2737
2734
عنوان

ما گم شدیم !😔

| مشاهده متن کامل بحث + 33808 بازدید | 833 پست

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

☘ مرحوم حاج عادل مولایی (ره) ، یکی از شاگردان آیت الله بهجت (ره) نقل می کردند :

✍ یک شب ، درخانه بودم و بچه ها خوابیده بودند. دختر کوچکم را نوازش کردم و بوسیدم و خلاصه او را خواباندم.

☘ یکدفعه چشمم به دختر بزرگم افتاد. نگران شدم و با خود گفتم : نکند او بیدار بوده و دیده است که من دختر کوچکم را بوسیدم و او را نبوسیدم.

☘ فردا که برای درس و بحث خدمت آیت الله بهجت(ره) رسیدیم ، ایشان نگاهی به من کردند و فرمودند :

🌱 ان شاءالله تساوی بین اولاد را رعایت می کنید؟ حواستان که جمع هست؟

📚 صاحب دلان ج ۱

🎁 هدیه به روح پاک هر دو بزرگوار #صلوات

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                           اباعبدالله الحسین علیه‌السلام                                                                         فقط ظهور امام زمانم 
سلام عزیزدلم ممنون مهربون داشتم در به در دنبال تاپیک میگشتم 😁 ممنون ان شاء الله قسمت همگی 🤲🏻🌹

علیک سلام عزیزم 🌹

اره بیادت بودم که تگت کردم 😊

الهی امین 🤲

سری بعد خواستی بری قبلش بمن ویژه خبر بده کارت دارم 😄😄

السَّلامُ عَلیكَ يا رَبيعَ الأنامَ ونَضْرَةَ الأيّام                          سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                                   بهار1402 
2728

🔻 گزیده‌ای از کتاب نردبان سعادت، تلخیص و تحریر کتاب معراج‌السعادة علامه ملا احمد نراقی

🔻 نشانه های خدا دوستی:

▫️  اول آنکه مرگ بر او گوارا باشد، و لیكن این کلیت ندارد.

▫️  دوم آنکه طالب رضای خدا باشد و هر که دوست خدا باشد، باید ترک معاصی نموده، ملازم طاعت و عبادت گردد و کسالت و بطالت را کنار بگذارد.

▫️  سوم آنکه پیوسته در یاد خدا و دائم دل او به یاد خدا مشغول باشد.

▫️  چهارم آن که همیشه زبان او به ذکر خدا مشغول باشد.

▫️  پنجم آنکه شوق به خلوت داشته باشد که مناجات با خدای خود کند.

▫️  ششم آن که بر هیچ چیز از امور دنیویه - که از دست او برود - تأسف نخورد و متألم و محزون نگردد. و اگر همه دنیا به او رو آورد، شاد نگردد.

▫️  هفتم این که بر همه بندگان خدا مشفق و مهربان باشد.

▫️ هشتم این که از هیبت و عظمت الهی خائف باشد.

▫️ نهم آنکه محبت خود را پوشیده دارد و در نزد مردمان به دعوای آن بر نیاید (مدعی محبت الهی نباشد).

▫️ دهم آنکه دامن همت بر میان زند و به اعمال فاضله و افعال حسنه پردازد.

📚 نردبان سعادت، ص 109 (تلخیص و تحریر کتاب معراج‌السعادة)

اللّهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم

تبلیغ امام زمان وهم عصر خودتان 

بر همه واجب است 

طبق روایت غدیر خم

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲   

⁉️پرسش و پاسخ⁉️

آیا اسلام می‏خواهد در تمام ساعات مشغول دعا باشیم که این همه دعا وارد شده است؟

💡پاسخ :

گرچه در کتاب‏های دعا، همچون مفاتیح الجنان، برای تمام ساعات روز و تمام روزهای سال دعا نقل شده است، اما این مثل آن است که وقتی شما به ترمینال اتوبوس یا فرودگاه یا ایستگاه قطار مراجعه می‏کنید، می‏بینید که در تابلو نوشته شده است:

برای تمام ساعات شبانه روز، وسیله آماده سفر دارند، ساعت 8 صبح، 9 صبح، 1صبح تا آخر شب. معنای این تابلو این نیست که همه مردم در همه ساعات مسافرت کنند، بلکه به معنای آن است که هر مسافری در هر ساعتی تصمیم سفر گرفت وسیله هست.در دعا هم شاید منظور این باشد که هر کس در هر ساعت، قصد خواندن دعایی داشت، دعای مخصوص آن ساعت هست.

