2297
عنوان

هر روز محبتت را اظهار کن!⚘

8823 بازدید | 948 پست

تیتر: ️هر روز محبتت را  اظهار کن!

متن:

🔹 یکی از ویژگی های یاران و منتظران امام عصر روحی فداه این است که هر روز و شب و بلکه هر گاه فرصتی یابند به امام زمانشان اظهار محبت می کنند، با آن حضرت مناجات و درد دل می‌نمایند.

🔹 این اظهار محبت، باعث می‌شود که محبتشان نسبت به حضرت بیشتر و بیشتر شود و همین دلداگی، آنها را از گناه و خطا و انحراف حفظ می‌کند. 

🔺 حضرت امام صادق سلام الله علیه فرمودند: 

"إذا أحببتَ رَجلاً فأخبره بذلك فإنّه أثبت للمودّة بينكما"

🔹 وقتى كسى را دوست داشتى به او بگو که دوستت دارم؛ زيرا اظهار محبت، مهر و محبت را در ميان شما محکم تر می‌کند. 

🔹 به همین خاطر است که در زیارت ها از جمله زیارت ارزشمند جامعه کبیره به ما یاد داده اند که مکرر به اهل بیت علیهم السلام بگوییم:

"بأبي أنتم و امّي و نفسي و أهلي و مالي..."

و در دعا بگوئیم : بِنَفْسي اَنْتَ...

یا صاحب الزمان❤💚

پوشیده نیست که محبت امری است قلبی و کیفیتی است نفسانی، ولی آثار و نشانه های آشکاری داردکه به وسیله آنها درجات و مراتب محبت تو نسبت به محبوب شناخته می شود، از جمله آن نشانه ها این که: اگر از نظرت غائب شود در دعا کردن برای او اهتمام بورزی، و اگر مصیبتی برایش رخ دهد برای او غمگین شوی،

مگر نمیبینی که هرگاه فرزند شایسته خوشروی وارسته ای داشته باشی و آن فرزند به سفری برود که جایش را ندانی، هیچ ساعتی از شب و روزت از فکر او بیرون نمی روی و پیوسته برایش دعا می کنی، و از مومنین و صالحین تقاضا میکنی که برای او دعا کنند، آیا این کار جز به خاطر محبت و علاقه شدید است؟

بنابراین ای کسی که مدعی محبت مولای خودت هستی آیا روزی بر شما می گذرد که اورا فراموش نکنی؟ پس در غیبت او برایش دعا بسیار کنید و فرصت را غنیمت بشمارید

🔴 ویژگی‌ها وخصوصیات #امام_زمان(عج)

🔸 قسمت 4️⃣

ادامه این پست 👇

❤️✨_آن حضرت باب الله است؛ یعنی فقط از این طریق است که خدای تعالی اجازه‌ی ورود به درگاهش را به ما می‌دهد و ما می‌توانیم با خدای تعالی ارتباط برقرار کنیم و اگر کسی آن حضرت را قبول نداشته باشد و به آن وجود مقدس معتقد نباشد، خدای تعالی اجازه ارتباط با خودش را به او نمی‌دهد همان‌طور که در ابتدای زیارت آل یس، حضرت ولی‌عصر ارواحنا فداه می‌فرمایند: هر گاه خواستید به وسیله‌ی ما به سوی خداوند تبارک و تعالی و به سوی ما توجه کنید پس بگویید چنان‌که خدای تعالی فرموده: سلام علی آل یس...

❤️✨_آن حضرت وجه الله است؛ یعنی انسان وقتی امام عصر ارواحنا فداه را بشناسد و معرفت به آن وجود مقدس پیدا کند جلوه‌ی الهی و تمام صفات خدای تعالی را در آن وجود مقدس مشاهده می‌کند و آن حضرت محل ظهور کامل صفات خدای تعالی است.

ادامه دارد..

السَّلامُ عَلیكَ يا رَبيعَ الأنامَ ونَضْرَةَ الأيّام                          سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                                   بهار1402 

بچه ها باورتون نمیشه! برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید،

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان 

داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2306
امید ، آرامش ،برابری ،عطوفت ،فطرت الهی  ...... ظهور نزدیکه ان شاالله

ان شاءالله 🌹

اللهم عجل لولیک الفرج بحق زینب کبری س🤲

السَّلامُ عَلیكَ يا رَبيعَ الأنامَ ونَضْرَةَ الأيّام                          سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                                   بهار1402 

📝 "یاری کردنِ شیعیانِ امام زمان"

✨ از مصادیق آن،انجام کارهای نیک و خیر برای دوستداران حضرت و احترام گذاشتن به آنان و رفع مشکلات آنان و... است.

❤️ امام صادق در جمع عده ای فرمودند چه شده که ما را سَبُک میشمارید؟ اصحاب با تعجب پرسیدند:ما به خدا پناه میبریم از اینکه شما را سبک بشماریم! 

حضرت فرمودند یکی از دوستان ما در راه از شما کمک خواست،اما به او توجه نکردید.هر کس مومنی را سبک بشمارد ما را سبک شمرده است.

📚 کتاب مکیال المکارم ج ۲ 

💢 آیا حواسمان هست که کاملترین مومن جهان (امام زمان) چه درخواستهایی از ما دارد؟

#وظایف_منتظران 

#اللﮩـم_عجـل_لولیـڪ_الفـرجــــ

2050

🔰اگر می‌خواهی از انحراف #آخرالزمان دور بمانی..

