2733
2739

میدونی خودت خوبی

عالی ای

ولی مقایسه میکنی

بحث حسادت هم نیست بحث مقایسه است

مثلا دیدگاه یه ادم که خیلی برات مهمه برات معضل میشه

که نکنه فلانی رو بهتر از من میدونه؟ 

و اصلا اینو دوست ندارم. انگار توهین به خودمه

چجوری کلا نابودش کنم؟

ببین کامل متوجه منظورت نشدم 

ولی ذات آدم همین کلا مقایسه می کنه واسه همین هم هست آدم ها دنبال بیشتر میرن چون ذهن آدم کمال رو دوست داره و این کاملا طبیعیه ولی نباید حالت آزار داشته باشه 

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

ببین کامل متوجه منظورت نشدم  ولی ذات آدم همین کلا مقایسه می کنه واسه همین هم هست آدم ها دنبال ...

خب من ازار میبینم

یکی از دوستام هست ، درصدی مقایسه نمیکنه خودشو

من بشدت کمالگرام

وحشتناااک کمالگرام

برای همین مقایسه منو روانی میکنه

اصلا دوست ندارم🥲

2731
2738
قیافتو مقایسه میکنی؟ یا مثلا موقعیت اجتماعیت؟

نه چهره نه.

بیشتر خصوصیات اخلاقی و رفتاری.

حالا درحالت عادی هم کمتر

ولی مثلا وقتی دیدگاه یه آدمی دربارم ، مهمه برام(که اینم اشتباهه!)

مدام مقایسه میکنم که نکنه اخلاق فلانی رو بهتر از من میدونه

نکنه اون از این جهت بهتره

وای اصلا خوشم نمیاد اینجوری

اصلا مقایسه نمی کنم. خودم  رو همینجوری که هستم دوست دارم. کار خاصی نمی کنم. ذاتم اینطوره. طبیعی هست همه با هم فرق داریم. و اگه کسی به من برتری داره

حق منو که نخورده یا تلاش کرده یا شانس یا هرچی. 

قرار باشه مقایسه کنی باز یکی از تو بالاتر هست. مهم اینه سعی کردم بهترین خودم باشم. خدا رو شکر سالم هستم از ظاهرم راضی م. از شغلم. آزاد و مستقلم. سختی و بدبیاری و رنج هم هست. این ذات زندگی هست. و می گذره. هرگز اهل مقایسه نبودم.من فقط خواسته های خودم مهم هست و براشون تلاش می کنم. چیکار به دیگران دارم

نه چهره نه. بیشتر خصوصیات اخلاقی و رفتاری. حالا درحالت عادی هم کمتر ولی مثلا وقتی دیدگاه یه آدمی ...

واییی من چهرمو خیلی مقایسه میکنم حتی سعی میکنم تو آینه از دید طرف مقابل خودمو ببینم خیلی اذیت میشم و افسرده میشم

از نظر اخلاقی زیاد مقایسه نمیکنم ولی به خودت سخت نگیر❤

اصلا مقایسه نمی کنم. خودم  رو همینجوری که هستم دوست دارم. کار خاصی نمی کنم. ذاتم اینطوره. طبیعی ...

این خیلی خوبه🥲 واقعا خوشبحالتون

یه چیز دیگه

شما دیدگاه دیگران(به خصوص کسایی که دوسشون داری) ، درباره خودتون ، مهمه براتون؟؟؟

من حس میکنم بیشتر بخاطر اینه

اگه اهمیتی براتون نداره ، چکار میکنید که تحت تاثیر دیدگاه دیگران درباره خودتون نباشین؟

خب من ازار میبینم یکی از دوستام هست ، درصدی مقایسه نمیکنه خودشو من بشدت کمالگرام وحشتناااک کمالگر ...

بدبختی آدم های کمالگرا همینه 

من هم خودم همینم از وقتی یادمه این مشکل رو داشتم درس میخوندم که بهترین باشم که اول باشم هیچ کس از من بالاتر نباشه حتی یه مدت تراپی شدم و فهمیدم هر کاری هم بکنم آدم بالاتر از من وجود داره و واقعا نمیشه به اون کمال رسید 

ببین من الان ان تومن درآمد دارم میگم اگه بشه دو برابر دیگه خیلی خوبه دوبرابر میشه باز هم راضی نیستم 

این از درون آدم ریشه میگیره البته دو سال بعد از تراپی یاد گرفتم فقط خودم رو با خودم مقایسه کنم نه با هیچ کس دیگه 

قبلش واقعا داشتم به خودم آسیب میزدم تو کار تو خونه تو زندگی 

حتی سرکار بهم میگفتن آنقدر وسواس نداشته باش چرا فکر می کنی همه چی باید پرفکت باشه چرا از خودت آنقدر انتظار داری ولی چیکار کنم. 

الان هم هستم ها نمی گم نیستم فقط آنقدر کار می کنم که وقت فکر کردن و مقایسه کردن برام نمونه ماها دچار یه مشکل حاد روانی هستیم و متاسفانه این مشکل به شدت بهمون آسیب می‌زنه هم جسمی هم روحی 

من ۳۷ سالمه و واقعا روح روانم سال هاست به خاطر این خصوصیتم نابود شده فقط به روی خودم نمیارم 

2706