2410
2553
عنوان

پسرم رو به راحتی ازپوشک گرفتم

84100 بازدید | 71 پست

تجربه ام رو به اشتراک میذارم تا مورد استفاده قرار بگیره.

برای از پوشک گرفتن عجله نکردم صبر کردم پسرم نزدیک ۳ سالش که شد شروع کردم. چند بار پوشکش رو باز کردم فرستادمش دستشویی گفتم جیش کن ولی به جای جیش کردن گفت جیش. منم اصرار نکردم و آوردمش بیرون و پوشکش رو بستم.

یه روز که میدونستم مثانه‌اش پره بردمش دستشویی دیدم وقتی میگم جیش کن بلد نیست جیش کن بهش گفتم پیپی کن چون بلد بود ارادی پیپی کنه تو پوشکش اینو گفتم که به خودش فشار بیاره جیشش هم بیاد.

این رو که گفتم بلافاصله به خودش فشار آورد و جیشش اومد و از همون موقع یاد گرفت چجوری تو دستشویی جیش کنه.

چند بار دیگه هم باهاش تمرین کردم و جیش کرد ولی برای احتیاط تا یه مدت پوشکش میکردم. خیلی زود یاد گرفت هر وقت جیش داشت میگفت تا ببرمش دستشویی و اصرار هم داشت که خودش، خودش رو بشوره.

نه لازم بود تشویقش کنم یا جایزه بدم نه اینکه خودم چند ساعت یه بار ببرم دستشویی چون هر وقت جیش داشت میگفت و دوست نداشت تو پوشکش جیش کنه. البته من چند تا شرت آموزشی و شرت عینکی هم براش خریده بودم.

اما برای پیپی تا یه مدت تو شرت و پوشک پیپی میکرد و قبلشم اطلاع نمیداد میرفت تو اطاق در رو میبست و من از سکوتش و تنها موندنش میفهمیدم میخواد پیپی کنه. از اونجایی که شستن شرتش سخت بود و بر خلاف بچه اولم که تا پوشکش نمیکردم پیپی نمیکرد، یه مدت پوشکش میکردم ولی کم کم باهاش صحبت کردم و قبول کرد که تو دستشویی پیپی کنه.

اوایل خودش سعی میکرد پیپیشو بشوره و وقتی میرفتم تو دستشویی بهش سر بزنم میدادم کف دستشویی رو با شلنگ آب گرفته و همه چی پخش شده و ...منم میشستم و بلیزش رو برای احتیاط عوض میکردم. بهشم میگفتم بچه‌ها میتونند جیش رو خودشون بشورند ولی پیپی رو مامانا باید بشورند. خلاصه الان یه مدته دیگه خودش پیپیشو نمیشوره و میذاره من بشورم.

الان ۳ سال و ۴ ماهشه. خیلی راحت و به تدریج از پوشک گرفتمش. اصلا نیازی به جایزه هم نبود. فقط گیر ندادم و اصرار نکردم. بزرگترین مشکلم این بود که از دستشویی بیرون نمیومد و کلی آب بازی میکرد که اونم الان کمتر شده چون عاقلتر شده. شبها برای احتیاط پوشکش میکنم ولی جیش داشته باشه پا میشه گریه میکنه و میگه جیش دارم. چراغ قوه دم دستمه چون اگه چراغ توالت رو روشن کنم چشمش اذیت میشه و گریه میکنه. تاریک هم باشه نمیره تو حتی اگه باهاش باشم. به خاطر همین از چراغ قوه استفاده میکنم.

میتونم بگم خیلی راحت گرفتمش و خونه رو کثیف نکرد. اذیت هم نشدیم. استرس هم نگرفتیم. دعوا و گریه و سرزنشم نداشتیم سر دستشویی رفتن. چون من بهش گیر نمیدم که هر چند ساعت یه بار بره دستشویی گاهی پیش میاد که خودش رو نگه میداره و دیر میاد دستشویی و شرت و شلوارش از جلو یکم خیس میشه ولی روی فرش نمیریزه. منم سخت نمیگیرم و لباسش رو میشورم.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720
خوب باید دیگه بلد باشه و راحت گرفتیش اخه ۳سال 😐😐من دخترم رو دوسالش بود گرفتم 

بهترین سن از نظر کارشناسا ۳ سالگیه. اینطوری زودتر و راحت‌تر گرفته میشند از پوشک و احتمال اینکه استرس و شب ادراری بگیرند کمتره.

2714

سنش بالابوده ۳سالوچهارماه همه چی حالیشه نبایدم سخت باشه من دخترم یک سال وهفت ماه شروع کردم اموزششو سه ماه طول کشید یاد گرفتنش چون از پی پی میترسید فکر میکرد ماره جیشو زودتر یاد گرفت ولی پسرم یکسالشه الان فقط میدونه جیش چی هست چون تا از خواب پامیشه میبرمش دستشویی میگم جیش کن جیش میکنه فقط تازه پا میشه میدونم حتما جیش داره اموزشهای بعدیو چندوقت دیگه شروع میکنم

حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکیلُ نِعْمَ الْمَوْلى‏ وَ نِعْمَ النَّصیرُ»: خداوند ما را کفایت می کند، او بهترین وکیل و بهترین سرپرست و بهترین یاور است
ورست نیست طعنه بزنید😒 خواستم بگم برای از پوشک گرفتن عجله نکنید. ۳ سالگی خیلی راحت گرفته میشند.

سن های پایینتر هم راحت گرفته میشن.من پسرم ۱۹ ماهشه توی دوهفته یادگرفت ک توی دستشویی جیش و پی پی رو بکنه.الان کم کم داره یاد میگیره ک جیشش رو اعلام کنه 

2706