2726

سلام بچه ها

من ۹ماه اصلاح سبک کردم و به خاطر احساس مسیولیتم و این که خودم اوایلش خیلی حالم بود وقتی فهمیدم اندودارم   و همش اینور و اونورنی نی سایت اینستا..میگشتم   چون همه دکترا گفتند فریز جنین و عمل. این تجربیات که میگم رو من اثرمثبت  داشته یادتون باشه ما بدنامون ، سنامون شرایطمون،..با هم دیگه فرق میکنه  چون اندو خیلی گسترست یکی اندو شدید خیلی پیشرفت کرده باید تصمیم درستی بگیره ،ممکنه یه چیزی برای یکی خوب باشه ولی برای کس دیگه اثر نداشته باشه .اصلاح سبک زمان ،هزینه و انرژی مثبت و مهمتر اراده ی قوی  لازم داره .من اول شرایطم کامل میگم.

۳۴ سالمه متاهل بچه ندارم،.بچه ها من موقع پریود درد شدید نداشتم دردام قابل تحمل بود .دوسال و نیم ازدواج کردم فقط بعداز ازدواج به خاطر مهاجرت ازتهران به اهواز یا کرونا...  قبل پریود حال روحیم خیلی بد میشد. پارسال قصد بچه دار شدن داشتم که مراجعه کردم به دکتر  سونوم کرد ،حدودا ده ماه پیش میشد متوجه شدم  کیست اندو  دارم .کیست اندمترویما ۷ سانتی تخمدان چپ، باتومور مارکرای بالا

ca125 =211   ca19=114

چسبندگی تخمدان ها به پشت رحم  داشتم

یه مقدار ندول که دقیق نمیدونم چیه

تو سونو زده  چسبندگی حلقه روده به تخمدان ها و رحم مشاهده شد ولی ندول درشت نداشت.

ورم کلیه خفیف داشتم اون موقع

۴الی ۵ تا فیبرم کوچیک یه سانتی تو رحمم بود

تخمدان راست دوتا کیست ۱ سانتی کوچیک مشکوک به اندومتریوما اون موقع بود

ادنومیوز خفیف داشتم پولیپ نداشتم.

اینارو توسونوی ابن سینا فهمیدم .بچه ها عکس دوتاسونو و ازمایشات سریالیمو براتون میفرستم.

عکس رنگی رحم اون موقع انداختم لوله هام سالم بود.ام ار ای لگنم انداختم .لگنم چسبندگی نداشت.ذخیره تخمدانم ۲/۷ بود

بچه ها من نمیدونم مشکل ناباروری  داشتم یا نه چون  اون موقع که فهمیدم اندو دارم اصلا اقدام بارداری نداشتم .الان ۹ ماه اصلاح سبکم .تو ماه پنج اصلاح سبک باردار شدم  ولی به لکه بینی افتادم و سقط شد.

البته همسرم تحت نظر دکتر مشکل اسپرم داشت .نتایج ۹ماه اصلاح سبکم میگم.

کیست تخمدان چپم،  ۷ سانتی  حدود  ۳ سانت شد  و تقریبا نصف شد .

دوتا کیستای ریز تخمدان راستم که حدود یه سانت بودند و مشکوک به اندومتریوز خداروشکر از بین رفتند.

ورم کلیم خفیف بود ولی  از بین رفت.

بچه ها فیبروم هام یه سانتی بودند همون ها به همون حالت باقی موند.

چسبندگی  ها به همون حالت باقی موند . ندول هام هم بیشتر نشد

یعنی اصلاح سبک اگرچه رو چسبندگی و ندول و فیبروم ازبین نبرد ولی عودم نکرد و به همون حالت قبل باقی موند.

خودتون نتایج سونو ببینید.بعد ۹ماه ازمایشاتم به شرح زیر شد

Ca19 =61  ca125=48

بچه ها طی ۹ ماه ۴بار ازمایش تو یه جا یعنی ابن سینا دادم تا بتونم روند بیماری مقایسه کنم. هنوز نرمال نشده ولی کاهشش برای من خیلی باارزشه و نشون میده که خداروشکر اندو درمان داره .مخصوصا اگه اندوتون پیشرفت نکرده باشه.

