2733
2734
عنوان

من و 1 دنیا کاکتوس

80590 بازدید | 1891 پست
سلام به همه ی دوستانی که توی خونه هاشون کاکتوس نگه میدارن و دوسدارن بهترین کاکتوساروداشته باشن.بیاید هر چی در مورد نگهداری کاکتوسامون میدونیمو به اشتراک بذاریم تا همه بتونن استفاده کنن و بهترین کاکتوسا رو تو خونشون داشته باشن

.

دوستان من خونمون حدود 70-80 نمونه کاکتوس دارم و میشه گفت 1 کلکسیونر شدم واسه خودم و این تاپیکو زدم تا اطلاعاتی در مورد نگهداری کاکتوس در اختیارتون بذارم کلا سعی میکنم تاپیک علمی تجربی باشه که همه بتونن استفاده کنن ،سعی کنیداول از همه ء صفحات تاپیک دیدن کنید حتما کاکتوس مورد علاقتونو میبینید و میتونید در موردش اطلاعاتی بدست بیارید پس لطفا از فهرست پایین صفحات معرفی کاکتوس رو بردارید و بهش 1 نگاه بندازید تادرنگهداری کاکتوستون بهتون کمک کنه وبتونید بهترین کاکتوسو داشته باشید بعد اگه سوال خاصی یا نکته مبهمی باقی موند بپرسید

لطفا اگه توی خونتون کاکتوس دارید عکساشو برام بذارید و همینطور کارا و تجربه هایی که باعث شده کاکتوستون رشدش بیشتر بشه رو بگید تا همگی استفاده کنیم.همینطور نظراتتون رو در مورد تاپیک بگذارید تا در بهبود تاپیک موثر باشه

عکس کاکتوس ترمه ...............................................22
عکس کاکتوس منیس ....................................71-29-30
عکس کاکتوس مادر 3 دخترون...............................17-41
عکس کاکتوس ستوده ............................................49
عکس کاکتوس اوا....................................................51
عکس کاکتوس ستاره دریایی.....................................52
عکس کاکتوس روشنا و سارا......................................67
عکس کاکتوس بهاران...............................................68
عکس کاکتوس زی زی بانو.......................................70
عکس کاکتوس زهرا ................................................76

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

اگه سوال خاصی هم در مورد نگهداری، آبیاری یا بیماری های کاکتوساتون دارید بپرسید هر وقت بیام جوابتونو میدم و تا اونجایی که بتونم بهتون کمک میکنم.من تصمیم دارم در این تاپیک هر روز 1 کاکتوسو بهتون معرفی کنم و شرایط نگهداری و آفات و بیماریهاشو براتون توضیح بدم پس سعی کنید هر روز تاپیکو دنبال کنید برای هر توضیح عکس مربوطه رو میذارم تا بتونید با کاکتوس خودتون مقایسه کنید

2728
من تازه کاکتوس گرفتم زیادم بلد نیستم چون دوتاشون خشک شد اومدم ببینم از شما یاد بگیرم دلم سوخت واسه کاکتوسام
سه تا دیگه دارم شما خودت بیشتر بلدی به منم یاد بده
نی نی من پس کی میایی تو دل مامان زود باش دیگه خوشگلم( لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم )
صفحات اولو اختصاص میدم به نکات و اصولی در مورد نگهداری کاکتوس،سعی میکنم درمورد تراریوم و شرایط نگهداریش براتون توضیحاتی بذارم و همین طور روش تکثیر کاکتوسهاو بعد از توضیحات اولیه هر روز1 کاکتوس رو بهتون معرفی میکنم ،صفحات اول شاید یکم کسل کننده باشه چون بدون عکسه اما بهتون پیشنهاد میکنم برای 1 بار هم که شده اونا رو بخونید چون کلی نکته داره که به دردتون میخوره و میتونید ازشون استفاده کنید.