به علاوه، دعاهای کوچک، به خصوص اگر انسان آنها را حفظ کند لطمه‏ای به کس نمی‏زند و می‏تواند در ضمن کار به دعا هم مشغول باشد.

2738

▫️وعده ی وصل چو شود نزدیک
❤️ آتش عشق شعله‌ ور تر گردد

⭐️⭐️⭐️ افرادی که می خواهند امام زمان را یاری کنند آماده شوند

💎 یاران امام زمان برای شنیدن ندای انا المهدی و انا بقیه الله به هوش باشید

♦️ ظهور طبق روایات اهل‌ بیت بسیار نزدیک است، اما زمان دقیقش را ولی اعظم خدا و اولیای او میدانند

❇️ خدایا به اشک های زینب کبری در کربلا قسمت میدهیم، ندای ظهور امام زمان را در این دوران در عالم طنین انداز بفرما🙏

🥀🥀

آقا یعنے هنوزم نشدیم ۳۱۳نفر ؟؟؟

شرم دارد انصافا شرم 😔

گفتیم کہ منتظران تو ایم ...✋

عجب دروغی گفتیم ...😔

منتظر براے به سر آمدن انتظار میگذرد از

دروغ و غیبت و ریا ....🔥

از ڪدام یک گذشتیم ؟؟؟

اللهم عجل لولیک الفرج 💙

✵•◌͜͡•━⊰❀𖠇𖠇❀⊱━•◌͜͡••✵

[°•💫 @avayezohor 💫•°]

✵•◌͜͡•━⊰❀𖠇𖠇❀⊱━•◌͜͡••✵

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲
@alexandra_daddario   💚🌺

وای انقد فک کردم اسم این کاربر یادم نیومد 😄😄

خیلی ممنونم تگ کردی🌹🌹

السَّلامُ عَلیكَ يا رَبيعَ الأنامَ ونَضْرَةَ الأيّام                          سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                                   بهار1402 

🤔بهترین راه خداشناسی چیست؟

✅قرآن به ما پاسخ می دهد...

🔹در آیه ۶۳ سوره نمل آمده است؛ یا آن کس که در تاریکی‌های برّ و بحر عالم شما را هدایت می‌کند و آن کس که باد‌ها را به مژده باران رحمت خود می‌فرستد؟ آیا با وجود خدای یکتا خدایی هست؟، خداوند بسی برتر و بالاتر است از آنچه شریک وی می‌شمرند، که می‌توانید تفسیر این آیه را در متن زیر بخوانید:

◽️بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

أَمَّنْ یَهْدِیکُمْ فِی ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ وَمَنْ یُرْسِلُ الرِّیَاحَ بُشْرًا بَیْنَ یَدَیْ رَحْمَتِهِ ۗ أَإِلَٰهٌ مَعَ اللَّهِ ۚ تَعَالَى اللَّهُ عَمَّا یُشْرِکُونَ

💢تفسیر آیه ۶۳ سوره نمل:

مراد از ظلمات بر و بحر، ظلمت هاى شب‌ها در خشکى و دریا است. بنا بر این، در آیه شریفه مجاز عقلى به کار رفته، (یعنى ظلمت شب دریا را به دریا و ظلمت شب خشکى را به خشکى نسبت داده) و مراد از (ارسال ریاح بشرا)، این است که: باد‌ها را قبل از فرستادن باران مى فرستد تا مردم را با آمدن باران مژده دهد و مراد از (رحمت) همان باران است، و بقیه الفاظ آیه روشن است.

