2726
عنوان

میدونستم بچه اینجوریه هیچوقت بچه دار نمی‌شدم

| مشاهده متن کامل بحث + 1196 بازدید | 63 پست
وای😆😆 ولی راست میگه بنده خدا

دقیقا همچین تفکری رو عمه من داش و دوسال پیش ک بهش گفتم چرا همینا رو توضیح و تفسیر داد بعد الان جفت پسراش دیوونش کردن الان ک بزرگ شدن از پسشون بر نمیاد 

پدر و مادرهای کنترلگر فک میکنن با دور نگه داشتن بچه هاشون از یه سری محیطها اونها را سالم نگه میدارن درحالی ک نسل جدید تو محدودیت هم راه خودشو پیدا میکنه و هموار میکنه سخت تر میشه برای اون بچه و این کارا پدر و مادر رو بشدت از بچه ها دور میکنه

اصلا از وقتی تولد هفت سالگیشو گرفتیم انگار این بچه شد یه بچه ی دیگه 

هر روز براش دعای چشم زخم و ان یکاد ... و حرز صغیر امام جواد بخون.یه خطه.

سرکوه بلند فریاد کردم،علی شیرخدا را یادکردم،علی شیرخدا_یاشاه مردان،دل ناشاد مارا شادگردان.علی شیرخدا دردم دواکن.مناجات مرا پیش خداکن.قرآن همه اش یک یاعلی است.إرحَمْ عَبْدِکَ ضَعیفْ.الهی یا حمیدُ بحق محمد،یا عالیُ بحق علی،یافاطرُ بحق فاطمه یا محسنُ بحق الحسن یا قدیم الاحسان بحق الحسین اللهم عجل لولیک الفرج بحق حضرت زینب(س)وفرجنابه_حاجتم رو برآورده بخیر کن و مشکلمو هم حل بخیرکن پیغمبر اکرم فرمود: خداوند فرشته‏ ای را موکّل، بر کسی کرده است که بگوید: «یَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِینٍ»، وقتی که شخصی3مرتبه این نام را ببرد،فرشته به او می‏گوید:أرحمُ الراحمین به تو رو آورد، پس از او بخواه هرکسی به نیت من 7 مرتبه یا ارحم الراحمین خوند اطلاع بده منم براش بخونم.خدا یه راه های من حیث لایحتسب هم داره که به گمان من نمیاد اما خودش بلده ﺷﺄﻥ ﺍﻭ ﺍﻳﻦ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﭼﻮﻥ ﭘﺪﻳﺪ ﺁﻣﺪﻥ ﭼﻴﺰﻱ ﺭﺍ ﺍﺭﺍﺩﻩ ﻛﻨﺪ ، ﻓﻘﻂ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻣﻰ  ﮔﻮﻳﺪ : ﺑﺎﺵ ، ﭘﺲ ﺑﻲ ﺩﺭﻧﮓ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻣﻰ  ﺷﻮﺩ.سوره یس(٨٢)

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

پسر منم همینطوره همه بچه ها پر از انرژی ان ببر باشگاه ببر پارک ببر دوچرخه سواری اسکیت منکه نمیذارم ...

پارک پر از لات و جوونه که انواع حرفا میزنن 

باشگاه چون اینجا شهر کوچیکه محیطش جالب نیست فرهنگا پایینه هرجور بچه هست 

2728
خب شما ک اینطور فک میکنید کلاس و مدرسه هم نرن لابد بچه هاتون چون ممکنه از بقیه بچه ها کار اشتباه یاد ...

بچه دوست پدرم خیلی اخلاقش بد شده تو مدرسه با دوست های بدی افتاده اینجوری شده قرار شده امسال بزارنش غیر انتفاعی بلکه رو درس و اخلاقش اثر گذاشت

اگر امشب تا ابد ادامه داشته باشد....                                    مهم نیست اگر فردایی نباشد                                       
بخدا همسایه ما هربار میرسه بمن میگه بچه رو نمیاری تو کوچه انقدر منزوی میشه من بچه هام هرروز کوچن.بعد ...

اره دقیقا.حالا ببین بحث مدرسه و این چیزا جداس

اونجد باز قانون داره مدیر و معلم داره کوچه ولی بی صاحبه.

بخدا دوسه هفته پیش جلو چشم خودمون یه ماشین وایساد دوتا گنده پیاده شدن یه ادم بزرگ و کردن تو ماشین بردن

مملکت خرابه

تورو سننه قربونت برم!!!!
والا.اونم تو این زمونه ی خراب بچه رو ببری تو کوچه این همه جاهای مختلف میشه برد بچه رو

من دوتا بچه رو تو فامیل دیدم همش تو کوچن با اینکه شش هفت سالشونه  ازین سن همه چی،کامل یاد،دارنـ

کلی،ام فحش تنگش

ولجباز،و پرو شدن

🍃🌸

پسرم:مامان! نگاه کن بابا پوست موزش رو انداخته رو دسته ی مبل!!

