2726
سلام به همه عزیزان.من دوبار بارداری داشتم که هر دوش منجر به ختم بارداری شد..بار دوم به درخواست خودم جنینو دادم پاتولوژی.اسفند سال 93..مرکز نسل امید...مشکل ژنتیکی تایید شد یعنی جهش ژنتیکی بدون دلیل خاصی...بعد از اون تصمیم گرفتم تمام تلاشمو بکنم تا بعدا جای پشیمونی وجود نداشته باشه واسم...مشاوره شدم پیش چندین دکتر ژنتیک که اسماشونو اگه خواستین میگم...آخرین دکتر ژنتیکی که رفتم دکتر غفاری بودن کلینیک ژن ...بسیار با سواد هستن.طبق اطلاعات و مشاوره خوب ایشون من با آزمایش NGS آشنا شدم...البته کسانی میتونن این آزمایش رو انجام بدن که DNA جنینشون موجود باشه....به طور خلاصه بگم در این ازمایش روی ژن های جنین کار میشه تا بتونن ژنی که باعث بیماری میشه پیدا کنن، جنین من هر دوبار دچار هولوپروزنسفالی میشد.... احتمال جواب گرفتن در این آزمایش 70% هستش...این آزمایش هم خودش چند روش داره که برحسب مشکلتون از طرف دکتر ژنتیکتون درخواست میشه....مثلا اخرین روشش روی بیست ویک هزار ژن بررسی و آنالیز صورت میگیره ...هزینه اون هم 9 ملیون و پانصد آبان ماه 94 بود....موسسه نسل امید رو دست کم نگیرید....اینو بگم حتی آب مقطر و دستکش و لوازم مورد استفاده در حین آزمایش از خارج از کشور وارد میشه....این آزمایش برای PGD بسیار مفیده...در پست بعدی بیشتر براتون توضیح میدم
توکل به خدای مهربان

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

زمایش PGD من هنوز این آزمایشو انجام ندادم ولی تصمیم قطعی گرفتم که انجام بدمش...چون منتظر جواب NGS بودم که خداروشکر بعد هشت ماه آماده شد...همین دیروز جوابشو گرفتم و خداروشکر یک ژنی که مرتبط با هولوپروزنسفالی باشه پیدا شده..البته فردا با دکتر غفاری(متخصص ژنتیک) وقت دارم....فردا هر چی اطلاعات پیدا کردم براتون میزارم. توضیحات درباره پی جی دی: در این آزمایش اطلاعات ژنتیکی جنین قبل از لانه گزینی در رحم آنالیز می‌شود. این آزمایش در واقع بیش‌تر برای غربالگری بیماری‌های ژنتیکی استفاده می‌شود ولی میشه از آن برای تعیین جنسیت جنین قبل از بارداری هم استفاده کرد. این آزمایش برای زوجینی که نمی تونند به طور طبیعی اقدام به بارداری کنند نیز استفاده میشه ..بدین منظور داروهای تحریک کننده تخمک گذاری تحت نظر متخصص زنان به خانم تجویز می شود. سپس در زمان مناسب عمل برداشت تخمکها معمولا طی یک بیهوشی کوتاه مدت و در اتاق عمل انجام می گیرد. تخمک های برداشت شده با اسپرم همسر لقاح داده می شوند .معمولا پس از گذشت ۳ تا ۴ روز از لقاح نمونه برداری از رویان ها انجام می شود و بررسی های زنتیکی بر روی سلول نمونه برداری شده انجام می گیرد. یعنی رویانی که از نظر ژنتیکی مشکل نداره به داخل رحم انتقال داده میشه ...و این راهی نداره جز IVF شدن....(هزینه پی جی دی +هزینه داروها+ هزینه خود آی وی اف نمیدونم الان چنده ) فردا پرسیدم در جریان میزارم دوستانی رو که متقاضیه پی جی دی هستن.
توکل به خدای مهربان
2728
سلام دوستان من اطلاعاتم 30 سالمه برای تعیین جنسیت میخوام پی جی دی کنم مرحلش رو هم از اسفند ماه ایشا ...

عزیزم شما با پی جی دی تعیین جنسیت چردی جواب داد؟راضی بودین؟تو اولین مرحله جواب داد؟

سلام

منم ميخوام پي جي دي كنم 

بخاطر مشكل كروموزومي و مشكل ژنتيك با هم 

خيلي داغونم 

دكتر ژنتيكم گفت ما تخمكات و آزمايش ميكنيم ولي قول نميديم چون ممكنه مثلا پنج تا آزاد كني و از اين پنج تا همشون معيوب باشن 

دوست ندارم تخمك اهدايي نميدونم چيكار كنم 

الان تو پروسه پي جي دي ام ، دكتر زنانم كه خيلي نااميدم كرد به ژنتيكم گفتم تخمك اهدايي بگيرم گفت فعلا ببين شايد تخمك سالم داشته باشي 

اصلا فكرش و نميكردم اينهمه درد و مرض داشته باشم

به نظرتون چيكار كنم شوهرمم با دكتر ژنتيكم موافقه ولي من ميترسم اينهمه هزينه كنم آخرم تخمك سالم نداشته ياشم 

2706