نکات کلیدی وتجربی در مورد نگهداری کاکتوس .................................. 1تا5
طبقه بندی کاکتوس ................................................................... 6
بیماریهای فیزیولوژیک کاکتوسها .....................................................6تا7
بیماریهای قارچی کاکتوسها .........................................................8تا9
آفتاب سوختگی و کم نوری در کاکتوسها ............................................. 9
آبیاری کاکتوسها ....................................................................... 9
ساخت تراریوم و شرایط نگهداری تراریوم ...........................................10
پرسش و پاسخ ......................................................................11
آفات کاکتوسها و عکس از کاکتوسهای خودم ......................................12
معرفی کاکتوس هاورتیا ........................................................13تا14
پرسش و پاسخ .....................................................................15
روشهای تکثیر کاکتوسها .......................................................... 16
کاشت بذری کاکتوسها ............................................................ 18
معرفی کاکتوس افوربیا ............................................................ 19
معرفی کاکتوس گاستریاو ویژگی کاکتوسها و تفاوت با گیاهان گوشتی ........ 20
پیوند کاکتوسها .....................................................................21
معرفی کاکتوس ژیمنوکاسیوم .................................................... 22
معرفی کاکتوس آشوریا و شبنم خورشیدی ................................. 24تا25
معرفی کاکتوس گاستریا و اپروکاکتوس ماری .................................... 26
معرفی سدوم و کراسولا ......................................................... 27
معرفی کاکتوس مرجان، کراسولاتتراگونا، ستاره دریاییو اورابه .................. 28
عکس کاکتوس دوستان و همراهان .............................................. 29
معرفی کاکتوس پیرمرد ........................................................... 30
معرفی کاکتوس ربوتیا ............................................................ 31
معرفی کاکتوس نئوچیلینا و هاورتیای جنگلی ................................... 32
معرفی کاکتوس ایسترلیلی ..................................................... 33
معرفی کاکتوس کلاه کشیش و اپونتیا ........................................... 34
معرفی کاکتوس کراسولا و اکانتوکاسیوم ....................................... 35
معرفی کاکتوس پروتولاکاریا.نئوچیلینیا ........................................... 36
معرفی کاکتوس آریوکارپوس، سالکوربوتیا ........................................ 37
معرفی کاکتوس کاپیاپوا ........................................................... 38
آفات کاکتوس و مراغبت از کاکتوس در ماههای سال ........................ 39تا40
معرفی کاکتوس پاچی فیتوم، سرئوس و آسیبهای فیزیکی کاکتوس .......... .42
معرفی کاکتوس بیلوزوسرئوس، آچینوپسین اسپاچیانا .......................... 43
معرفی کاج مینیاتور و کالانکولا .................................................... 44
معرفی کاج اسکویاریاو ساکولنت برانشیا ........................................ 45
معرفی انواع مامیلاریا............................................................. 46
معرفی اپیفیلوم .................................................................. 48
معرفی کاکتوس پرسکیا .......................................................... 49
معرفی کاکتوس هاماتوکاکتوس ..................................................................... 50
هوای مورد نیاز کاکتوس.......................................................... 52
هر آنچه باید در مورد آلوئه ورا بدانیم .......................................... 52
خواص مالچ ...........................................................................55
معرفی کاکتوس صخره ای ( پاکی سرئوس)...................................58
معرفی کاکتوس بزی کاکتوس ................................................... 60
معرفی کاکتوس بلوسفیلدیا......................................................60
معرفی کاکتوس آریوکارپوس ......................................................61
معرفی کاکتوس اچینوفسولوکاکتوس کاکتوس سنگی....................62
معرفی آگاو دم شیری .............................................................63
معرفی آگاو گرد ......................................................................63
معرفی آگاو ویکتوریا ................................................................64
معرفی آگاو نخ برگی ................................................................64
معرفی آگاوآمریکایی ................................................................64
معرفی آگاو برگ تیغی .............................................................65
معرفی گل یخ یا گل ناز.............................................................65
معرفی کاکتوس دیسکوکاکتوس .................................................68
معرفی کاکتوس استروفیتوم ......................................................69
معرفی کاکتوس برزی کاکتوس ...................................................69
معرفی کاکتوس اورئوسرئوس ....................................................69
معرفی کاکتوس تلوکاکتوس ......................................................70
معرفی نخل ماداگاسکار ...........................................................71
معرفی کاکتوس ملو کاکتوس ....................................................72
معرفی کاکتوس نئوپورتریا.........................................................72
معرفی کاکتوس لوفوسرئوس.....................................................73
معرفی کاکتوس هاگوسرئوس ...................................................73
معرفی کاکتوس اولیک نیا ..........................................................74
معرفی کاکتوس اکینو کاکتوس....................................................75
معرفی کاکتوس اسپوستوا .......................................................76
معرفی کاکتوس کوریفانتا ..........................................................77
معرفی کاکتوس فروکاکتوس ........................................................77
معرفی کاکتوس ابرگونیا.............................................................78
معرفی کاکتوس ازتکیوم ............................................................78

چقدر باید آب بهشون بدم و چند روز یکبار ؟خاکشو کی عوض کنم چه خاکی بریزم ؟کود لازم دارن ؟و کلی سوال دیگه هر وقت فرصت کردی جواب بده میام میخونم
نی نی من پس کی میایی تو دل مامان زود باش دیگه خوشگلم( لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم )
منم اوایل زیاد کاکتوسام خراب میشد اما الان خیلی کمتر خراب میشه شاید همون خراب شدنشون انگیزه ای شد برای پیدا کردن راه حل و الان اینجام تا راهها رو در اختیار شما بذارم
2738
ای بابا من یکروز در میون آب میدم بهشون خود باغبونه که ازش خریدم گفت نامرد

باشه بعدا بیا برام بگو
2706