2726
عنوان

پلی کستیک‌

| مشاهده متن کامل بحث + 755 بازدید | 52 پست
سلام گلم منم دیروز رفتم سونو گفت تخمدان پلی کیستیک منظور از پلی کیستیک چیه؟؟؟

یعنی برخلاف یه خانوم عادی که هر ماه یه فولیکول بالغ و آزاد میشه تو تخمدان ما چندین فولیکول با هم بالغ میشن و به دیواره تخمدان میچسبن و باعث بزرگ شدن تخمدان از حالت طبیعیش میشن و چون فولیکول به اندازه کافی بزرگ نمیشه آزاد نمیشه و باعث عقب افتادن پریود میشه و درنتیجه به هم ریختگی هورمونی ایجاد میکنه که نتیجش رو میتونیم تو ریزش مو شدید ، جوش مخصوصا قسمت شانه و صورت ، پرمویی و موهای زائد ضخیم مثل مردا ، فشارخون بالا ، چاقی ، دیرزایی ، زایمان زودرس و... ببینیم البته اینا عوارض شایع تنبلی تخمدان ممکنه همه این علائم تو یه نفر دیده نشه هرچه زودتر درمان بشه به نفع شخص...اینم یادم رفت بگم خیلی وقتا ارثی و هیچوقت درمان نمیشه و ما تنها میتونیم تحت کنترل دربیاریمش...اگه اضافه وزن داری مخصوصا قسمت ران و باسن و شکم هر چه زودتر ورزش و شروع کن چون روند درمان رو سریع تر میکنه اگه موهای زائد داری تا وقتی که علائم تنبلی رو تحت کنترل درنیاوردی با لیزر متاسفانه درست نمیشه...و درآخر بیماری خیلی شایعی هست

و اگر بر تو بندد همه ره ها و گذر ها                                        ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند❤                                    کاربری دست دو نفره😁

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

2728
منن ۲۳سالمه ۶سال اقدام اره تنبلی دارم

ایشالله خدا ب هردومون ی نی نی خوب و سالم بده

شما این ۶سال میتونم بپرسم چ اقداماتی انجام دادین از نظر دکتر منظوره دارو مصرف میکنید یا ورزش میکنید

سخته ولی اگر بچه میخواد باید اصلاح کنه من مجردی ورزش کردم سر سخت رژیم رعایت کردم گرمی خیلییییی خوردم ...

میشه بپرسم کیستتون از چه نوعی بود؟برای من شکلاتیه می‌خوام بدونم تاثیری داره

2706