2297
عنوان

تعریفم از غیرت اشتباهه؟؟؟

224 بازدید | 17 پست

من با یه آقایی بحثمون شد در مورد تعریف حیا و غیرت بعد من گفتم مردی که عربده میکشه یا دست روی زنش بلند میکنه بی غیرت به حساب میاد و اون کلی مسخرم کرده که غیرت یعنی تعصب و محافظت از نوامیس و این تعریف شما مربوط به اخلاق مداریه نه غیرت

به نظرتون اون درست میگه یا من؟

بچه ها برای پسر نازم از این سایت لباس و سیسمونی با اسم خودش گرفتم، جالب اینه که هر چیزی انتخاب کنید با گلدوزی اسم بچه خودتون میفرسته، 

البته برای بچه های بزرگتر هم حوله و عروسک و تیشرت دارن که همه گلدوزی اسم کودک خودتون رو دارن، 

من خودم راضی ام واقعاً اینجا میتونید قیمت ها و مدل ها رو ببینید

2306
خب پس تعریف غیرت یعنی گیر دادن و اییجاد محدودیت مرد؟

گیر نده

از اول کسی رو انتخاب کنه که اون طور که میخواد باشه 

نه اینکه با امید اینکه طرف رو تغییر بده باهاش ازدواج کنه و طرف رو به زور و اجبار به چیزایی که دوس نداره وادار کنه

2050

شما درست میگی💞

در ظلمت این دنیا هر لحظه بتاب ای ماه ، تا گم نشود مقصد تا گم نشوم در راه♥️😍...اگر چادر زینب(س) لباس یاری امام زمانش بود،پس چادر من نذر زینب است،ما در این راه پشت سر زینب(س) میرویم♥️♥️♥️♥️♥️♥️ توصیه قابل تامل شهید احمد عطایی🌷🌷: 🌷به قدری به حضرت آقا ارادت داشت و ولایی بود که یک تابلو درست کرده و جلوی ورودی منزل نصب کرده بود که روی آن نوشته شده بود:هر که دارد بر ولایت بدگمان،حق ندارد پا گذارد در این مکان🌷می‌گفت: کسی که آقا را قبول ندارد، مدیون است که نان من را بخورد. آقا یعنی علی و علی یعنی اهل بیت و همه این‌ها به هم وصل هستند.❤️ شهید احمد اعطایی ❤️#شهیدانه.   به ظهور امام زمان ارواحنافداه و ولایت نزدیک می‌شویم، به همین دلیل امتحان امروز ما در ولایت‌پذیری خلاصه می‌شود؛ما باید ولایت‌پذیری از امام زمان ارواحنافداه را با اطاعت از اوامر رهبری تمرین کنیم؛ آتش به اختیار یعنی شما.🌹 حاج حسین یکتا#تبعیت_از_رهبری...💌💌از ولی فقیه جلوتر نرویدکه گمراه نشوید و عقب نمانید که هلاک میشوید💌💌  

شما درست میگی، با اونم دیگه بحث نکن، مغزش نمیکشه 

میشه برای موفقیتم دعا کنید؟ 🙏🏻❤️.                        اللهم عجل لولیک الفرج                                          اگر دین همراه سیاست نباشد، می‌شود ابن ملجمی که نماز شب خوان بود و قاری قرآن ولی قاتل علی (ع). اگر دین همراه سیاست نباشد، می‌شود دشمنان امام حسین (ع) که به قصد قربت به خدا به جنگ با حسین (ع) می‌رفتند، اگر دین از سیاست و سیاست از دین جدا شود فاجعه می‌شود،،

شما درست میگی

اون آقا هم زیادی تو توهم غرقه

‏        «ما فاتَكَ لم يُخلق لكَوما   خُلِقَ لكَ لن يفوتكَ!»                  آنچه را از دست دادی برای تو آفریده نشده و آنچه برای تو آفریده شده است را هرگز از دست نخواهی داد.‌‌‌.                                                                                         هوچی گری  اولین دستاویز کسایی هست که دلیلی منطقی برای رفتار و حرکاتشون ندارند !                                            🖤 ۱:۲۰ 🖤 فراموش نخواهیم کرد..

بنظر منم غیرت اونجایی که فقط منتظرن ناموسشون با یکی که دوست شد سرشو ببرن یا اینکه کمی چپ رفت زود ببرن زیر کتک و دلشو بشکونن نیست اونا اوج نامردی و بیشرفی رو دارا هستن 

چرا غیرت رو یه جور دیگه معنی نکنیم غیرت تو اشک ریختن دلشکستن تنها بودن پشت و پناه بودنه به کسی که پشا ناموسش باشه دل ناموسش قرص باشه اون مردترینه و باغیرت ترینه شاید باید مادرامون غیرت رو جوری دیگر برای پسرانشون معنی میکردن 

استارتر گرامی من مرد هستم و به نظر من غیرت یعنی حفاظت از حریم خانواده یعنی حمایت از زن و فرزند یعنی نذارم همسر و بچه هام کمبودی رو حس کنن و براشون تلاش کنم و دوستشون داشته باشم و کاری کنم که لبخند همیشه رو صورتشون باشه و یه قسمت از غیرت هم مربوط میشه به حفظ ارزشهای خانواده و محافظت از ارزشها. کلا تو آقایون ایرانی که خودم هم جزوشون هستم غیرت اشتباه جا افتاده و معنی شده. مردی که دست بزن داره یه بیغیرت تمام و کمال هستش و از انسانیت بویی نبرده

من مرد هستم اما قهرمان و اسطورهء زندگى من زنى بود بنام "مادر"
بنظر منم غیرت اونجایی که فقط منتظرن ناموسشون با یکی که دوست شد سرشو ببرن یا اینکه کمی چپ رفت زود ببر ...

اینکه مردی دست بلند نکنه و صداشو بالا نبره هم زیرمجموعه همین نوع نگاه میشه 

ولی این آقا غیرت رو در این میدونست که ناموس باید حفظ بشه و زبون درازی نکنه در اونصورت لایق احترام شوهرشه وگرنه زنی که موهاش بیرونه یا با مرد غریبه حرف میزنه باید تو خونه حبس بشه و کتک بخوره 

یا میگفت غیرت یعنی زن از شوهرش حساب ببره آخرشم کلی منو مسخره کرد 

استارتر گرامی من مرد هستم و به نظر من غیرت یعنی حفاظت از حریم خانواده یعنی حمایت از زن و فرزند یعنی ...

آفرین به شما ولی بعضیا خیلی وقیحن

تعریف هر کسی از یک واژه به اندازه فرهنگ و شعورشه اما در برابر آدمای وقیح نباید سکوت کرد