2737
2734
عنوان

از بین بردن شپشک برنج در خانه

90 بازدید | 2 پست

همکار من برای از بین بردن شپشک برنج روش خیلی راحت و خوبی رو گفت. از آنجا که در زمستان پهن کردن برنج در پشت بام سخت است، برنج را در ظرف یا سطلی بریزید و آنرا در درون ظرفی پر از آب قرار دهید. ظرف برنج طوری باشد که شپشک بتواند از روی برنج به اطراف بالایی ظرف بیاید و ظرف آب نیز با سطل برنج تماس نداشته باشد. بدین ترتیب شپشک ها به لبه سطل برنج آمده و از آنجا به داخل آب میافتند. البته برخی از شپشک های برنج من بالدار بودند و متاسفانه پرواز میکردند و توی آب نمی افتادند. بنابراین من اطراف ظرف آب را سوسک کش کامان ریختم که در برخورد با آن میمردند. این روش دو الی سه روز زمان میبرد و بایستی هر چند وقت یکبار برنج را هم بزنید تا شپشک های پایین به بالای ظرف بیایند.

خوبه عزیزم این روش من برنجو اگه کم باشه برای یه ساعت میزارم فریزر با این روش خرد نمیشه بعد که شپشکا و کرماشون مردن با یه سری الکا که شپشک فقط ازش رد میشه الک می کنیم برنج تمیز میشه، میشه کلا فریز نذاشت مستقیم الک کرد

✊sasageyo! sasageyo! shinzou wo sasageyo

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