2703
2553
عنوان

۹سال پیش مثل امروز

933 بازدید | 37 پست

کنکور انسانی شرکت کردم باهزار امید وارزو و کلی تلاش رتبه ها اومد انتخاب رشته کردم دانشگاه روزانه حقوق قبول شدم اما انقدر اطرافیان تو گوش‌پدرم خوندن دخترو نباید بفرستی راه دور وگرنه هزار اتفاق میفته، هرکی رفته مشکل دار شده بابامم نذاشت برم انقدر که توگوشش خونده بودن  تاجایی که بهم گفت میخوای بری برو ولی بعد خبر مرگمو بهت میدن، منو فرستاد پیام نور حقوق و سه سال با زجر درس خوندم تنفر پیدا کردم از هر درسو دانشگاه و رشته امهمیشه تهه دلم این حسرت تا اخر عمر باقی مونده با کسایی همکلاسی شده بودم که یک سر سوزن زحمت نکشیده بودن و رتبه هاشون داغون بود، برای منی که یک زمان المپیادی بودم یک زمان رتبه برتر آزمونای مختلف میشدم این ظلم بزرگی بود وقتی میدیدم بقیه بارتبه های داغون تر دارن میرن شهرای دیگه ومن دارم یک جای افتضاح میرم   هیچوقت از دلم پاک نمیشه، حتی تربیت معلم هم آوردم نذاشت برم گفت باید پیش‌خودم باشی بابا آدم خیلی مهربونیه هرچی میخوام فراهم میکنه ولی این کاری که کرد و حرفایی که توگوشش خوندن تا ابد یک تکه از قلبم خالی میمونه لطفاً نگین ارزششو نداره که اتفاقا خیلی هم ارزششو داشت برای منی که کلی زحمت کشیده بودم 

همش میگم کاش عقل الانو میداشتم‌وپافشاری میکردم‌و به حرف نمی‌کردم ولی اشتباه کردم

بعد از اتمام کارشناسیم یک‌مدت از درس فاصله گرفتم و بعد بواسطه یک استاد حقوق دوباره علاقه ام جرقه زد دوباره خوندم ایندفعه دانشگاهی که دوست داشتم ارشد حقوق قبول شدم الان ترم آخرم دارم برای آزمون وکالت میخونم 

ولی قلبم میگیره از گذشته نمیتونم فراموشش کنم چون بهم ضربه زد و باعث شد خودباوریم از بین بره و فکر کنم  توانمند نیستم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

2720

برای ارشد باز همون آدما رفتن رو‌مخ بابا دوباره همون روزا تداعی شد  سال اول  که شرکت کردم ارشد قبول شدم ولی بخاطر دانشگاهش نرفتم چون مورد علاقم نبود همون آدما دوباره شروع کردن تو‌گوش بابا حرف خوندن که تو شهرخودت بره!!! منم لج کردم گفتم نمیرم تاجایی که دلم میخواد قبول شم اون سال خیلی جنگیدم، تا سال بعد قبول شدم راه دورتر دانشگاه دلخواهم و بابا هم ناراحت شد هم خوشحال! ولی این خاطره لعنتی رو نمیتونم از ذهنم پاک کنم تو روحم رخنه کرده نمیدونم چکارکنم واقعا 