من تو این ۹ماه داروی هورمونی زیادی  نخوردم فقط فقط ۲۰ تا دونه دوفاستون  توی دوماه و دوماهم داروهای کمک بارداری اوایل اصلاح سبکم خوردم .بقیش رعایت رژیم همراه با ورزش سبک  چون سایز کیستم بزرگ بود و حفظ ارامش و خوندن قران  بود

اینم بگم اون موقع که کیستم بزرگ بود و نمیدونستم کیست دارم  یبوست داشتم کف پاهام همیشه سرد بود تکرر ادرار داشتم.موقع ادرار ، ادرارم خوب تخلیه نمیشد. موقع پریود بالا هم گفتم  دردام قابل تحمل بود یعنی کم پیش میومد مسکن بخورم تحمل میکردم یه چند ساعت یا چند روز.خداروشکر بعد از اصلاح سبک این مشکلاتم کم کم برطرف شد

من کارهای زیر کردم

حذف  سردیجات و  حذف مصرف دلستر نوشابه سس مایونز  سوسیس کالباس رب شرکتی  پفک بستنی چیپس و سرخ کردنی ها و فست فود نون لواش و ارد  .هرچیزی که نگهدارنده داشت تقریبا حذف شد   تنقلات قهوه هرچیزی که کافیین داره شکر قند شکلات شیرینی  کیک و کلوچه...حذف مصرف مرغ ، گوشت گاو و گوساله  به جاش گوشت بوقلمون و بلدرچین  وگاهی ماهی استفاده کردم .بچه ها منطورم از حذف  یعنی حدف کامل یا خیلی خیلی کم نسبت به قبل  ولی گاهی پیش میومد مناسبتی میخوردم  مثلا کیک تولد یا مثلا تومهمونی مرغ پیش میومد میخوردم.

محدود کردن لبنیات محدود کردن مصرف گوشت گوسفند مثلا هفته ای قبلا پنج تیکه تو خورشت مبخوردم شد دوتیکه  تو هفته یعنی حذف نکردم .محدودکردن چای روزی یک یاحداکثر دو لیوان به چای هل یا دارچین میزدم که سردیش بگیره.

نون فقط سنگک  مثلا  صبونه دو کف دست یا شام دویا سه کف دست .مصرف ماکارانی خیلی کم کردم قبلنا هر هفته میخوردم تو اصلاح سبک ماهی یه بار گاهی کمتر.حذف روغن سرخ کردنی به جاش خیلی کم روغن کنجد و زیتون استفاده میکتم بچه ها روزی حداکثر دوقاشق روغن استفاده میکنم غذای سرخ کردنی خیلی خیلی کم کردم.هرروز ناشتا یه لیوان اب و گاهی یه قاشق دانه چیا از شب خیس میکنم صبا ناشتا میخورم .مصرف روزانه ابم خیلی زیاد کردم.هرروز ۴ واحد میوه بین صبح تا ظهر ۱واحد بعدازظهر ۲ واحد  قبل خوابم ۱واحد معمولا سیب میخورم قبل خواب

مصرف  ۱۰ تا بادوم و دوتا گردو  گاهی ۱۰ تا  پسته

مصرف روزانه ۴ ۵تا خرما میان وعده

مصرف سالادبا طبع گرم یعنی بیشتر هویچ  و کلم برگ  کمتر گوجه خیار کاهو بدون سس

مصرف حبوبات و سبزیجات وتخم مرغ محلی

هرروز نیم ساعت ورزش سبک اوایل الان بیشتر کردم تایم ورزش

ساعت خوابم تنظیم کردم

صبونه تا ۹ ناهار تا ۲ شام تا ۹ شب

عزیزم من دکتر بین درمویید و اندومتریا شک داشت 

رفتم ازمایش دادم ca125=12و ca19=17بود 

بنظرتون اندومتریا هست؟

بعد علاوه بر ازمایش برام سی تی با تزریق نوشت ولی دکتر سونو بیمارستان گفت با سی تی به جواب نمیرسی برو ام ار ای 

الان شدیدا موندم به حرف کی گوش کنم

عزیزم من دکتر بین درمویید و اندومتریا شک داشت  رفتم ازمایش دادم ca125=12و ca19=17بود  بن ...

