2737
2734
عنوان

کسی اینجا سفر با قطار داشته ؟؟؟؟؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 1219 بازدید | 18 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

سلام . در خصوص سفر با قطار شیراز مشهد چند نکته به نظرم رسید که بهتره در اینجا ذکر کنم 

۱ - سفر با قطار گروه سریر هست که بنا به اعلام شرکت رجا . ۴ ستاره تاپ هست 

۲-من با خانواده ایام عید ۱۴۰۲ با این قطار به مشهد سفر کردیم که امیدوار بودیم از مسیر اقلید به یزد طی مسیر کنه ولی از مسیر اصفهان یزد رفت که حدود ۱۰ ساعت مسیر رو دور زد . اگر از مسیر یزد میرفت حدود ۷ ساعت به نفع مسافر بود 

۳-کوپه ها خیلی تمیز نبودند گرچه کوپه ما سالن یک هم بود و نسبت به کوپه های دورتر به دلیل نزدیکی به کوپه مدیر قطار از وضعیت بهتری بهره مند بود .

۴- نان حتما همراه خود ببرید و یا اگر یزد برای نماز صبح  بیدار میشوید از فروشگاه نان و  صبحانه برای خانواده بخرید. 

چون که بوفه در قطار وجود ندارد . ضمن اینکه رستوران هم ندارد . 

۵-تاخیر در مسیر خیلی داشت . حدود یک ونیم ساعت ما دیرتر به مشهد رسیدیم 

۶-در قسمت عمومی سالن جلو دستشویی گاهی‌اوقات سیگار می کشیدند که تهویه هوا بوی سیگار رو به کوپه  انتقال میداد 

۷- دستشویی ایرانی خوب بود . البته همه اونا کار نمی‌کردند.  ضمن اینکه سوراخ دستشویی ها خیلی باریک بود 😁😁😁😁😁

۸ - دستشویی فرنگی وضعیت مناسبی نداشت . اون هم سوراخ باریکی داشت -پیشنهاد میدم جاههایی که قطار برای نماز می ایسته حتما دستشویی کامله خودتون رو بروید .

۹-برای شستشوی دهان حتما آب معدنی استفاده کنید . آب قطار فقط برای شستشوی دست و دستشویی است . 

۱۰ -اگر با خانواده هستید حتما کوپه دربست بگیرید . 

۱۱-تخت های بالا برای خواب  بهتر از تخت های پایین هستند .

۱۲- تلویزیون فیلم‌های خیلی خوبی نداره . ضمن اینکه باید از مهماندار بخواهید با کنترل بیاید و  برای شما فیلم بگذارد . پیشنهاد میدم اگر امکانات گروهی جهت سرگرمی دارید ببرید مخصوصا اونها که بچه دارند . چون بچه ها خیلی زود حوصلشو ن سر میره . 

۱۳ -لوازم خواب خوب هست . 

۱۴ -آب جو ش و فلاسک و سینی و استکان در قطار هست . 

۱۵ -ساندویج در ساعات اولیه در قطار می‌دهند همچنین پذیرایی شامل  استکان .آب جوش . چای ، شکر ،قند ، کیک هم همون اول راه به کوپه ها می‌دهند. 

۱۶ -قطار تکان های دائمی دارد که عادت ميكنيد.  ولیکن بچه ها رو حواستون باشه .آمادگی تهوع رو دارند . اگر از خواب بیدار میشن ، لطفا  به محض بیدار شدن آب. و یا خوراکی به اونها ندید . ته دلشون میافته و شرایط تهوع رو بدتر میکنه . بگذارید کمی از بیدار شدنشون بگذره و کمی هم راه بروند بعد اگر درخواست آب یا چیزی داشتند به اونها بدید .

من رو ببخشید که وقتتون رو گرفتم. البته باید بگم سفر با قطار حس و حال خاص خودش رو داره که تجربه با اون رو پیشنهاد میدم .  ولیکن به خودم واجب دونستم موارد خاص سفر با قطار رو بگم . که دوستان آمادگی بیشتری برای سفر داشته باشند .  سال خوب و اوقات شیرینی رو برای خودتون و خانواده گلتون آرزومندم

2728