✍ آقا امیرالمؤمنین"علیه السّلام" می‌فرمایند: «چراغ راه مؤمن، شناخت حق ماست و بدترین کوری، نابینایی فضیلت ماست؛ که با ما بی‌ جهت و بدون گناه، به دشمنی برخاسته، فقط به جرم اینکه ما او را به سوی حق و دوستی خواندیم و دیگران او را به سوی فتنه دعوت کردند. آنها را بر ما ترجیح‌ داد. 

ادامه👇

✅ ما را پرچمی است که هر که در سایه آن درآید، او را جا دهد و هر که به سوی او پیش تازد، پیروز است و هر که از آن وا ماند، نابود و هر که بدان چنگ زند، نجات یابد؛ شمایید آبادگران زمین که (خداوند) شما را در آن جای داد تا ببیند چه می‌کنید. پس مراقب خدا باشید در آنچه از شما دیده می‌شود. بر شما باد به راه روشن بزرگتر. در آن بروید که دیگری جای شما را نگیرد.» (١)

ادامه👇

مولا جان یا مهدے❤️
همہ تو را
یوسف ِفاطمہ خطاب میڪنند
اما تو آن یعقوبِ منتظر هستی....
ڪه یوسفهایٺ
را یڪ بہ یڪ گرگِ غفلٺ میدرد😔
و همچنان مصر وجودٺ بی عزیز مانده اسٺ...

#اللﮩـم_عجـل_لولیـڪ_الفـرجــــ
#فرج_مولا_صلوات

در اینکه محبت تمام ائمه علیهم السلام و دوستی شان بخشی ‌از ایمان و شرط قبولی اعمال است شکی نیست، ولی در اهتمام به محبت مولایمان حضرت مهدی(عج) خصوصیتی است که سبب شده به طور خصوص به آن امر گردد و این به دو جهت است:

۱- عقل حکم می‌کند که حضرت را دوست بداریم، چون تمام نعمت‌ها و عنایات بی پایان خداوند به واسطه و به برکت وجود مبارک مولایمان ما را در برگرفته است.

۲- روایات نیز می‌رساند که محبت و دوست داشتن آن حضرت لازم است. سید محدث بحرانی در کتاب غایه المرام به نقل از نعمانی به سند خود از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم روایت کرده که ایشان فرمود:

«خداوند در شب معراج به من وحی فرمود: ای محمد! چه کسی را در زمین بر امتت جانشین کرده ای؟ و حال آنکه او بهتر می‌دانست. گفتم: ای پروردگار عموزاده‌ام را. فرمود: علی بن ابی طالب را؟ گفتم: آری پروردگارا. فرمود: ای محمد! من به زمین نظری افکندم پس تو را از آن برگزیدم، پس اینکه تو با من یاد شوی من محمود هستم و تو محمد هستی، بار دیگر بر آن نظری افکند وعلی

‌ بن ابی طالب را برگزیدم، پس او را جانشین تو قرار دادم که سید پیغمبرانی و علی سید اوصیا و برای او اسمی از اسم هایم را قرار دادم که من اعلی هستم و او علی است. ای محمد! من علی و فاطمه و حسن و حسین و امامان را در یک نور آفریدم، سپس ولایت شما را بر فرشتگان عرضه نمودم، پس هر که آن را پذیرفت مؤمن شد و هر که آن را انکار نمود از کافران گردید، ای محمد! اگر بنده ای از بندگانم آن قدر مرا پرستش نماید تا اینکه بمیرد، سپس در حالی که منکر ولایت شما باشد، مرا ملاقات کند او را به جهنم خواهم برد. سپس فرمود: ای محمد! آیا می‌خواهی آنها را ببینی؟ گفتم: آری. فرمود: پیش بیا. چون پیش رفتم ناگاه علی بن ابی طالب و حسن بن علی و حسین بن علی و علی بن حسین و محمدبن علی و جعفر بن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمدبن علی و علی بن محمد و حسن بن علی و حجت قائم را که همچون ستاره ای درخشان در میان آنان بود، دیدم. گفتم: ای پروردگار من! اینان کیستند؟ فرمود: اینان امامان هستند و این قائم است، حلالم را حلال و حرامم را حرام ‌می نماید و از دشمنانم انتقام می‌گیرد، ای محمد او را دوست بدار که من او و دوست دارنده او را دوست دارم.»

السلام علیک یا ربیع الانام و نضرة الایام                              سلام بر تو ای بهار خلایق و خرمی روزگاران                               بهار۱۴۰۲   

✨سپس حضرت این آیه قرآن را تلاوت فرمودند: «به سوی آمرزش پروردگارتان بشتابید و به راه بهشتی که عرضش به قدر پهنای آسمان و زمین است و آن برای اهل ایمان به خدا و پیامبرانش مهیا گردیده است.» (٢)

📚 ١- بحارالانوار، ج۶۵، ص۶۲؛

٢- سوره حدید/۲۱

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                           اباعبدالله الحسین علیه‌السلام                                                                         فقط ظهور امام زمانم 

بحَقّ الحُسَین                                                                             اللهُمَّ عَجِّل لِوَلِیِّكَ الفَرَج                                                                   🖤🖤🖤🖤                                                                              دعای من در روضه                                                                           اباعبدالله الحسین علیه‌السلام                                                                         فقط ظهور امام زمانم 
2051