2726
عنوان

مامانا وقتی بچتچن هرچی میبینه میگه بخر

| مشاهده متن کامل بحث + 1243 بازدید | 62 پست

میگم الان نمیتونم بگیرم،یا براش تعداد روز مشخص میکنم میگم این موقع میگیرم یا براش شرط میزارم،یا کلا پاس میدم به باباش میگم باید از بابا بخای

البته بچه با بچه فرق میکنه،پسر بزرگم کلا از اول قانع بود و هرچی میگم قبول میکنه،ولی دومی فکر نکنم راحت قبول کنه هنوز به اون مرحله نرسیده

وای خیلی اشتباه میکنی!!!! مگه نمیدونی وعده دروغ ب بچه دادن ممنوووووعه

ولم نمیکنه

https://www.telewebion.com/episode/2573632         لطفا به احترام سرداردلها یک صلوات نثار روحشون کنید و لطفا تا یادت اومد کرونا هست برای ریشه کن شدنش یه صلوات بفرستید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

یه قلک براش درست کردم پول میریزیم گاها هروقت بیرون بخوام برم مغازه در مورد چیزی که میخوام بخرم باها ...

چندسالشه

https://www.telewebion.com/episode/2573632         لطفا به احترام سرداردلها یک صلوات نثار روحشون کنید و لطفا تا یادت اومد کرونا هست برای ریشه کن شدنش یه صلوات بفرستید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  
الهیییی چرا نکنه شوهرت مثل شوهرخواهر منه شوهر خواهر عوصیه من بچشو ازش گرفت

خونه بابامم بچمو نمیاره ببینمش اون اونجا گریه میکنه منم اینجا الهییییی جیگرش اتیش بگیره مادروهرم نمیزاره  شوهرم از ترس مادرش نمیاره اینقده میترسه ازش 

من باز حوصــــــــــــــــله ندارم 
2728

عزیزم بچه کوچک رو باید حواسش رو پرت کرد. از بازی و تخیل استفاده کنید. حرفایی منطقی نه متوجه میشه نه راضی. مثلا بگید بیا این اسبمون باشه با اسب تخیلی باهاش پیتکو پیتکو بازی کنید تا موضوع عوض بشه و یادش بره. بازی ، تخیل، حواس پرتی

چی خواسته ازت؟

𝑻𝒉𝒆𝒔𝒆 𝒅𝒂𝒚𝒔, 𝑰'𝒎 𝒍𝒆𝒕𝒕𝒊𝒏𝒈 𝑮𝒐𝒅 𝒉𝒂𝒏𝒅𝒍𝒆 𝒂𝒍𝒍 𝒕𝒉𝒊𝒏𝒈𝒔 𝒂𝒃𝒐𝒗𝒆 𝒎𝒆 این روزا همه‌ چی رو می‌ سپارمـ دست خدا که خودش هر چیزی که از توان من خارجه رو راست و ریسش کنه💭🌸
دخترمن ۳سالونیمشه بهش میگم کارتمو نیاوردم یا میگم پول ندارم  دروغ نمیگم خودش میدونه اون لحظه ...

بچه من قبول نمیکنه

و دفعه بعد که بریم بیرون هی میگه کارت بیار پول بیار

عزیزم بچه کوچک رو باید حواسش رو پرت کرد. از بازی و تخیل استفاده کنید. حرفایی منطقی نه متوجه میشه نه ...

گفتم میگه با این یازی بکنیم ولی من راستکیشو میخوام که پاهاش فلانه و..‌‌

این خیلی خوبه ولی بچه سه سال و نیمه که بلد نیست طاقت هم نداره

برای بچت قلک بخر تا پس انداز کنه ب قلک بخر پول بده خودش بندازه دوش کمتر از یک ماه حدودا دو هفته بعد با خودش قلکشو باز کن پولاشو جمع کن مثلا اگه پولش شده 100هزارتومن شما هم ی مبلغی بزار روش مثلا اون رباتی ک دوست داره رو بخر و نگو تو پول گذاشتی روش بگو افرین پس انداز کردی ب اون چیزی ک میخای رسیدی بازم قلک بخر این دفعه یک ماه بمونه و ب ترتیب بیشتر کن بهشون مدیریت کردن پولو بگو‌.لطفا ب بچتون هیچ وقت نگو پول نداری همیشه بگو پول داری چون نداشتن پول ب بچه اضطراب میده بگو پول دارم ولی باید برای خرج کردنش برنامه ریزی کنم تا هیچ وقت پولام تموم نشه همیشه باید فکر کنم چ چیز مهمی نیاز دارم تا اونو بخرم اگه بدون فکر بخرم زود پولام تموم میشه منم ب چیزی ک میخام نمیرسم. یا قبل رفتن ب بیرون بگو‌ امروز روز خریدمون نیست رفتی بیرون ماشین دید بگو برو ببین چقدر قشنگ و زیباست بعد با ارامش بگو‌باید قلکت جمع بشه بتونیم بیاییم بخریمش..اینجوری ترغیب میشه این موردا رو پسرای من جواب میده 

