2737
2734
عنوان

نادانی و ازدواج

249 بازدید | 33 پست

خیلی ناراحت کننده اس که میبینم بعضی خانم ها بدون شناخت خودشون 

بدون داشتن عزت نفس بالا

بدون داشتن اعتماد به نفس بالا

بدون شناخت طبیعت و شخصیت زن

بدون شناخت طبیعت و شخصیت مرد

بدون گذراندن دوره های روانشناسی

بدون مطالعه کتاب های روانشناسی رشد شخصیت

بدون مطالعه کتاب های مربوط به مردان و زنان

بدون مطالعه کتاب های مربوط به زندگی مشترک و مسائل زناشویی

و.

.

.

.

.

ازدواج میکنن. من خودم ازدواج تو سن پایین رو قبول ندارم.

ولی به خاطر خودتون ،خود ارزشمند تون، حتی اگه میخواید ۱۴ سالگی ازدواج کنید این کارهایی که گفتم رو قبلشششش نه بعدشششش انجام بدید.

دنیا کوتاهه زود این فرصت از دست میره چرا عمر و تمام سرمایه مون رو از دست بدیم......

ناآگاهی بزرگترین بیچارگی و بدبدختیه

بارالهی پناه میبرم و عذر میخواهم از ظلم و ستمی که در حضور من بر مظلومی رفت و من اورا یاری نکردم«مجردم، گفتم اگه یه وقت نظری دادم، وضعیت تاهلم رو بدونید»

كسي ك كودك همسره يعني فكر ميكني ميشينه كتاب ميخونه؟🙄

دیدین خدا بالاخره بغلمو با دستاش پر کرد؟                         امضای قبلیم: خدایامیشه بغلمو با  دستات پر  کنی؟ آخه  مامانم میگه: دستای خدا به لطافت نوزاد تازه  متولد  شدس❤ 

یه عده قبول نمیکنن ازدواج تو سن کم اشتباهه ولی چه میشه کرد 

گفتم شاید کسی توجه کنه

بارالهی پناه میبرم و عذر میخواهم از ظلم و ستمی که در حضور من بر مظلومی رفت و من اورا یاری نکردم«مجردم، گفتم اگه یه وقت نظری دادم، وضعیت تاهلم رو بدونید»

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

مشکل اینه که اکثرشون هم میگن ما بیشتر از سنمون میفهمیم...پس مسلما دیگه سراغ کتاب نمیرن!

🧒🏼شازده کوچولو:پس کِی همی چی درست میشه!؟                🦊روباه:وقتی که بفهمی همه چی به خودت بستگی داره...
2728
یه عده قبول نمیکنن ازدواج تو سن کم اشتباهه ولی چه میشه کرد  گفتم شاید کسی توجه کنه

اون عده كلا توو عمرشون كتاب دستشون نگرفتن

دیدین خدا بالاخره بغلمو با دستاش پر کرد؟                         امضای قبلیم: خدایامیشه بغلمو با  دستات پر  کنی؟ آخه  مامانم میگه: دستای خدا به لطافت نوزاد تازه  متولد  شدس❤ 

دوستان حالا موضوع من کودک همسر ها نیست، همه ی اونهایی هست که دارن ازدواج میکنن موضوع منه

من اکثرا کسایی رو میشناسم ک 14 سالگی ازدواج کردن

و بیشترشون درسخون نبودن یا کلا قید درسو زدن

یا مادر پدرشون گفتن که از اینا ادم درسخون درنمیاد..

بعد شما فک میکنی دختری تو اون سن کتاب میخونه؟؟

موفق باشی واقعا

میمونیم منو تو تا تهش🔗💜(:𝑴𝒆𝒉𝒓𝒂𝒃
2738

از ۷-۸ سالگی آدم خوندن و نوشتن رو یاد میگیره... کسی که میدونه احتمال ازدواجش تو اون سنین هست میتونه کتاب های مرتبط رو بخونه و مهارت های خودشو برای ازدواج و مدیریت روابطش بالا ببره!!!

