2733
2734
عنوان

هرکی بچش ویروس گرفته بیاد

287 بازدید | 8 پست

مقاومت آنتی بیوتیکی چیست؟💊💊💊

از زمانی که اولین آنتی بیوتیک یعنی پنیسیلین کشف شد تاکنون داروهای ضد میکروبی زیادی تولید شده است. اما مشکلی که ما را تهدید میکند مقاومت میکروبی است. یعنی میکروب راهی را پیدا میکند که دیگر آنتی بیوتیک روی آن اثر نداشته باشد. مثلا دیواره خود را محکم تر میکند.👹👹👹👹

برای غلبه بر این مقاومت پزشک باید برای نجات حان مریض از دوزهای بالای همان دارو استفاده کند یا اینکه داروی قویتری استفاده کند.

تا اینجای قضیه ممکن است به نظرتان برسد پس مقاومت دارویی که خیلی مهم نیست!نه اشتباه نکنید!😱😱

چون وقتی از دوز بالا استفاده شود مسلما عوارض جانبی دارو سنگین تر خواهد بود و ضمنا میکروب برای این هم راه حلی پیدا می کند.😈😈😈😈

راه حل دوم که استفاده از آنتی‌بیوتیک قویتر هست از این هم وحشتناکتر است. به تدریج میکروب به حدی قوی می شود که دیگر به هیچکدام از آنتی‌بیوتیک ها پاسخ نخواهد داد و حتی به زودی عفونتهایی که خیلی مهم نیستند به مرگ منجر خواهد شد.💀💀💀💀

متاسفانه کشور ما بالاترین مقاومت آنتی بیوتیکی را در دنیا دارد. میدانید علتش چیست؟ ما در ایران 20 برابر حد معمول آنتی بیوتیک مصرف میکنیم.😔😔😔

telegram.me/doctor_zarifi

تیکر برای هدف کاهش وزن تاریخ شروع رژیم:۲۱ آبان وزن شروع رژیم:۶۷هدف اول ۶۵🔓🔐هدف دوم ۶۳🔒هدف سوم ۶۰🔒هدف چهارم ۵۸🔒هدف پنجم ۵۶🔒هدف اخر ۵۴🔒من میتونم و باید بتونم تا عید به وزن مطلوبم برسم💪💪💪💪💪 قد ۱۵۸

با اولین تب ویروسی به بچه هامون انتی بیوتیک ندیم ویروس انتی بیوتیک لازم نداره خیلی از پزشکا هم متاسفانه بی رویه تجویز میکنن 

تیکر برای هدف کاهش وزن تاریخ شروع رژیم:۲۱ آبان وزن شروع رژیم:۶۷هدف اول ۶۵🔓🔐هدف دوم ۶۳🔒هدف سوم ۶۰🔒هدف چهارم ۵۸🔒هدف پنجم ۵۶🔒هدف اخر ۵۴🔒من میتونم و باید بتونم تا عید به وزن مطلوبم برسم💪💪💪💪💪 قد ۱۵۸

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
خب وقتی گلوش چرک کرده چیکارکنیم

یه دکتر پیدا کنید که مطمئن باشید الکی انتی بیوتیک نمیده بچتونو ببرید پیش همون 

خیلی وفتا ترشحات مال خود ویروسه و درمانش حمایتیه یا الرژیکه و  نیاز به انتی بیوتیک نداره

اولا میکروب ویروس باکتری و قارچ اینا با هم فرق دارن میکروب برای سرما خوردگیه ولی ویروس برا انفولانزا دوم من اولش دکتر دارو انتی بیوتیک نداد تب بر داد الان ۳ هفته هست هر کار بگی هر غذا و تقویت بود کردم بزرگه بهتر شده کوچئکه حالش خرابه مجبور شد بهش سفتا بده اول ازیترومایسین داد جواب نداد تب شدید بود و کلا بچم اولین بار عمرش بود انتی بیوتیک می خورد الان تب نداره گوارشش درگیر شده دلم می خواد بمیرم شما منو درک نمی کنی تو چه حالی ام الان خودم ۹ روز مبتلا شدم ۲ بار سرم زدم از دیشب ساعت ۳ تا الان بیدارم تازه کار و بچه داری هم می کنم پس بجا دکتر ها تز نده اونا خوب می دونن چکار کنن لازم باشه می دن نباشه نمیدن مقصر اموزش پرورشه که مدارس حضوری کرده اقل واکسن انفولانزا اجبار می کرد

ابجی شما انوکسا پارین داری

نه متاسفانه 

بچم الان چهارسالشه 

2738