بیخیال گذشته ها

وارﺩ ﺩﺍﺭﻭﺧﺎﻧﻪ ﺷﺪﻡ ﻭ ﻣﻨﺘﻈﺮ ﺑﻮﺩﻡ ﺗﺎ ﻧﺴﺨﻪ‌ﺍﻡ ﺭﺍ ﺗﺤﻮﯾﻞ ﺩﻫﻨﺪ👀.ﻓﺮﺩﯼ ﻭﺍﺭﺩ ﺷﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻟﻬﺠﻪ‌ﺍﯼ ﺳﺎﺩﻩ ﻭ ﺭﻭﺳﺘﺎﯾﯽ ﭘﺮﺳﯿﺪ:ﮐﺮﻡ ﺿﺪ ﺳﯿﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﯾﻦ؟ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﺑﺎ ﻟﺤﻨﯽ ﺗﻤﺴﺨﺮ ﺁﻣﯿﺰ ﭘﺮﺳﯿﺪ:😏ﮐﺮﻡ ﺿﺪ ﺳﯿﻤﺎﻥ؟ ﺑﻠﻪ ﮐﻪ ﺩﺍﺭﯾﻢ.ﮐﺮﻡ ﺿﺪ ﺗﯿﺮ ﺁﻫﻦ ﻭ ﺁﺟﺮ ﻫﻢ ﺩﺍﺭﻡ ﺣﺎﻻ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺸﻮ ﻣﯿﺨﻮﺍﯼ ﯾﺎ ﺧﺎﺭﺟﯽ؟ﺍﻣﺎ ﮔﻔﺘﻪ ﺑﺎﺷﻢ ﺧﺎﺭﺟﯿﺶ ﮔﺮﻭﻧﻪ ﻫﺎ. ﻣﺮﺩ ﻧﮕﺎﻫﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺩﺳﺘﺎﻧﺶ ﺩﻭﺧﺖ ﻭ ﺁﻧ‌ﻬﺎ ﺭﺍ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﮔﺮﻓﺖ ﻭ ﮔﻔﺖ:ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺳﺎﺧﺘﻤﻮﻥ ﺷﺪﻡ ﺩﺳﺘﺎﻡ ﺯﺑﺮ ﺷﺪﻩ، ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﻧﻢ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺧﺘﺮﻣﻮ ﻧﺎﺯ ﮐﻨﻢ🤗…ﺍﮔﻪ ﺧﺎﺭﺟﯿﺶ ﺑﻬﺘﺮﻩ، ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺑﺪﻩ.ﻣﺘﺼﺪﯼ ﺩﺍﺭﻭﺧﺎﻧﻪ ﻟﺒﺨﻨﺪ ﺭﻭﯼ ﻟﺒﺎنش ﯾﺦ ﺯﺩ🙃…ﭼﻪ ﺣﻘﯿﺮ ﻭ ﻛﻮﭼﮏ ﺍﺳﺖ ﺁﻥ ﮐﺴﯽ ﻛﻪ ﺑــﻪ ﺧﻮﺩ ﻣﻐـ🚶🏻‍♀️ـﺮﻭﺭ ﺍﺳﺖ!ﭼﺮﺍ ﻛﻪ ﻧﻤﯽ‌ﺩﺍﻧﺪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺑﺎﺯﯼ ﺷﻄﺮﻧﺞ، ﺷﺎﻩ ﻭ ﺳـﺮﺑﺎﺯ ﻫـﻤﻪ ﺩﺭ ﯾﮏ ﺟﻌﺒﻪ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ‌ﮔﯿﺮﻧﺪ.😉 جایگاه شاه و گدا، دارا و ندار قبر اسـت…👩‍🦯تقواست کـه سرنوشت ساز اسـت💌 برای رسیدن بـه “کبریا” باید نه کبر داشت نه ریا💔💔
2714
الان که دیگه گذشته ولش کن آ

همین که میگن ولش کن زجرم میده برای ادمی که رتبه برتر باشه زرنگ بوده باشه شبانه روز تلاش کرده باشه تا به جایگاهی برسه بعد محصورش کنن خیلی درد هست چرا باید انقدر‌جلوی رشد بچه هامونو بگیریم,از من که گذشت و حسرتش به دلم موند ولی برای بچه ام هیچوقت اینکارونمیکنم

بعد از اتمام کارشناسیم یک‌مدت از درس فاصله گرفتم و بعد بواسطه یک استاد حقوق دوباره علاقه ام جر ...

خوبه موفق باشی باز خوبه شما رشته مورد علاقتو خوندی دانشگاه که مهم نیست ای کاش منم پزشکی بد ترین داشگاه قبول میشدم ولی خب من ناامید نمیشم اینقدر میخونم تا یه روز به آرزوم برسم

منم تجربی شرکت کردم ۳ سال پیش ولی خب رتبم به پزشکی نرسید و روانشناسی قبول شدم الانم ترم آخرم ولی دوس ...

روان شناسی رشته قشنگیه، نمیدونم ولی اگر میبینی تهه دلت هنوز میخوایش براش تلاش کن ولی اگر دلت با این شاده پس ادامش بده

بعد از اتمام کارشناسیم یک‌مدت از درس فاصله گرفتم و بعد بواسطه یک استاد حقوق دوباره علاقه ام جر ...

گذشته ها گذشته

من چی بگم ک زحمت کشیدم و نفهمیدم چرا هبچ کجا قبول نشدم!!!! بهم گفتن(سازمان سنجش) اصلا انتخاب رشته شما برای ما نیومده!!

با چه زجر و بدبختی و حرف شنیدنایی رفتم آزاد. الانم ب هیچ جا نرسیدم. فقط پول الکی دادم..

امروز مراسم تحلیفشو یکی از دوستام استوری کرده بود.‌از صمیم قلب براش خوشحالم. مزد زحماتشو گرفت اما نمیدونم چرا من هیچ وقت نتیجه زحماتمو ندیدم.

💗میشه اسم خوشگل موشگل برای دخترم پیشنهاد بدین؟🌸 😍🙏🏻  خودم نظرم رو آنیسا، آوینا، آنیا و کمی نیکا هست اما شوهرم میگه بارانا🤔 کدوم بهتره!؟ چقد تصمیم گرفتن سخته🥴
خب تو که میدونستی حقوق شهر خودت میزدی

شهری که من زندگی‌میکردم‌فقط پیام‌نور داشت! من رتبه ام خیلی عالی بود و روزانه حقوق قبول شدم پدرم نذاشت برم منو‌ثبتنام کرد همون پیام‌نور اونموقع کم سن بودم اگر عقل و جسارت الانو داشتم نمیذاشتم هیچوقت، لج میکردم‌کلاسارو نمیرفتم تا به خواسته ام برسم قطعا

2706