2737
2734
عنوان

کسی که ژنتیک بخونه میتونه مطب بزنه؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 3250 بازدید | 52 پست
رشته زیست سلولی و  مولکولی هم میتونه بره سمت ژنتیک؟

میکروبیولوژی و علوم ازمایشگاهی هم میتونن

بعضیا حرف زدن بلد نیستن کاش حداقل حرف نزدن بلد بودن🙄😒.  من تمایلی ندارم قضاوت های بعضی کاربرا رو درباره خودم بدونم لطفا اگه نظری درباره من و نظراتم دارید برای خودتون نگه دارید حق با شماست نیازی نیست وقتتونو تلف کنین
بله دقیقا ..چقدرم ازمونش سخته اونطور که من شنیدم ...رسما باید هفت خان رستم رو رد کنی 😑😑 ...به نظرم ...

درسته واقعا سخته 

بدتر اینکه قوانين مدام تغییر میکنه 

من که تصمیم به مهاجرت بعد ارشد دارم برای دکتری

به ایران امیدی ندارم   

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

یعنی لیسانس ژنتیک, ارشد ژنتیک بالینی دکترا هم همینطور, بعد دوسال دیگه هم باید بخونن؟ برای ازمایشگاه؟ ...

بدون گذروندن دوره فلوشیپ ازمایشگاهی نمیشه تکی ازمایشگاه زد ...البته می تونی مدرک یه فرد دیگه رو استفاده کنی و با اون ازمایشگاه بزنی و یه درصدی هم به صاحب مدرک بدی ...ازمایشگاه زدن فقط و فقط پول میلیاردی میخواد که هر کسی نداره این هزار بار 🙄🙄😑 ...هرکی میاد رشته ازمایشگاه یا زیست فک می کنه می تونه دوشبه ازمایشگاه بزنه 🙄🙄

البته می توننن سه نفر با مدرک دکترای علوم از رشته هماتو میکروب و بیوشیمی همراه یه پاتولوژیست ازمایشگاه بزنن ...اما اگه بخوای تکی ازمایشگاه بزنی فقط و فقط دوره فلوشیپ ازمایشگاهی

2731
یعنی لیسانس ژنتیک, ارشد ژنتیک بالینی دکترا هم همینطور, بعد دوسال دیگه هم باید بخونن؟ برای ازمایشگاه؟ ...

فلوشیپ دوره عملی هست درس خوندن نیست

آزمون ورودی ایش سخته فقط 2-3 قبول میشن

بدون فلوشیپ نمیشه 

تک نفری میشه آزمایشگاه زد

اما ارشد و دکتری باید وزارت بهداشت باشه که قبولیش تلاش خیلی زیادی میخواد

بدون گذروندن دوره فلوشیپ ازمایشگاهی نمیشه تکی ازمایشگاه زد ...البته می تونی مدرک یه فرد دیگه رو استف ...

عزیز من برادرم علوم ازمایشگاهی میخونه من حتما جدی پیگیری کردم ک میپرسم

میخوام بدونم ک با گرایش های دیگه هم میشه تکی ازمایشگاه تاسیس کرد یا نه

یا حتما نیاز به 3 تا مدرک داره

بعضیا حرف زدن بلد نیستن کاش حداقل حرف نزدن بلد بودن🙄😒.  من تمایلی ندارم قضاوت های بعضی کاربرا رو درباره خودم بدونم لطفا اگه نظری درباره من و نظراتم دارید برای خودتون نگه دارید حق با شماست نیازی نیست وقتتونو تلف کنین
فلوشیپ دوره عملی هست درس خوندن نیست آزمون ورودی ایش سخته فقط 2-3 قبول میشن بدون فلوشیپ نمیشه  ...

مسئله ام قبولیش نیست میخوام راه دقیق و درست رو بدونم قبولی هم درس زیاد باید بخونم دیگه همین

کجا اموزش میبینن؟ 

فقط ژنتیک میتونه تکی ازمایشگاه بزنه یا گرایش های دیگه هم چنین شرایطی دارن ک با یه دوره بتونن تکی تاسیس کنن؟ 

عزیز من برادرم علوم ازمایشگاهی میخونه من حتما جدی پیگیری کردم ک میپرسم میخوام بدونم ک با گرایش های ...

دوست عزیز بنده خودم ازمایشگاه می خونم البته می خوام انصراف بدم ...یا باید ۳ مدرک دکترا همراه پاتولوژیست ازمایشگاه بزنن یا اگه برادرت تکی می خواد بزنه باید بعد از دکترا یه دوره فلوشیپ ازمایشگاه بگذرونه تا بتونه تکی ازمایشگاه بزنه ...اگه حرفم رو باور نداری زنگ بزن نظام پزشکی بپرس 😑😑

2738
مسئله ام قبولیش نیست میخوام راه دقیق و درست رو بدونم قبولی هم درس زیاد باید بخونم دیگه همین کجا امو ...

ژنتیک فقط می تونه ازمایشگاه تخصصی ژنتیک بزنه نمی تونه ازمایشگاه جنرال بزنه ...اگه میخواین پول دربیارین فقط وفقط ازمایشگاه جنراله که پول سازه ...وگرنه ازمایشگاه های تک رشته ای بازار کار خوبی ندارن ...چون برای دادن مجوز ازمایشگاه کمیسیون تشکیل میدن و معمولا از سه رشته هماتو بیوشیمی و میکروب انتخاب میشن بهتره برادرت یکی از این سه رشته رو ادامه بده 

دوست عزیز بنده خودم ازمایشگاه می خونم البته می خوام انصراف بدم ...یا باید ۳ مدرک دکترا همراه پاتولوژ ...

چه ربطی داره من فقط گفتم از یه شرایط خاص بی خبرم نه از تمام زیر و بم این رشته 

فقط سوال پرسیدم ک از اون موضوعی ک نمیدونستم مطلع بشم شما فکر کردین ک کلا هیچی از این رشته نمیدونم و... 

سوال من چیز دیگه ای بود الان, گفتم فقط ژنتیک یا همه گرایش ها مثلا ایمونو یا هماتو

وسایلش فوق العاااااده گرونه

دقیقا معمولا هم وارداتیه ... ایران خیلی از دستگاه ها رو نمی تونه درست کنه ☹️ ...خیلی خیلی خیلی هزینه بره ...فقط و فقط کسی که باباش میلیاردره می تونه بزنه 😂😂

مسئله ام قبولیش نیست میخوام راه دقیق و درست رو بدونم قبولی هم درس زیاد باید بخونم دیگه همین کجا امو ...

در حال حاضر فقط ژنتیک هست

ولی شاید واسه رشته های دیگه هم موافقت بشه سال های بعد

اگر دانشجو کارشناسی هستی و خیلی ژنتیک دوست داری و میخوای ادامه بدی تمرکزت رو بذار رو قبولی ارشد وزارت بهداشت

بعد که ارشد قبول شدی شروع کن کارگاه های مختلف شرکت کردن و افزایش مهارت...

رو زبانت هم باید کار کنی عالیش کنی که واسه دکتری لازمه

این ۲ پیج اینستاگرام رو دنبال کن اطلاعات جامع دارن

@arvinlife

@zoha_study

2706