عزیزم من پیشنهاد میکنم برو مرکز درمانی ابن سینا ، اونجا سونوی کامل اندومتریوز بده شامل کلیه رحم تخمدان و روده چک میکنه ، اونجا حرفه ای بهت میگه که اندو داری یا نه چون  سونو گرافی اندو همه بلد نیستند .حتما نسخه از یه دکتر زنان بگیر  بنویس کامل سونوی چی هزنیشم ۷۰۰هزار این حدود .

اینترنتی وقت بگیر اسم سونوگرافی که مخصوص اندو خانم مینا نظری که خوبه 

جای دیگه هم سنوی دکترسعادت تشخیص درست میده که خیلی دیر نوبت میده 

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

2728
عزیزم من دکتر بین درمویید و اندومتریا شک داشت  رفتم ازمایش دادم ca125=12و ca19=17بود  بن ...

خداروسکر تومورمارکرات خوبن .ولی بعصی ها که اندو دارن اینا پایینه نمیشه صددرصد گفت .منم اول که رفتم دکتر نمیدونستم سونوی تخصصی اندو داره منم نوشت ام ار ای برای درگیری لکنم ولی اول سونوی تخصصی برو لازم شد مرحله بعد برو ام ار ای .

خداروسکر تومورمارکرات خوبن .ولی بعصی ها که اندو دارن اینا پایینه نمیشه صددرصد گفت .منم اول که رفتم د ...

سلام عزیزم 

ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتی

میشه بگی بالا بودن ca125 و ca19 به سرطان ربط داره؟ مال من ca125=36و ca19= 124هست اینقد استرس گرفتم که نگو تو رو خدا کمکم کن

سلام عزیزم  ممنون از اطلاعات خوبی که گذاشتی میشه بگی بالا بودن ca125 و ca19 به سرطان ربط داره ...

عزیزم شما اندومتریوز دارین؟ 

ببین منم اول فک میکردم بدخیمه و مربوط به سرطان تخمدتنه ولی مربوط به همین مشکلات کیست و التهاب و اندومتریوزم بود چون بااصلاح سبک داره بهبود میشه و به سمت نرمال میره

عزیزم شما اندومتریوز دارین؟  ببین منم اول فک میکردم بدخیمه و مربوط به سرطان تخمدتنه ولی مربوط ...

مرسی که جوابمو دادی ممنونم ازت، آره آندومتریوز دارم و کیست اندومتریومای هشت سانتی تو تخمدانم دارم، خیلی اذیتم میکنه ، یه دکتر رفتم کلینیک ابن سینا، گفت یراست عمل، یه دکتر دیگه رفتم گفت نه ذخیره تخمدانت میاد پایین، amh۲.۲ بود ، گفت پایینه، باید ivf کنی؛ این مطابی که گفتی خیلی امیدوارم کرد از اون موقع که دیدم طبق چیزایی که گفتی دارم پیش میرم، ولی همچنان زیر دلم درد میاد. خیلی نگرانم نتونم باردار شم 

مرسی که جوابمو دادی ممنونم ازت، آره آندومتریوز دارم و کیست اندومتریومای هشت سانتی تو تخمدانم دارم، خ ...

سلام عزیزم به تاپیک من سر بزنید در مورد اندو 

فالله خیر حافظا و هو ارحم الراحمین
عزیزم چقدر خوب توضیح دادین..میشه بگین الان وضعیتتون چطوره؟؟

سلام خواهش میکنم عزیزم. ازمایشاتم اخیرا تکرار کردم هردو کاهش داشت و خداروشکر بهتر شده بود.متاسفانه سونو نرفتم اخیرا. فعلن یه مدت اصلاح سبک اصولی تر زیر نطر مامایلدا از ماماهای خانم تاجیک دارم انجام میدم . 

سلام خواهش میکنم عزیزم. ازمایشاتم اخیرا تکرار کردم هردو کاهش داشت و خداروشکر بهتر شده بود.متاسفانه س ...

سلام عزیزم ،منم آندومتریوز دارم ،براتون درخواست دوستی فرستادم ،ممکن قبول کنید،چند تا سوال داشتم ازتون

2706