#موقت: یه سوئدی همسر ایرانیش که اسمش سمیه هست رو به قتل رسوند و جسدش رو داخل فرش ایرانی پیچید و به دریا انداخت قبل از این قتل هم سمیه سه بار از همسرش شکایت کرده ولی قبل از رسیدن به دادگاه، شکایت هاشو پس گرفته... حالا فکر میکنید این مرد قاتل اعدام میشه؟ خیر! حداکثر مجازات اونجا حبس ابده... بله همونطور که می‌بینید قوانین ایران خیلی زنه ولی تو قوانین کشور های غربی از خانوما خیلی خوب حمایت میشه😏 # فرزندان خود را زیاد ببوسید زیرا برای شما در هر بوسیدن درجه ای است.(پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم) * امام صادق علیه السلام فرمود: کسی که فرزندش راببوسد، خداوند عزوجل برای او ثواب مینویسد و کسی که او(فرزندش) را شاد کند، خداوند در روز قیامت او را شاد خواهد کرد و کسی که قرآن به فرزندش بیاموزد، پدر و مادرش دعوت میشوند و دو حله(لباس نو و فاخر) بر آنان پوشیده میشود که از نور آنها، چهره های بهشتیان نورانی میگردد. * پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: لعنت خدا بر کسی که حیوان ها را مُثله نماید. (مثله کردن در کل یعنی بریدن و جداکردن اعضای بدن ... درمورد حیوانات مثلا کندن پای مورچه و بال مگس، یا بریدن گوش و دم چهارپایان) * در حدیثی مشابه از حضرت علی علیه السلام نقل شده است که: از پیامبر شنیدم که می فرمود مبادا موجود زنده ای را مُثله کنید، اگرچه سگ هار باشد * پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر حیوانی - پرنده یا غیر پرنده - که به ناحق کشته شود در روز قیامت از قاتل خود شکایت خواهد کرد *

والا من ۱۹سالن بود ک ازدواج کردم از نظر خودم اون موقع ک تو اون شرایط بودم و تصمیمم درست بود ولی بعدش ن 

معیارم فرق کرد  وقتی اومدم تو زندگی و دانشگاهم تموم شد تازه فهمیدم چیزای دگ رو باید در نظر میگرفتم رفتم سرکار بیشتر از قبل فهمیدم معیار هام اشتباه بوده 

فقط 21 هفته و 1 روز به تولد باقی مونده !

1
5
10
15
20
25
30
35
40
من اکثرا کسایی رو میشناسم ک 14 سالگی ازدواج کردن و بیشترشون درسخون نبودن یا کلا قید درسو زدن یا ما ...

عزیزم این همه متن به نظرتون فقط به خاطر کودک همسر هاست؟

موضوع همه اونهایی هست که قبل ازدواج این کار هارو انجام نمیدن چه یه آدم ۱۴ ساله چه یه خانم ۳۰ ساله

از ۷-۸ سالگی آدم خوندن و نوشتن رو یاد میگیره... کسی که میدونه احتمال ازدواجش تو اون سنین هست میتونه ...

اون ٧.٨ سالگيم مجبور بودن خيلياشون همونم نميخونن

كسايي ك فرهنگ كودك همسري دارن اصلا مطالعه براشون تعريف نشده براي همين ناهنجاري مثل كودك همسريو جار ميزنن مثل همون پربازديده

اون ٧.٨ سالگيم مجبور بودن خيلياشون همونم نميخونن كسايي ك فرهنگ كودك همسري دارن اصلا مطالعه براشون ت ...

تو منطقه ما تقریبا همه ی دخترا تا آخر دوره دبیرستان و زیر سن ۲۰ سال دیگه ازدواج میکنند و دختر مجرد بالای ۲۰ سال خیلی کم پیدا میشه... اما من خیلیا رو میشناسم که حتی هم دوره ی مامانم هستند اما کتابخون هستند و مطالعه براشون تعریف شده است... حتی مادر شوهر ۶۰ ساله من هم که موقع ازدواج ۹ ساله بوده و سواد نداشته اما بعد انقلاب رفته نهضت سواد آموزی و خوندن و نوشتن رو یاد گرفته و گاهی کتاب میخونه(البته بیشتر قرآن و مفاتیح میخونه، اما اگر بهش کتابی بدیم میخونه و گاردی نسبت به کتاب خوندن نداره...)

