2733
2734
عنوان

ازدواج سنتی یا مدرن؟

439 بازدید | 36 پست

نظرتونو بگین با دلیل . 

و اینکه امروزه بیشتر ازدواج ها مدرن شده همه دو سال یا هم دوست میشن بعد ازدواج میکنن . سنتی ذیگه کم هست .

چرا همه فکر میکنن ازدواج من مدرن بوده؟

چون من۱۵سالم بود فکر میکردن عشق و عاشقی کردم و ازدواج کردم . کلم داغ بوده؟!!

نه به خدا . پدر و مادر من گفتن پسر خوبیه منم فکر کردم 

خلاصه پدر و مادرم میشناختنش ولی من حتی همسرمو ندیده بودم 

ازدواج من سنتی بوده . 

الان هم ۱۷ سالمه . دعام کنید فرهنگیان قبول شم . 🙏

رژیم غذایی هر ماه ۵کیلو باید کم کنم٫خرداد ماه تموم میشه : وزن اولیه ۹۰ ❤️وزن کنونی ۸۰❤️وزن هدف ۵۰😍قد۱۶۱

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

ما معرفی شدیم 

اومدن خواستگاری

و دفعه ی اول توی خونمون دیدمش 

. ولی یکیسال اشناییمون طول کشید 

نمیدونم اسمش چیه

انقلاب های درونی دست خداییه که زنده رو از دل مرده میکشه بیرون ❤️ اون چیزی که امام زمان (عج) رو از غربت در میاره اینه که ارادتت رو نشون بدی و جلوی کسایی که حرمت شکنی میکنن بایستی ... با سکوت تو ، ابن ملجم جرات میکنه تا علی (ع) رو شهید کنه ....تمام زندگیم این بود = محبت حضرت علی (ع)❤️زندگی خوب رو سلمان داشت که همه چی رو رها کرد و رفت به دامن علی پناهنده شد، زندگی خوب رو "جُوون" داشت، برده ی سیاهی که احتمالا باورش نمیشد "امیری حسین و نعم الامیر"  ی که با شوق فریاد زد تا ابد با اشک و سوز تکرار بشه، زندگی خوب رو "بشر بن حارث" داشت که گذر امام کاظم(ع) به دم خونه اش خورد و از مجلس رقص و شراب، به مقامات عالی رسید، زندگی خوب رو اون شاهزاده ی رومی داشت که به شیرینی عشقی که تو قلبش حس کرد، ناشناس بین برده ها و کنیز ها رفت و توی شرایط سخت زندگی کرد ....توی این دنیا زندگی خوب فقط برای کسایی بود که طالعشون به امامشون گره خورده بود  ❤️یا مبدل السیئات بالحسنات... طالع من رو هم به امام زمانم گره بزن ❤️
2731

ترکیبی از هردو

به طور مدرن با هم اشنا بشیم اما به طور سنتی بیاد خواستگاری و ازدواج و اینا

از دوستی خوشم نمیاد از خواستگاری که معرفی میشه هم خوشم نمیاد

باید خودمون اول همو ببینیم 

{ خانم هستم }
2738

مدرن چون من باید بشناسم از قبل طرفمو و ببینم چجوریه 

سنتی توی فامیل ما اینه ک هیچ شناختی از طرف نداری و فقط ده دقیقه میتونی برای ی عمر زندگی حرف بزنی با طرفت...

بعدم اگه بگی اره درجا عقد میکنین ک نامزد بودنتون با صیغه اینا نباشه :/ 

چه سنتی چه مدرن مهم خوشبختی و عشق و علاقه ای باید توش بوجود بیاد من خودم دوسدارم دوسباشم بعد ازدواج کنم ولی دیگه دوستی طولانی ام نباشه درحد یکی دوسال

کاربری تعلیق شده😒...امیدوارم یروزی از رویام خارج شمو ب تو یِ واقعی برسم ♡ ♥🌹 کاربری دست دونفره🌈

من 15سالگی ازدواج کردم الان 17 سالمه . ازدواجم هم سنتی بوده . 

اولا مونده به پدر و مادر . روستایی هستیم . تا دوستام ازدواج کردن و اونا هم با هم چت میکردن و مثلا عاشق هم شده بودن😐و من موندم . خلاصه اونا ازدواج کردن منم تا 15سالگی موندم . تا سر سفره مینشستم بابام شروع میکرد . تا کی میخوای اینجا بمونی خسته شدیم از دستت و... غذا کوفتم میشد

میرفتم خونه مامان بزرگام باز شروع میکردن . 

آخرش یه خاستگار داشتم اونم پسرخالم بود . کارش هم خوبه ولی چون راهمون دور بود از بچگی ندیده بودمش . تعریف اخلاقشو خیلییییی شنیده بودم و میگفتن خیلی مهربونه . خلاصه من که از همه چیز خسته شده بودم . و اینکه تو خانواده ما دختر که بمونه بی خبر از دختر ، دختره رو شوهر میدن . عمه من اینطوری شده بود . چرا چون تا 17سالگی مونده بود و بی خبر ازش شوهرش دادن و منم نمیخواستم بی خبر باشه و میخواستم خودم تصمیم بگیرم . 

خلاصه که از اونموقع 2سال میگذره ولی هرگز از انتخابم پشیمون نمیشم . خیلیی مهربونه از گل نازکتر نمیگه . باورتون میشه من اونو دعوا میکنم ولی اون اصلا دعوام نمیکنه😄

رژیم غذایی هر ماه ۵کیلو باید کم کنم٫خرداد ماه تموم میشه : وزن اولیه ۹۰ ❤️وزن کنونی ۸۰❤️وزن هدف ۵۰😍قد۱۶۱
2706