2726
عنوان

پایش رشد و تغذیه کودک

| مشاهده متن کامل بحث + 167353 بازدید | 7065 پست

سلام 

پسر من سه سال و نیمه هست با وزن 3،100 متولد شد الان 12 کیلو هست، خدایی وزن بچه هاتون خیلی خوبه که 

پسر من پوست و استخونه، تا میاد وزن بگیره مریض میشه ، 

لطفا یه راهکار به من بدین

خدایا کمکم کن...

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام عزیزم متشکرم از تاپیک خوبتون

پسر 15 ماهه دارم

وزن تولد 1300 قد 37  نارس بدنیا اومد

الان وزنش 13 و قدش 80 

6 ماه کامل شیر خودمو خورد

از 6 تا 12 ماهگی شیرخشک نئوشور میدادم 

از 12 تا الان 15 شیر خشک نان دادم 

4 تا سوال دارم

اولا بهداشت خیلی دعوامون کرد گفت چاقه آزمایش کامل شامل تیروئید قند کلسیم ویتامین دی نوشتن همه سالم بود

گفتن قند و نبات و بستنی ممنوع در حالی که پسرم به اینا لب نمیزنهههههه از شیرینی خیلی بدش میاد در نهایت گفتن ژنتیکیه

من در دوران کودکی همیشه تپل بودم اما چاق نبودم.گفتن پس مثل خودته

من فقط غذای مقوی دادم در دفعات زیاد و حجم کم .سه وعده در طول روز غذا میدم 5وعده120 سیسی شیر.زیاد هم نمیخوره رفلاکس شدید داشت استفراغ میکرد که یک متر اونطرف تر پرتاب میشد.غذا هم انواع گوشت قرمز /ماهی سالمون/ میگو/ کبک/جوانه حبوبات/ لوبیا سفید/سیب زمینی و هویجو بادمجان و کدو خورشتی و کرفس و لوبیا سبز/تخم بلدرچین یا کبک/میوه ها:طالبی/موز/انبه/آواکادو/زردالو/هلو.

و کدو حلوای/سبزی سوپ/برنج و جو دو سر.اینا مواد غذایی که استفاده میکنم +قطره آهن فرومکس و مولتی کید

سوالم اینه که 1. آیا واقعا چاقه؟خیلی نگرانم 

2. قدش چطوره؟از نظر ژنتیکی من و پدرش معمولی هستیم اما جدمون کوتاه قد بودن

3. هنوزم غذای میکس میخوره اگه یه دونه برنج نیمدانه باشه کل غذا رو بالا میاره  چکار کنم که قورت بده

هر روز س ق چای خوری ماست میزارم جلوی دستش خودش با قاشق یا دستش میخوره

دانه های انگور میزارم براش میخوره میجوه اما قورت نمیده 

یا خیار تیکه میکنه میده بیرون قورت نمیده

4. آیا میتونم کلا شیر خشک رو قطع کنم شیر پاستوریزه بدم؟چون شیر خشک غنی از ویتامین هاست کمبود ویتامین نمیگیره؟

گروه آبی.وزن شروع 70/5 ........> 67/300..........65.........>62........>قد 157.وزن هدف 59.  
2728

دخترم یه ماه دیگه سه سالش 

وزنش ۱۲میلو هست

به طور کلی بد غذا و بد مزاجه

غذاها رو نگاه میکنه /بو میکنه...یه کارهاییی که اقلا دور برش کسی انجام نداده

کلی عذاب میکشم به لطف کلی شربت مکمل بهش غذا میدم

به هیچ عنوان چربی مصرف نداره

خامه/شیر و ماست پرچرب/کره

حتی تو عذاشم بریزم میفهمه

دیونه شدم

خواهشا راهکاری بدید یکم چربی بتونم بهش بدم بلکه وزن بگیره

خدایا منو تو حسرت گرفتن این حاجت پیر نکن!!به کرمت به من ببخش(ای بازگرداننده هر آنچه از دست رفته)میشه برام یه صلوات بفرستی❤️❤️

با سلام پسر من چهار ماه و ۱۵ روزشه با وزن تولد ۳۰۵۰ ک اران شده ۷۷۵۰ تازگیا خیییییلی بازیگوش و حواس پرت شده تا خودم بهش شیر ندم شیر نمیخوره کلافه شدم از شیر نخوردنش همش فک میکنم گرسنشه.میتونم بهش سرلاک بدم؟

2706