2737
2734

سلام صبح تون بخیر... من میخوام اش رشته درست کنم حالا از هر حبوباتی 1 کیلو خیس کردم این زیاده واسه 20 تا خونه 2 کیلو سبزی اشی خورد شده دارم.... تورو خدا اگه میتونید کمکم کنید نمیدونم چقدر شو بریزم تو اشم و دوتا هم رشته دارم.... کافیه زیاد نیس؟ 

ثمره عشقمون 🤩🥰 نفس منی...قلب بابایی... منو بابا هم که بدون هم نمیتونیم... بالاخره اومدی خدایا همه چشم انتظارها و به حاجتشون برسون.. تاریخ 14/12/1401خاص ترین تاریخ زندگی مشترک منو بابایی

عزیزم من دقیقا نمیدونم. ولی الان توی گوگل سرچ کن دقیق دستور اش هست مثلا بزن دوکیلو سبزی 

دخترم تو معجزه زندگی من و بابایی، تو نور خدایی، تو عشقی💕چشم براهت هستیم، من و بابا که همیشه آرزو داشتیم خدا بهمون یه دختر بده💕🍀

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

عزیزم من دقیقا نمیدونم. ولی الان توی گوگل سرچ کن دقیق دستور اش هست مثلا بزن دوکیلو سبزی 

همه چی زدم اما فقط زده مثلا یه پیمانه لوبیا خب نزده پیمانه لوبیا چند گرمی باشه 

ثمره عشقمون 🤩🥰 نفس منی...قلب بابایی... منو بابا هم که بدون هم نمیتونیم... بالاخره اومدی خدایا همه چشم انتظارها و به حاجتشون برسون.. تاریخ 14/12/1401خاص ترین تاریخ زندگی مشترک منو بابایی
2728
برای دوتا رشته فکر کنم خیلی زیاده صبر کن دستور امتحان شده رو بذارم برات

مرسی 

همه چی زدم اما فقط زده مثلا یه پیمانه لوبیا خب نزده پیمانه لوبیا چند گرمی باشه 

پیمانه معمولا لیوان دسته دارها هست

دخترم تو معجزه زندگی من و بابایی، تو نور خدایی، تو عشقی💕چشم براهت هستیم، من و بابا که همیشه آرزو داشتیم خدا بهمون یه دختر بده💕🍀

آش رشته  در سرآشپز پاپیون

https://sarashpazpapion.com/recipe/nt9mflrcdb6k1cr364cgul76bmvm3jqi

مواد لازم برای۷ نفر
رشته آش  ۲۵۰ گرم
سبزی آش(تره،جعفری،گشنیز،اسفناج،شویدو ترخون)   ۷۰۰ گرم
پیاز داغ   ۳۰۰ گرم
سیر داغ   ۱/۲ پیمانه
نخود   ۱ پیمانه
لوبیا چیتی   ۱ پیمانه
عدس   ۱/۲ پیمانه
ماش   ۱/۲ پیمانه
نمک و فلفل و زرد چوبه    به مقدار لازم
آرد   ۲ قاشق غذا خوری
نعنا خشک   ۲-۳ قاشق غذا خوری
روغن   ۲-۳ قاشق غذا خوری

طرز تهیه
۱- نخودولوبیا را باهم 12-24 ساعت خیس کرده 2تا3 بار آب رو عوض کرده و پخته و ماش و عدس را 1-2 ساعت باهم خیس کرد و با هم پخته.
۲- نصف یه قابلمه آب ریخته روی حرارت گذاشته تا آب بجوش بیادبعد حبوبات پخته شده رو به قابلمه اضافه کرده درب قابلمه رو گذاشته تا آب دوباره به جوش بیاد.
۳- داخل یک تابه  2تا3 ق غ روغن ریخته بعد بیشتر پیاز داغ روبهش اضافه کرده و یک سوم اون رو کنار میزاریم برای تزئین، کمی سیر داغ هم اضافه کرده وحدود 1 ق م زردچوبه اضافه کرده و کمی فلفل قرمز و 2 ق غ آرد اضافه کرده روی حرارت گذاشته بهم زده خوب مخلوط بشه و بوی خامی آرد و زردچوبه از بین بره حدود 2-3 دقیقه زمان کافیه.
۴- سبزی خرد شده زمانی اضافه که آب داخل حبوبات قل قل بزنه و بجوشه قبل از اضافه کردن سبزی 1 ق م نمک ریخته ،باعث میشه رنگ سبزی به آش پس نده بعد سبزی رو اضافه کرده درب قابلمه رو باز میزاریم بعد پیاز داغی که آماده کردیم رو اضافه کرد فقط مقدارکمی رو کنار میزاریم که در مرحله آخر اضافه میکنیم حدود 20تا30 دقیقه با حرارت بالا بجوشه تا لعاب بده.
۵- بعداز این مدت رشته آشی رو نصف کرده و به آش اضافه کرده و باقی پیاز داغ رو اضافه کرده وحدود 15 دقیقه دیگه زمان میدیم تا آماده بشه و آش جا بیفته. کشک رو میتوانم در مرحله آخر اضافه کنیم یا برای تزئین استفاده کنیم که بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد.
۶- بعداز جا افتادن آش از روی حرات برداشته و داخل ظرف سرو اضافه کرده با پیاز داغ،سیرداغ،نعنا داغ وکشک تزئین میکنیم.نوش جان

سایر نکات
زمانی که رشته رو به آش اضافه می کنید، آش یه کمی سفت می شه. به این منظور بهتره مقداری آب جوش دم دست داشته باشید تا اگه آش خیلی سفت شد، آب جوش بهش اضافه کنید .
برای تهیه نعناع داغ ابتدا روغن را داغ کنید سپس چند قاشق نعناع خشک داخل روغن بریزید و کمی تفت دهید و سریع بردارید تانعنا سیاه نشه.

منبع :‌سرآشپز پاپیون
وبسایت :‌
https://sarashpazpapion.com

2738
آش رشته  در سرآشپز پاپیون https://sarashpazpapion.com/recipe/nt9mflrcdb6k1cr364cgul76bmvm3j ...

ممنون.. اینو خودت امتحان کردی... بعد رنو و لعاب اش شده مثل این اش نذری هایه بیرون 

من خودم برای چهار تا بشقاب آشخوری یک پیمانه از همه حبوبات در نظر میگیرم. 

من خودم هروقت درست میکنم به اندازه هر نفر یه مشت حبوبات میریزیم از هر کدوم  رشته روهم چشمی میریزم سبزی هم همینجور