2703
2553
نکته جالب اینه که من کلا درد نداشتم و ندارم..گاهی درد خیلی خفیف که خیلی عادیه و حتی سمت راست هم گاهی هست...ولی اگه سونو نمیکردم اصلا متوجه نمیشدم خارج رحمه چون هیچ علامت دیگه ای ندارم..لک بینی هم خیلی کم...اونم لک خیلی کمرنگ..که حتی هر روز هم نیست
(من خارج از ایران هستم و ملاک بتا نبود)
من تو هفته 6 سونوگرافی داشتم وپزشک زنان گفت که خارج از رحم هست و من رو به بیمارستان فرستاد. اونجا که باز سونوگرافی کردن (هردو واژینال) گفتن تا یک هفته دیگه که بزرگتر بشه صبر میکنیم تا مطمئن بشیم. اما اگر درد یا خونریزی پیدا کردی فوری تماس بگیر. اون شب رو اینترنت کامل راجع به حاملگی خارج از رحم، علائم و اینکه چه پیش خواهد آمد خوندم، فرداش ناگهان دل درد خیلی خیلی زیادی گرفتم که به خودم میپیچیدم ، اما هیچ خون ریزی رو نمیدیدم. رفتم بیمارستان، اونجا از شدت خون ریزی داخلی غش کردم و ... فوری جراحی لاپراسکوپی کردند .خیلی از من خون رفته بود. خدا رو شکر، به لوله ها آسیب نرسید.
نکته مهم این هست که اگر به موقع رسیدگی نشه، خون ریزی شدید و خطرناک هست.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

منم اردیبهشت بارداری خارج از رحم بود من که اولش دکترم نفهمید خونریزی کردم رفتم بیمارستان که رفتم واسه کورتاژ 2 روز نیود که اومده بودم خونه با درد وحشتناک و خونریزی خیلی شدید و حالت غش رفتم بیمارستان که تازه سونو واژینال انجام دادند و متوجه شدن نی نی تو لوله جا خوش کرده رفتم واسه جراحی و 1 هفته ای بیمارستان بودم و الانم لوله سمت چپ ندارم
عزیز دل مادر بعد از نه ماه انتظار و سختی الان تو بغلمی
خدا را صد هزار مرتبه شکر
خدا جونم عاشقتم
اوایلش خیلی ناشکری میکردم وافسردگی شدید گرفته بودم ولی دکترم را عوض کردم و رفتم پیش یک دکتر دیگه بهم گفت برو خدا را شکر کن که نمرده ای چون اگر بزرگتر میشد جون خودت را هم از دست میدادی.
و الان خدا را شکر میکنم که اجازه زندگی دوباره به من داده.
عزیز دل مادر بعد از نه ماه انتظار و سختی الان تو بغلمی
خدا را صد هزار مرتبه شکر
خدا جونم عاشقتم
2456
مانلی جون منم درد نداشتم چون لوله ام پاره نشده بود فقط جنین در حال رشدبود که کمی احساس کشیدگی داشتم منو بپعد از 21 روز تحت نظر داشتن عمل کردند عزیزم من تبریز هستم فکر کنم مشهدم دکترهای خوبی هست فقط اگه تونستی برو بیمارستان زنان هم مجهز تره هم دکترهای زیادی داره من اون موقع پیش دکتر خودم نرفتم یعنی وقتی تلفنی جریانو گبهش گفتیم خودش پیشنهاد داد برم بیمارستان زنان
در مورد در د واز دست دادن لوله هم بگم که من هرروز سونوگرافی میشدم وابعاد توده اندازه گیری میشد تا مبادا به مرحله پارگی نرسه واینکه دکترت گفته ممکنه لول هات برداشته بشه من موافق نیستم گفتم برداشتن لوله فقط در مواقع پارگی وازبین رفتن لوله اتفاق میفته در هر دوتا جراحی من که یکی سمت چپ بوده ودیگری سمت راست فقط لوله من برش داده شده وجنین رو خارج کردن که یکسال بعد از جراحی هم عکس رنگی انجام دادند که گفتن لوله ها سالم وباز هستند ومن با توجه به اون عکس دوباره اقدام کردم که با خواست خدای مهربون حامله شدم
اتن شاا... تو هم به زودی زود بعد از انجام درمانت مامان میشی
وقتی چترت خداست بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد.
مانلی جون ازمایش بده ان شاا... اگه بتا بیاد پایین یعینی اینکه داره اثر میکنه فقط باید تو همون ازمایشگاهی که قبلا ازمایش دادی انجام بدی تا رنجهاش فرق نکنه ویکی باشه
وقتی چترت خداست بگذار ابر سرنوشت هر چه می خواهد ببارد.
2714
دکتر منم دکتر خوبی هست عزیزم و استاد دانشگاهه و خودش منو فرستاد بخش زنان و زایمان که خودش هم اونجا هست و تحت نظرم داره...ولی اینکه بهم گفت اگه عمل کنه لوله برداشته میشه برام عجیب بود...شاید خواسته منو بترسونه تا پیگیر درمان دارویی بشم و سهل انگاری نکنم...نمیدونم عزیزم ..بهر حال ممنون..برام دعا کنین شنبه جواب آزم پایین اومده باشه...امیدم فقط به خداست و از خودش میخوام کمکم کنه
راستی خانومای مهربونی که اینجا راهنماییم کردین اگه زحمتی نیست برام بنویسید هر کدوم چند وقت بعد از برطرف شدن بارداری خارج رحمیتون دوباره برای بچه دار شدن اقدام کردین و چه مدت طول کشید تا بارداری سالمی رو تجربه کردین؟؟؟

مخصوصا که تو نت دیدم نوشته بود متوترکسات تا یه مدت اثرش تو بدن میمونه و برای جنین خوب نیست...میخوام بدونم چقدر باید صبر کرد
سلام مانلی جون، در جواب سوالت که چه زمانی بعدش میشه برای بارداری بعدی اقدام کرد باید بگم که بعد از لاپراسکوپی 3 ماه باید صبر کنی و بعد اقدام کنی، اینجا اینو به من گفتند. در ایران شنیدم اونها هم میگن 3-4 ماه :-)
خوشحالم که تحت نظر هستی، هر درمانی که برات انجام بشه، بعدش خوب استراحت کن تا بدنت ضعیف نشه. مراقب خودت باش.

2706