2737
2734
عنوان

مادرشوهرم هی میگه به بچت تخم کفتر بده

| مشاهده متن کامل بحث + 6074 بازدید | 332 پست
شرایط بچه تونو بگین اگه دوست داشتین ببینم کمکی ازم برمیاد یا نه

عزیزم پسر من تقریبا سه سالشه

اسم تمام حیوانات و رنگ ها رو بلده

اسم افراد رو میگه

ولی نمیتونه جمله بندی کنه،حتی قصه هم تعریف میکنه ولی کلمه به کلمه

چکار باید کرد؟ 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

با لحن دلسوز میگن  خب بدم میاد مگه مشکلی داره که هی دلسوزی کنن  اگه خودم حس کنم نمیتونه ...

حس شما که معیار درستی نیست عزیزم.

ما یه ازمون داریم به اسم پانا.

تو ایران بومی سازی شده متناسب با بچه های ایرانی.

متناسب با هرسن یه میانگینی از مهارت های مختلف زبانی بچه باید داشته باشه.

اگه این حرف مطمئنت میکنه باید بهت بگم بله بچه شما از اون نمودار عقب تره.

حالا این یعنی بچه مریضه؟مشکل داره؟ طوریشه؟

به هیچ وجه بابا بچه ت سالمه نه هوشش مشکل داره نه سیستم عصبی ش نه هیچی.

ولی خب این یه واقعیته که گفتارش عقب تره و این اصلا چیز ترسناکی نیست که بخوای از پذیرشش بترسی عزیزم.

فرض کن بچه ت ویتامین دی بدنش کمه دکتر میگه باید مثلا سه ماه به بچه ویتامین دی بدی تا برگرده به حالت نرمال.

این ترس داره؟خطرناکه؟مشکل حادیه؟

ولی همین بچه اگه بهش ویتامین دی ندی و پشت گوش بندازی ممکنه مشکل استخوانی بگیره.

بازم بهت میگم عزیزم بچه شما احتمالا خودش تاخیرشو بعدا جبران میکنه این چیز بعیدی به هیچ عنوان نیست،ولی به نظرت به جای دست رو دست گذاشتن،یه کمک کوچولو بهش کردن بهتر نیست؟

بازم خودت مادری قطعا هیچکس دلسوزتر از شما نیست.

من فقط میخواستم ابعاد تخصصی قضیه رو شرح بدم که با دید باز تصمیم بگیری

گفتار درمان هستم.اگه تو تاپیکی به کمکم نیازی بود تگم کنید لطفا☺️
نمیدونم کجا بد حرف زدم  یکمی عصبی بودم .. اگه بد حرف زدم عذرمیخوام از همه  ولی خب یه رفت ...

فکر کن وضعیت مایی که یکی در میون کیسا میان از پند و اندرز مادر بزرگ و زن همسایه و دختر عموی مادر شوهر میگن چیه دیگه😂

به حرفاشون توجه نکن از روی نگرانیه ولی نمیفهمن حق ندارن برن رو اعصابت.

به خودت مسلط باش که بتونی منطقی تصمیم بگیری نذار ذهنتو مشوش کنن

2728
مثلا تا یکسال بچه های توی هوش نرمال و معمولی باید چند کلمه بلد باشن . ولی بچه ۳ ساله باید جمله بندی ...

کاش یه چکاپ گفتاردرمانی هم اجباری میکردن من خودم حاضر بودم بیوفتم تو مهد کودکا بچه هارو غربالگری کنم.

ولی متاسفانه کسی زیاد براش مهم نیست

اسی من سه تا پسر دارم هر سه تا پسرام دیر حرف زدن تقریبا بعد از ۵ سالگی حرف زدنشون کامل شدن الان پسرا ...

خدا بچه هاتونو حفظ کنه پسراتون زمینه ژنتیکی داشتن برای دیر حرف زدن.

بالاترم چند بار تاکید کردم دیر حرف زدن ربطی به هوش نداره.

ولی لطفا مثال بچه های خودتونو به بقیه تعمیم ندین چون اندازه موهای سرم کیس ۴ تا ۶ ساله هست که والدین تازه میارن برای گفتاردرمانی چون فکر میکردن خودشون خوب میشدن و نشدن و وقتی اوردن که گپشون با بچه های دیگه زیاد شده،گوشه گیر و عصبی شدن،ارتباط گیری شون ضعیف شده و....

این یه حقیقته که بچه ها مثل هم نیستن یکی ممکنه دیرتر حرف بزنه ولی خب از نظر پزشکی ما باید محتاط عمل کنیم موافقین؟

2738
دخترم خیلی زود حرف زد شاید ۹ ماهگی بود الان خیلی نگرانم تمام فکرم مشغوله.کلا دو هفته است تلویزیون خا ...

تلویزیون نباشه که بهتره.

متوجه منظورتون نشدم🤔

خآنمی منم پسرم مشکلش به نظرم از شما جدی تره تو گفتار ولی منم تو شرایط شما بودم حرف زیاده به قول شما ...

مشکل چیه مگه

عزیزم بچه من ۵ دی یکساله میشه و حرف نمیزنه فقط وقتی بخوام ببرمش بیرون میگم بریم دد چندبار که بگم اون ...

شما تا یک سال و سه ،چهار ماه صبر کن و فقط سعی کن کلمه ماما و بابا بهش یاد بدی.

تک فرزنده؟خودتون شاغلین یا نه؟

دختره یا پسر؟

سابقه تاخیر گفتار تو خانواده هست؟

زایمان زودرس نبوده؟

گردن گرفتن،چهار دست و پا و راه رفتنش چند ماهگی بوده؟

از ۶ ماهگی بازی های صوتی داشته؟منظورم این صداهای الکیه که بچه ها با لب و دهن در میارن.

تاثیر منفی تلویزیون چقدره؟ چطوری باهاش کار کنم؟

تو سن کم خوب نیست.

هیچ کمکی هم به یادگیری زبان نمیکنه.

خودت باید باهاش حرف بزنی حالا چه جوری؟

در حد جملات و کلمات خیلی ساده ،با لحن مادرانه و سرعت کم‌ و اهنگین که توجه بچه جلب بشه

خوب خانمی شمام اگ تجربه دارید در مورد پسر منم نظر بدید البته میدونم نظر نهایی با پزشک ولی پسرم ۲ سال ...

من گفتاردرمانم اتفاقا دقت نظر ما بیشتر از پزشکه تو این زمینه در واقع زمینه تخصصی کار ماست چون دکتر فقط وقتی وارد عمل میشه که دارو لازم باشه.

بچه تون به جز این کلمات جمله هم میگه؟

چه افعالی رو میگه؟

عزیزم بچه من ۵ دی یکساله میشه و حرف نمیزنه فقط وقتی بخوام ببرمش بیرون میگم بریم دد چندبار که بگم اون ...

مامان مهربون همون چیزایی که گفتم رعایت کنین محیط بچه از نظر گفتاری غنی باشه خودش خوب میشه چند ماه اینور اونور اتفاق خاصی نمیوفته.

فقط دقت کن تا دوسالگی باید جملات دو جزئی رو شروع کرده باشه مثلا بابا رفت،اب بده،توپ بده،مامان نیست و....

2706