2703
2553
اقای کامی سلام

من امروز شوهرمو راضی کردم رفتیم یه دکتر دیگه ....اونم پیشنهاد عمل رو داد گفت با میکروسکوپ....نمیدونم اسم تخصصی اون چیه...میگفت یک شکاف کوچیک که یه بخیه میخوره از فردا هم میتونه بره سر کار و همون روزم رانندگی کنه بره خونه ....واقعا این عمل اینقدر راحته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...نظر شما چیه؟گفت نزدیکی بدون جلوگیری باشه برا سه ماه بعد از عمل ...شما میتونید راهنمایی کنید که بعد عمل چه مراقبتهای باید انجام بشه؟
@malile_quilling
خانمی جون بهت تبریک میگم ....یه سوال ازت داشتم مگه تا سه ماه بعد عمل نباید جلوگیری کرد....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟میشه مراقبتهای بعد عمل را برام بگی..ما نمیخواییم کسی خبر دار بشه شوهرم رفته عمل کرده بعد عمل احتیاج به کمک نداره خودم میتونم کاراشو انجام بدم..../؟؟؟؟؟؟؟
@malile_quilling

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥 

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود و حتی توی تعطیلی های عید هم هستن. 

بیا اینم لینکش ایشالا مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام خانوم یاس
اگر گفتن با میکروسکوپ انجام میشه حتما منظورشون همین روش میکرو سرجری بوده که درصد خطاش بسیار ناچیزه.ازهمه مهمتر امکان عود کردن بعد از جراحی هم نسبت به بقیه جراحی های موجود بسار کمتره .
در روش معمولی که اکثر مراکز انجام میدن به علت نداشتن میدان دید باز در اون قسمت در حین عمل ممکنه تعدادی از ورید ها دیده نشه و جا بمونن ولی در روش میکرو...به علت داشتن دید 4 تا 6 برابر بزرگتر اونم بوسیله میکروسکوپ و امکان دیدن تمام وریدهاجراح قادره این وریدهای کوچک را مشاهده کنه و از عروق لنفاتیک و شریان مجزا و مسدود کند.
< کــــامـــــــــــــی >
بعد از عمل واریکوسل بهتره که ورزش های سبک بعد از 2 هفته و ورزش های سنگین بعد از 6هفته شروع بشه.
در ضمن بعد از عمل ایشون خودشون میتونن راه برن و به کارهای روزمرشون برسن .اثار بیرونی هم نداره که کسی متوجه بشه که ایشون جراحی کردن.
در جراحی معمولی اکثر پزشکا میگن تا 3 -4 ماه نباید اقدام به بارداری کرد چون هنوز اسپرمها مرمت نشدن .70 تا 80 روز طول میکشه اسپرمها دوباره ساخته و ترمیم بشن .ولی در روش میکرو سرجری شاید فرق میکنه .به هر حال اینکه کی میتونید نزدیکی بدون جلوگیری داشته باشید رو باید پزشک معالجتون بگه.
2456
بهترین و مطمئن ترین روش، میکروسرجری هست.فقط میمونه هزینش.
بهتون نگفتن هزینش چقدر میشه؟ اسم دکتر همسرتون که میخواد عمل کنه رو میگید ؟کدوم بیمارستان هستن ایشون؟؟؟
در مورد ورزش ، معمولاً تا 3 ماه نباید انجام بشه و از ماه 7 ام به بعد ، رکوردی ورزش کنیم .... مثلاً ، یکی بدنسازی میره ، رکورد اسکاتش 100 کیلو هست .. از ماه سوم شروع می کنه به بدنسازی از 30-40 نهایت 50 ، ماه بعدیش هم همین طور تا برسه به ماه 7 ام بعد از عمل ... ( اینو دکتر تیم ملی وزنه برداری جوانان گفتش )
سلام یاس خانومی عزیز بعد از عمل جراحی یک هفته دکتر به همسرم استراحت داد یعنی گفت که نباید زیاد راه بره به خصوص از پله نباید بالا و پایین بره بعد از یک هفته هم دکتر بهش قرص تاموکسیفن(هورمون مردانه) بعد از یک هفته هم شوهرم تونست بره سر کار اما تا سه ماه نباید کار سنگین می کرد و من نگذاشتم حتی دو کیلو بار هم برداره چون می گن خیلی بده اگه کار سنگین بکنه اما کلا عوارض زیادی نداشت و همسرم اذیت نشد و تا یک هفته هم جای عملش رو براش با بتادین و شستشو می دادم و پماد ترمیم کننده پوست به تجویز دکتر می زدم و پانسمان می کردم . از نظر رابطه جنسی هم دکتر یک هفته بعد از عمل گفت که اشکالی نداره و بعضی از دکتر ها معتقدند که باید تا 6 ماه بعد از عمل جلوگیری داشت اما دکتر همسرم گفت نباید جلوگیری داشته باشین اگه بچه می خواهید و ما هم جلوگیری نداشتیم و فروردین ماه هم به خواست خدا جواب گرفتیم توی این مدت هم دکتر گفت که غذا های مقوی بخورید و من فکر می کنم برای ما آب هویچ با شیر و عسل جواب داد چون من هر روز از اینها استفاده کردم.
سلام از اینکه راهنماییم میکنید ممنون

اقای کامی اصفهان دکتر احمد محمدی عضو هیت علمی دانشگاه و بیمارستان الزهرا در بیمارستان میلاد عمل میکنند.....هزینه عمل 500 هزار تومان

اقای کامی شوهر من برا رفتن سر کار باید با ماشین خودش بره و بیشتر از سه روزم نمیتونه غیبت کنه حالا میخوام مطمئن بشم رانندگی مشکلی نداره؟البته دکتر گفت بعد عمل میتونه با ماشین خودش بره ولی من نگرانم؟؟؟

خانومی عزیز دکتر گفت یک بخیه بیشتر نمیخوره شوهر شما هم همینطور بود؟؟شما دو ماه بعد عمل باردار شدید درسته؟؟؟ یعنی از یکهفته بعد عمل جلوگیری نداشتید؟؟؟؟؟
@malile_quilling
2714
نه برای شوهر من بیشتر از یکی بخیه خورد چون واریکوسل دو طرفه داشت و هر دو طرفش هم شدید بود. دو تا برش تقریبا 3 سانتی در زیر شکمش خورد . اما بخیه هاش جذبی بودن. بعد از یک هفته هم دکتر گفت که می تونید نزدیکی بدون جلوگیری داشته باشید اما چون همسرم محل عملش یکم درد داشت ما تقریبا 5/1 ماه نزدیکی نداشتیم . حدود اوایل بهمن ماه که عمل کرد ما فروردین ماه به خواست خدا بچه دار شدیم
خانوم یاس روش میکروسرجری با روشی که بقه دوستان جراحی شدن فرق میکنه.همین طور طول درمانش هم فرق داره .احتمالا این روش دوره نقاهتش کوتاه تره .اگه گفتن میتونن رانندگی کنن حتما میتونن . نگران اسم جراحی نباشید .خیلی سادس .انشاالله که جواب میگیرید .توکل به خدا
انشاالله که عملشون موفقیت امیز باشه.ترس و استرس به خودتون راه ندید .الان شما باید به همسرتون ارامش و روحیه بدین. من که ته دلم روشنه که خبر خوش سلامتیشونو همین جا میبینم
2706