شاید مراد از هدایت در تاریکی‌های دریا و خشکی، هدایت از طریق ستارگان باشد؛ زیرا در جای دیگر می‌خوانیم: «وَ بِالنَّجْمِ هُمْ یَهْتَدُونَ»

🔽پیام‌های آیه ۶۳ سوره نمل:

۱- بهترین راه خداشناسی، توجّه کردن به مشکلات و بن بست‌های زندگی و پیدا شدن راه حل و روزنه‌های امید به لطف خداوند است. «أَمَّنْ یَهْدِیکُمْ - مَنْ یُرْسِلُ»

۲- حرکت باد‌ها با تدبیر اوست. «یُرْسِلُ الرِّیاحَ»

۳- اگر وجدان خود را قاضی کنیم، در می‌یابیم که جز او خدایی نیست. «أَ إِلهٌ مَعَ اللّهِ»

۴- هرگونه شرک، محکوم است. «عَمّا»

۵-قرار دادن شریک برای خداوند، توهین به مقام اوست. «تَعالَی اللّهُ عَمّا یُشْرِکُونَ»

😴اعمال قبل از خواب😴

🌷حضرت رسول اکرم فرمودند هر شب پیش از خواب :

🍃🌸1️⃣. #قرآن_را_ختم_کنید 

👈🏻✨( ٣ بار سوره توحید)✨👉🏻

🍃🌸2️⃣ #پیامبران_را_شفیع_خود_گردانید 

👈🏻✨ (۱ بار: اللهم صل علی محمد وآل محمد عجل فرجهم، اللهم صل علی جمیع الانبیاء و المرسلین)✨👉🏻

🍃🌸3️⃣ #مومنین_را_ازخود_راضی_کنید

👈🏻✨(۱بار: اللهم اغفرللمومنین والمومنات)✨👉🏻

🍃🌸4️⃣ #یک_حج_و_یک_عمره_به_جا_آورید

👈🏻✨ ( ۱ بار: سبحان الله والحمد لله ولا اله الا الله والله اکبر)✨👉🏻

🍃🌸5️⃣ #اقامه_هزار_ركعت_نماز 

👈🏻✨(٣ بار: «یَفْعَلُ اللهُ ما یَشاءُ بِقُدْرَتِهِ، وَ یحْكُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ»✨👉🏻

🍃🌸6️⃣ #خواندن_سوره_تکاثر (از بین برنده عذاب قبر )👇🏻

✨💗 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم💗

🌸أَلْهَاکُمُ التَّکَاثُرُ ﴿١﴾ 

🌸حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ ﴿٢﴾

🌸کَلا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿٣﴾ 

🌸ثُمَّ کَلا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿٤﴾ 

🌸کَلا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْیَقِینِ ﴿٥﴾ 

🌸لَتَرَوُنَّ الْجَحِیمَ ﴿٦﴾ 

🌸ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَیْنَ الْیَقِینِ ﴿٧﴾ 

🌸ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِیمِ ﴿٨﴾✨

7⃣#وضو_هنگام_خواب

امام صادق: «هركس با وضو به رختخواب برود، رختخواب براى او حكم مسجد را دارد. واگر در ميان رختخواب به ياد آورد كه وضو ندارد، بر روانداز تيمّم كند كه اگر با وضو يا تيمّم بخوابد، تا زمانى كه به ياد خداست گويى نماز مى‌خوانَد»

(به جای تیمم وضو بگیریم تا یه خودسازی هم انجام داده باشیم )

📚مستدرك وسايل الشيعة ج١ص٣٣٩

باب ده حديث ٢١🗞🖇

🌱

ان‌شاءالله پایبند باشیم✅

آیا حیف نیست هرشب به این سادگی از چنین خیر پربرکتی محروم شویم ؟👌👌👌👌

#اعمال_قبل_از_خواب😴

@kole_bar971122

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                           اباعبدالله الحسین علیه‌السلام                                                                         فقط ظهور امام زمانم 
2706