شما فقط به من میگید توی خونه آشغال نریز ،چند ثانیه فکرکردم‌وگفتم :چون بابا یه پسر مهربون داره که میدونه اشغالش رو براش میبره میندازه توی سطل

چیزی که دیدم‌ باورم نشد!! 

پسرم بلافاصله رفت پوست موز رو برداشت انداخت توی سطل!! بعدهم اومد منو بوسید...

گاهی چقدر خوب میشه هم پدر یا مادری که اشتباهی کرده رو کوچک نکرد و هم کودکی رو با دادن عزت نفس به سمت انجام کار بزرگی هل داد؛ 

اگر فقط کمی ارامش و صبر در کلام پیدا کنیم و زندگی را کمتر جدی بگیریم

💕@siasatzanane...💕

نه عزیزم هنوز فرصت هست درستش کنی من این سنارو هنوز مطالعه نکردم دخترم سه سالشه ولی باور کن وقتی با د ...

راستش نمی‌دونم شاید مسخره باشه میگم نکنه بلوغ زودرس گرفته 

بخدا انقد درمونده شدم به همه چی فکر میکنم  

آخه دقیقا اخلاقایی داره که مثلا عموش تو سن ۱۲،۱۳سالگی داشت 

یا نکنه به عموش رفته باشه اونم بشدت سرکش بود و هست هنوزم 

چه ربطی داره مگه تنها تفریح ممکن تو کوچه بودنه؟

نه عزیزم ولی اینکه کسی فکر کنه اگ بچس کوچه نره مودب و سالم میمونه غلطه این افراد ک اینطور صحبت میکنن اکثرا کنترلگر هستن و به خیال خودشون بچه هاشون رو درست تربیت میکنن ولی در اصل خودشون رو دارن کم کم با رفتاراشون از بچه هاشون جدا میکنن مخصوصا تو نوجوونی اگر قرار باشه بچه ها کوچه نرن تا سالم بمونن پس مدرسه هم نرن یا کلاس ورزش نرن چون ممکنه یه فردی با اختلاف فرهنگی رو ببینن و یاد بگیرن کاری ک ازنظر ما اشتباهه رو

پارک پر از لات و جوونه که انواع حرفا میزنن  باشگاه چون اینجا شهر کوچیکه محیطش جالب نیست فرهنگا ...

نگفتم تو پارک ولشون کن که‌خودتونم باشید از دور نظارت کنید.

بهرحال همیشه بهانه هست از بی حوصلگی ماها.

تورو سننه قربونت برم!!!!
بچه دوست پدرم خیلی اخلاقش بد شده تو مدرسه با دوست های بدی افتاده اینجوری شده قرار شده امسال بزارنش غ ...

تو همه مدارس بچه ها با شرایط فرهنگی مختلف هستن و بچه ها تاثیر پذیرن یه مدت بیخیالی همه چیز رو روال میکنه چون بچه ها علاوه بر تاثیرپذیر، لجباز هم هستن

من دوتا بچه رو تو فامیل دیدم همش تو کوچن با اینکه شش هفت سالشونه  ازین سن همه چی،کامل یاد،دارنـ ...

میدونم اره.

ما سعی میکنیم بچه رو محدود نکنیم همه چیزو یاد بگیره تجربه کنه ولی رهاش هم نمیکنیم

تورو سننه قربونت برم!!!!
تو همه مدارس بچه ها با شرایط فرهنگی مختلف هستن و بچه ها تاثیر پذیرن یه مدت بیخیالی همه چیز رو روال م ...

دقیقا 

بخدا یه زن و شوهر هستن تو شهرمون هردو دکتر هستن 

بچه هاشون دوران راهنمایی بودن که منم اون موقع بچه بودم و از مدرسه تا خونه هم مسیر بودیم 

اونا غیر انتفاعی میخوندن و دوتا پسر بودن 

همش ۱۱،۱۲سالشون بود ولی فحش مادر (ببخشید )میدادن به ما ها 

من دوتا پسرخاله دارم که مامانشون نذاشت اونام برن تو کوچه.بجاش جاهای بهتر برد که معاشرت داشتا باصن با بقیه ولی تحت نظارت خودش.

الانم ماشالا مردی شدن.هم زبانشون فول شده هم با کامپیوتر دارن کار میکنن برنامه نویسی میکنن درامد دارن با اینکه دبیرستانی ان.خیلی ام زبر و زرنگن .دیگه خود دانی اسی

تورو سننه قربونت برم!!!!
2706