2454
2563

بسیاری از پدر و مادر ها وقت این که برای کودک خود قصه بگویند را ندارند ولی خانواده هایی که این کار را برای کودکان خود انجام می دهند بهتر است بدانند که که با این کار کودک خود را با داستان ها و سرگذشت هایی که اتفاق افتاده است آشنا می کند. جالب است بدانید که من محتوایی در مورد تاثیر قصه صوتی کودکانه در سایت تبیان   خوانده ام که به خوبی توانسته است به این مطلب بپردازد. نکته مهم در این باره این است که قصه های صوتی توانایی این را دارد که مهارت های مختلفی را در کودک تقویت کند. به این صورت که به راحتی می توانند با اطرافیان ارتباط برقرار کنند. بهترین زمان برای استفاده از قصه های صوتی زمانی است که کودک شما بهانه گیر شده است. قصه صوتی را به گونه ای انتخاب کنید که برای کودک جذابیت داشته باشد، به دلیل این که کودکان در بعضی مواقع خودشان را به جای شخصیت ها قرار می دهند و دیالوگ هایی که شنیده اند را بین خود و دوستانی که دارد تکرار می کنند پس به گونه ای انتخاب کنید که تاثیر مستقیمی داشته باشد.

تاثیر قصه ها بر ذهن کودک

شنیدن قصه ها کمک بزرگی به کودک شما می گوید و توانایی این را دارد تا قوه تخیل و خلاقیت را در آن ها تقویت کند و تصورات غنی نیز در ذهن کودک شما شکل می گیرد که می تواند ایده هایی جدید را به وجود بیاورد.همچنین باعث می شود که دایره لغات گسترده ای را نیز داشته باشند به دلیل این که داستان مختلفی را گوش می دهند. بسیاری از والدین نمی توانند به کودک خودشان امر و نهی کنند، بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که قصه ای را با این مضمون برای او دانلود کنند و از این طریق به او بگویند که کاری که انجام می دهد اشتباه است و او بدون هیچ استرس و مشکلی این موضوع را می تواند درک کند. همچنین کودکان در اکثر مواقع از توصیه ها و سخنرانی های پدر و مادرشان فراری هستند ولی در این زمان می توانید از طریق قصه صوتی کودکانه رفتار و کار درست را در ذهن کودک خود حک کنند. قصه های صوتی را باید متناسب با سن و سلیقه کودک خود انتخاب کنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است نتیجه عکس داشته باشد و شما را دچار چالش هایی کند و نتوانید دیگر با کودک خودتان ارتباط برقرار کنید؛ پس باید در این مورد بسیار محتاط باشید.


به سایتی که معرفی کردید سر زدم، بسیار عالی که روی آهنگ های کودکانه هم کار کرده بودن. متاسفانه آهنگ های امروزی اصلا برای سن بچه ها مناسب نیستن و به طور اشتباه اون هارو با مفاهیمی مثل مفاهیم جنسی آشنا میکنن. جالب هست که بعضی شعر کودکانه های این سایت قدیمی و نوستالژیک هستند. خاطراتم زنده شد. 

ارسال نظر شما

کاربر گرامی جهت ارسال پست شما ملزم به رعایت قوانین و مقررات نی‌نی‌سایت می‌باشید

2545
2574

جدیدترین تاپیک های 2 روز گذشته

ازدواج

مهدی۱۲۱۲ | 1 ثانیه پیش

لطفا

اقیانوس_سرخ۲ | 4 ثانیه پیش
2530
2576
2052
2449