2726
عنوان

مادرشوهرم هی میگه به بچت تخم کفتر بده

| مشاهده متن کامل بحث + 6031 بازدید | 332 پست
والا بچه من یکسالونیمشه ازنه ماهگیش میگفت چرااحرف نمیزنه مشکل ازشیرته شیرت سنگینه بایدبهش تخم کفتربد ...

عزیزم😂

ما این مشکلو اکثرا با کیس های لکنت مون داریم اصلا نسبت به اسم تخم کفتر حساسیت پیدا کردم.

یادمه یه بار یه مادره ای میخواست بره بند زیر زبون بچه رو بزنه که لکنتش خوب بشه.

هرچی میگفتم بابا من از نظر حرکتی زبونشو بررسی کردم این بند هیچ تأثیری تو حرف زدنش نداره میگفت نه فلانی گفته خوب میشه.

یعنی اگه کارش باعث درد الکی بچه نمیشد اصلا اینقدر اصرار نمیکردم میگفتم هرجور خودتون دوست دارین.

اخرم نفهمیدم چیکار کرد

گفتار درمان هستم.اگه تو تاپیکی به کمکم نیازی بود تگم کنید لطفا☺️

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خب اگه واقعا حس میکردم نمیتونه حرف بزنه واقعا میبرم !! ولی واقعا خوب حرف میزنه ! حتی شوهرمم باهاش ح ...

کلمه تنها برای سن بچه شما کافی نیست.

ببین عزیزم گفتار چندین بخش داره یکی ش معناشناسیه که شما میگی.

یکی ش صرف و نحوه.

الان مشکل تو زمینه پیشرفت صرف و نحوه بچه ست.

گرچه اگه حرف زدن واضح نباشه تو زمینه فونولوژی و مورفولوژی هم تاخیر داریم.

اینایی که میگم نه مشکل خاصیه نه بیماریه نه اختلاله هیچی نیست،فقط تاخیره،ضعفه،باید جبران بشه مخصوصا گرامرش چون تایم طلایی یادگیری گرامر زودتر از اون دوتای دیگه بسته میشه 

2728

شما خودت مثل همین آدم‌های که ناراحتت کردن جوری صحبت میکنی انگار اگر یه بچه ۳ ساله هنوز. نمیتونه کامل صحبت کنه یا اصلا حرف بزنه مشکل داره!!!!! چون هی میکی بچه من از یک سالگی فلان میکفت الان هر زور فلان یاد گرفته من فقط میفهمم چی میکه …برای همین عصبانی هستی بعدم کی کفته هر کی مثل بلبل حرف بزنه باهوشه؟؟؟؟ من پسرم سه سالشه حرفهاشو فقط من میفهمم خوب برای این که خودم با خودم رو راست باشم بردم دکتر ازش آزمایش شنوایی گرفتن چند تا تست گرفتن مشخص شد از لحاظ هوشی از ۳ ساله بیشتر میفهمه اماااا صحبت کردن مثل بچه ۲ ساله هست پس باید باهاش یک گفتار درمان کار کنه کمکش کنه صد البته منم هر روز باهاش کار میکنم وقتی شما فقط فکرت اینه انگ نزنن تخم کفتر هی نگن مشکل حل نمیکنه! 

یعنی متولد چه سالیه؟

خواهرزاده های من متولد ۹۸ هستن کاااامل حرف میزنن جمله بندی رو کامل اصلا مثل یه ادم بزرگ بلدن حرف بزنن دوقلوهستن خب اگه واقعا کمتر از همسن و سالاش حرف میزنه ببرید دکتر 

ولی اینم بگم تخم کفتر چه بدی ای مگه داره پسر عمم خیلی کم حرف بود اصلا نمیتونست حرف بزنه عمم اینقد تخم کفتر بهش داد به حرف اومد ولی در کل نگران نباش بلاخره به حرف میاد کامل

پسر خواهرشوه 4 سال و نیمشه مثل بلبل حرف میزنه  اونا هم هی مقایسه میکنن  منم به شدددددت ا ...

پس پیگیری کن که مشکل بچه حل بشه دهن اونام بسته بشه.

گرچه منم به شدتتتت از مقایسه متنفرم و منم بودم تخم کفتر نمیدادم.

میتونی از جهت منه گفتاردرمانگر بگی گفتن تخم کفتر ویتامین و مواد مغزی داره ولی هیچ ربطی به حرف زدن یا نزدن بچه نداره بگو گفته این تفکریه که قدیمیا داشتن اخیرا بررسی شده و دیدن عوامل دیگه مهمن.

ولی بینی بین الله چیزی که به من نمیرسه یه گفتاردرمان ببر چون بچه ت سنش کمه خیلیییی زود پیشرفت میکنه تاخیرشم الان نامحسوسه 

فرض کن داری بچه رو میبری کلاس فوق العاده.

