2733
2734
دخترم یکسال و چهارروزس
از وقتی حرکت کردن رو یاد گرفته (حدود 9 ماهگی)یک ثانیه هم نمیخوابه که بتونم قطره اهن رو بهش بدم حتی پوشکشو در حال چهاردستو پا یا ایستاده میپوشه
سعی کردم محلوط با اب یا اب میوه یا حتی غذا بهش بدم ولی متاسفانه بوی اونو تشحیص میده و لب نمیزنه

نگرانم چون اهن واسه رشد سلولهای مغزی و ارتباط سلول عصبی و حرکتی لازمه و فقر اهن میتونه باعث کندی رشد عصبی بشه یعنی کاهش ضریب هوشی و مشکلات جدی تحصیلی در اینده و متاسفانه زیر دو سال هر نقصی پیش بیاد غیر قابل جبرانه
حالا بگذریم از کم خونی که عوارض خودشو داره :بی اشتهایی/کم وزنی/نا ارامی و....

اگه راه حلی میشناسین یا تجربه ای دارین لطفا کمکم کنین
ممنونم
ویکی جون بلاخره زورت از یه بچه یه ساله که بیشتره. دادن قطره هم که 10 ثانیه بیشتر طول نمیکشه. من دخترمو میخوابونم و با انگشتام دو طرف لپشو فشار می دم (البته نه به صورت خشن و محکم) و قطره چکون رو میکنم تو دهنش. حالا تا اون بیاد بفهمه چیه و چه اتفاقی افتاده قطره رو قورت داده رفته.
ملتی که کتاب نمیخواند.....
باید تمام تاریخ را تجربه کند ...
ویکی جون پسر من با ویتامین مسئله ای نداره اما با مثلا شربت استامینوفن که میخواستم بدم... اگه دهنشو باز نمی کرد بغلش میکردم. پاشو میزاشتم بین پام و میخوابوندمش و دستاشم میگرفتم و با سرنگ میریختم دهنش...
همیشه گریه میکنه اما چاره دیگه ای نداشتم... اگه قورت نمیداد هم یه فوت کوچولو تو صوراتش میکردم!!!(وای چه مامان وحشتناکیم!!!)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
سلام.منم چون دخترم به سختی می خوره با قطره چکون 1ml چند بار بهش میدم که تو گلوش نپره....اما خب irovit رو چند بار نمی خواد بدی و روزی 1 باره و اگه به توت فرنگی حساسیت نداره طعمش قابل تحمل تره
سلام من یه روش خوب دارم.منم پسرم قطره رو دوس نداره
میشینم پاهامو زانو میکنم وبالش رو میذارم رو پاهام و بچه رو میخوابونم روش و تکونش میدم عادت هم داره همینجوری میخوابه پاهاشو رو شکمم از هم باز میکنم اینطرف اونطرف شکمم میذارم فکر کنم متوجه بشی چه جوریو میگم.........بعدش قطره رو با آب مخلوط کن یا با آب سیب یا یه کوچولو قطره بده یه کم آب اینجوری میخوره نیازی هم نیست تو حالت گریه بدی منم پسرم نمیذاره پوشکش کنم همش میخواد بره منم وقتی خوابوندمش پوشکش کنم یه روسری خوشرنگ دارم که خیلی دوسش داره میندازم تو صورتش واسه چند ثانیه بی حرکت میشه و من زود پوشکش میکنم
ممنون از همتون

ولی اونطوری با خشونت که لپش رو فشار بدم میپره گلوش و خیلی خطرناکه

غزاله جون ویتان اهنش کمه
نیاز روزانه اهن به ازا هر کیلو وزن 1-2 میلیگرمه که مثلا واسه یه نینی 9 کیلویی میشه9 تا 18 میلیگرم
و در ویتان هر یه میلش فقط 2 میلیگرم اهن هست

خلاصه غولی واسه خودش
2738