26/3/1401 وزن86کیلوووو اره درست دیدی 86کیلو... هدف اول80🔓💪هدف دوم 75🔓💪هدف سوم 70🔒 کمکم کن بتونم 

اولا:

من از ۲سالگی پسرم رو با کانسپت اسراف و صرفه جویی آشنا کردم

ثانیا:

وقتی نیاز منطقی ای داره، بدون گریه و پا کوبیدن برطرف میکنم ولی از همون ۲سالگی عادتش دادم که همون خواسته منطقی هم اگه با گریه مطرح بشه جوابی نمیگیره، میگم بیا خوش اخلاق و مهربون بگو تا گوش بدم ب حرفت. و این آموزش، کلی زمان برد، تا این که بفهمه باید با حرف و دلیل بگه چرا فلان چیزو میخاد و منو قانع کنه.

ثالثا:

وقتی دو سال و نیمش بود یه بار بهونه یه اسباب بازی  و گرفت که مشابهش رو داشت، و من براش یه عالمه داستان گفتم درباره این که اون ماشینی که الان داری دلش میشکنه و میگه یاسین مگه منو دوس نداشت؟ پس چرا منو نمیخاد و میخاد یدونه ماشین دیگه بخره؟ مگه من زشتم؟.... تا احساس ترحم رو توش زنده کنم و از این طریق، بیشتر مراقب اسباب بازی هاش باشه و تنوع طلب نباشه

رابعا:

من از اول زندگی پسرم، همیشه بنام این بود که مصرف گرا و رفاه زده بار نیاد، یدونه لیوان داشت، اگه گم میکرد نمیگفتم بیا یه لیوان دیگه بهت میدم، چون اون لیوان اون بود و باید مسئولیتشو قبول میکرد، کمکش میکردم با هم پیداش کنیم، تا ارزش اشیا رو درک کنه و بفهمه که همیشه منابع محدودند.

خامسا:

هیچوقت به پسرم نگفتم این گرونه نمیخرم اون اروزنه میخرم، یه بار داشت بادوم میخورد، و یکمی شو میریخت، پدرش گفت بابایی بادوم گرونه مراقب باش نریزه، کشیدمش کنار، گفتم این حرف تو یعنی به بچه یاد میدی اکه ارزون بود میشه اسرافش کرد و این تعلیم غلطیه، به جاش براش جا انداختیم که همه چی ارزشمنده حتا یه قطره آب یا یه دونه برنج، اون موقع وقتی میگه فلان اسباب بازی رو بخر اگه هزار تومن هم باشه نمیخرم و میگم مامان نیازی نداری، و درک میکنه.

اون موقه وقتی بهش میگفتم الان نیازی به این ماشین نداری یکی تو خونه داری، این براش حرف جدیدی نبود ، بارها تمرینش کرده بود، هزاران مقدمه پس ذهنش براش داشت.

نتیجه تمام این زحمت ها و داستان هایی که گفتم و مراقب تک تک افعال و کلماتم بودم این شده که اون روز عموش بهش گفت برا تولدت یه اسب اسباب بازی خریدم، پسرم میگفت نههههه عمو اسب دارم نخر نیاز ندارم یدونه دارم😅

یا میاد بغل دست من میگه مامان آب رو ببند اسراف میشه خدا ناراحت میشه. یا میگه صد آفرین مامانه خوب، که چراغ رو خاموش کردی، خدا خوشحاله از دستت😅🥰😍

از من مرا بگیر و خودت را به من بده یا حسین❤️
ولم نمیکنه

پیامبرمون گفته هیچوقت به بچه خلف وعده نکنید، چرا که کودک، شما رو ولی نعمت خودش، و مث خدا میبینه و شما ناخودآگاهش رو به خدا بی اعتماد میکنید!!!

از من مرا بگیر و خودت را به من بده یا حسین❤️
چندسالشه

الان ۴ سالشه ولی خب از کوچیکی اینکارو کردم از وقتیکه ککمی بفهمه

شایدم نمیفهمید اون موقع ولی ملکه ذهنش شد تا امروز که کاملا درک میکنه چی میگم

ای خوش از تن کوچ کردن خانه در جان داشتن💞                                                روی مانند پرررررررررری از خلق پنهان داشتن💞
حتما هر بار ک گفته خریدی براش واسه اونه.خرید زیادیم برا بچه خوب نیست ادم شاید ی موقع پول نداشته باش ...

اصلا چیزای که میخواد امکانش نیست بخرم

اسب بخرم اخه

گفتم میگه با این یازی بکنیم ولی من راستکیشو میخوام که پاهاش فلانه و..‌‌

ببین خیلی کوچیکه. بالاخره عادتم کرده. حرف خریدن رو یجوری از سرخودت بازکن مثلا بگو باشه بزرگ شدی بخر. ولی الان فقط با بازی و قصه و چیزی که شادش می‌کنه حال و هواشو عوض کن یادش بره. و سریع محیط رو ترک کنید  

2706