اونجا که بچه رو اذیت نمیکنن که،همش در قالب کارت و بازی و اسباب بازیه.

هم خودت دیگه لازم نیست غصه بخوری هم اونا میفهمن که تخم کفتر به درد خودشون میخوره.

نخواستی هم اصلا نگو دارم میبرم گفتاردرمانی بذار فکر کنن روند طبیعی رشد بچه بوده.

به باباشم بگو حواسش باشه لو نده یه وقت.

بچه ت تک فرزنده راستی؟مهد کودکم میره؟

با مشورت گفتاردرمانش مهدم میتونی بفرستیش تاثیر زیادی تو حرف زدنش داره 

خب نمیخوام بدم که فکر کنن خیلی دیر به حرف افتاد یا مشکل داره  میخوام نشون بدم که خوب حرف میزنه

خب تخم کفتر واقعا خوبه..بده بهش  ولی به بقیه  بگو نمیدم..دکتر گفته خوبه.البته بچه تا بچه فرق میکنه.پسراقوام ما الان ۵سالشه من هنوزم نمیفهمم چی میگه از بس نامفهوم  حرف میزنه.

بگو این که بچست و دیر حرف بزنه هم عیب نداره اونی که خرس گنده شده اما خیلی حرف میزنه رو  چی بد ...

چرا جبهه میگیرین😐

خب نوشه لابد نگرانه، داره راهکار میده از نظر خودش 

مادر شوهر شمر نیست ک، بچشه، نوشه، لابد بچه های خودش زود ب حرف اومدن یا هرچی، الان نگرانه 

یکم دیدتونو عوض کنین واقعا، اینجوری اعصاب و روان برای خودتون نمیمونه... 

استارتر شماهم تحقیق کن یا ی دکتر برو واسه اطمینان، اگر ک اوکیه ک خداروشکر اگرم خدای نکرده ن ک پیگیری کنین... 

بخاطر بچه ی خودتون... 

🦋خداجونم دلم میخواد رها بشم تو بغلت،منو دریاب🦋  https://harfeto.timefriend.net/16470262878585 لینک ناشناسههه، هرچی خواستی بهم بگو😃😃
من مشهدم . جلسه ای نیم ساعت ۱۰۰ تومن . خودشون میگن با توجه به هوش و درک بچه در هفته چند جلسه بری . م ...

روانپزشک هم برای چکاپ بردین ؟

شاید بچه بیش فعالی داره که باعث نقص توجه و تمرکزش میشه.

سابقه تشنج در بچگی نداره؟

سلام خانمی.پسر منم ۲ سال و ۹ ماهشه شاید روی هم ۲۰ کلمه نگه منم نگرانم میترسم مشکلی داشته باش ولی آنل ...

یه کم شرایطشو بیشتر باز کنین.

از این ۲۰ تا چند تاش فعل هستن؟

جمله هم میگه؟

درکش چه طوره اگه بگین برو فلان چیزو بیار متوجه میشه؟

خوب گلم تجربه ای که داری و چیزای که میبینی به نظرت بچه های مثل پسر من که سنشون کمه چطور آنجا با دکتر ...

من کیس از دوسال و خرده ای حدود سه سال داشتم.

محیطش محیط پزشکی که نیست عزیزم کلی وسیله بازی هست با هربچه ای متناسب با سنش کار میکنن

اول از بچه در مورد مفاهیم میپدسن . با توجه به سن باید یه چیزایی رو بدونه . مثلا یه عکس از کتاب نشون ...

بچه تون احتمالا درک کلمه سوالی کجا رو نداشته مفاهیمش خوب بوده😊

یه کم شرایطشو بیشتر باز کنین. از این ۲۰ تا چند تاش فعل هستن؟ جمله هم میگه؟ درکش چه طوره اگه بگین ...

خدا رو شکر جواب منم دادید.فعل نمیگه مثلا میخواد بگه بریم بیرون فقط میگ مامان در در یا مامان آ آ یا آجی گان گان تو همین حد ولی کامل منظورس رو میرسونه مثلا کسی بزندش میاد منو میبره اشاره میکنه میگ اد اد یعنی بزنم یا منو زد آره مثلا بگم آجی کو میدونه یا مثلا میگم برو الو رو بیار میاره یا کاملا گوشی هر کس رو تشخیص میده و میاره میده دست صاحبش 

مرسی از توضیحاتت  خصوصی با بچه کار میکنن؟

چه دولتی برین چه کلینیک خصوصی کل نیم ساعت منحصرا با بچه شما کار میشه فقط.

ولی تو بیمارستان خب دانشجوها کار میکنن استاد و سوپروایزر نظارت میکنه

2706