من تاپیک پر بازدید رو نخوندم کامل، اما ازدواج تو اون سن و حتی کمتر رو من زیاد دیدم و مایه تعجب نیست، شهر ما فرهنگش اینجوریه و اگر کسی که براش خاستگار میاد هی خاستگارهای تقریبا خوبشو رد کنه که کودک همسر نباشه و عقلش کامل بشه و... کلا بعد یه مدت مورد مناسبی برای ازدواج باهاش پیدا نمیشه و فقط در صورتی که کلا مهاجرت کنند به یه کلانشهر احتمال ازدواج میتونه پیدا کنه... پسر های ۲۸-۳۰ سال به بالا هم همین طور، اونا هم اگر تا اون سن ازدواج کردند که هیچ، وگرنه باید جای دیگه دنبال همسر بگردند...

توصیه استارتر بی جا نبود، مطالعه خیلی کمک کننده است...

#موقت: یه سوئدی همسر ایرانیش که اسمش سمیه هست رو به قتل رسوند و جسدش رو داخل فرش ایرانی پیچید و به دریا انداخت قبل از این قتل هم سمیه سه بار از همسرش شکایت کرده ولی قبل از رسیدن به دادگاه، شکایت هاشو پس گرفته... حالا فکر میکنید این مرد قاتل اعدام میشه؟ خیر! حداکثر مجازات اونجا حبس ابده... بله همونطور که می‌بینید قوانین ایران خیلی زنه ولی تو قوانین کشور های غربی از خانوما خیلی خوب حمایت میشه😏 # فرزندان خود را زیاد ببوسید زیرا برای شما در هر بوسیدن درجه ای است.(پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم) * امام صادق علیه السلام فرمود: کسی که فرزندش راببوسد، خداوند عزوجل برای او ثواب مینویسد و کسی که او(فرزندش) را شاد کند، خداوند در روز قیامت او را شاد خواهد کرد و کسی که قرآن به فرزندش بیاموزد، پدر و مادرش دعوت میشوند و دو حله(لباس نو و فاخر) بر آنان پوشیده میشود که از نور آنها، چهره های بهشتیان نورانی میگردد. * پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: لعنت خدا بر کسی که حیوان ها را مُثله نماید. (مثله کردن در کل یعنی بریدن و جداکردن اعضای بدن ... درمورد حیوانات مثلا کندن پای مورچه و بال مگس، یا بریدن گوش و دم چهارپایان) * در حدیثی مشابه از حضرت علی علیه السلام نقل شده است که: از پیامبر شنیدم که می فرمود مبادا موجود زنده ای را مُثله کنید، اگرچه سگ هار باشد * پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: هر حیوانی - پرنده یا غیر پرنده - که به ناحق کشته شود در روز قیامت از قاتل خود شکایت خواهد کرد *
تو منطقه ما تقریبا همه ی دخترا تا آخر دوره دبیرستان و زیر سن ۲۰ سال دیگه ازدواج میکنند و دختر مجرد ب ...

زمان قديم با الان خيلي متفاوته

با گذشت زمان فرهنگ هاي غلط اصلاح شدن 

ادما دانا تر شدم فهيم تر شدن دركشون رشد كرد و…

بجز يسري كه توو همون دوران جاهلي موندن

حالا اينكه يه جايي فرهنگ كودك همسري داره باز چيزي تغيير نميكنه

اونا اگه اهل مطاالعه بوده متوجه ميشدن كه هر چيزي وقت خودشو داره 

كتاب باعث ميشه دنيا ديده تر بشن و وسعت ديدشون گسترش پيدا كنه

كه اينجايي ك شما ميگين با اين فرهنگ هيچكدومشون كتابخون نيستن فقط حرفشو ميزنن عمل نميكنن

2706