوب. میگفت هر جا پای معامله میرسید میفهمیدن اصالتا ایرانی هستی بهم نمیفروختن خیلی بهش برخورده بود
پشت هر آدم موفقی اینترنت قطع شده وجود داره...
2706