2204
عنوان

سوال شرعی مهم

468 بازدید | 47 پست

سلام دوتا سوال دارم 

۱-تو ایران قانون کپی رایت وجود نداره و از طرفی مردم مثلا راحت برنامه ها و یا انواع موزیک رو بدونه پرداخت پول دانلود میکنن ، ایا حق الناس به گردنمون میفته ؟؟

۲- بعضی اهنگها درسته اسمشون مجازه اما از نظره شرعی حرام محسوب میشن ، ایا اگه اونا هم دانلود بشن و بدونه پرداخت  پول و خرید البوم گوش بدیم بازم حق الناس محسوب میشه؟؟

خانم هستم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید،

خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید  

دانلود کردن در چه صورتی حرامه ؟؟ 

من متوجه نمیشم سر چی داریم بحث میکنیم 

اگه یه آهنگی از نظر شما حرامه و‌نباید عرضه بشه حالا که عرضه شد اگر کسی معتقده که اون آهنگ حرامه خیلی بدیهیه که نباید دانلودش کنه -

سوال دومت خیلی عجیب بود  یعنی حالا چون یه سری آهنگها طبق شرع مجاز محسوب نمیشن دیگه ن ...

سوال دوم خیلی عجیب بود 😂

اگه قراره سوالی عجیب باشه اولی هست نه دومی 

چون اسی چیکار داره شاید تو مملکتی قانونی برای دزدی وجود نداشته باشه ، دلیل نمیشه اجازه ی دزدی داشته باشه

پس اسی جان جواب سوال اولت اینه حق دانلود نداری 

سوال دوم هم نمیدونم  از مرجع بپرسید ، ولی خب وقتی خوده فعل حرامه خوانندش نمیتونه معترض باشه که چرا پولم رو ندادی چون اصل کارش مورد داره 

2050
من متوجه نمیشم سر چی داریم بحث میکنیم  اگه یه آهنگی از نظر شما حرامه و‌نباید عرضه بشه حالا که ...

اگه  کسی اون اهنگهارو دانلود کنه دوبحث مطرحه ، یکی اهنگه حرام گوش دادن ، یکی ایا نپرداختن پول درمورده اون اهنگها ایا بدهی برامون بیار میاره 

اولی بله حرفه شما درسته که موضوع بحثم نیست 

من جواب دومی و‌حق الناس رو میخواستم بدونم

خانم هستم
اگه  کسی اون اهنگهارو دانلود کنه دوبحث مطرحه ، یکی اهنگه حرام گوش دادن ، یکی ایا نپرداختن پول د ...

بله میاره- وقتی داری از حاصل کار یه نفر استفاده میکنی باید پولشو پرداخت کنی  مگر اینکه خودش راضی باشه مجانی در اختیار بقیه بذاره

مثل اینکه یه نفر بره از دکان مشروب فروشی یه بطری شراب ورداره بدون اینکه پولشو بده و بگه چون کار حرام انجام داده من پولشو نمیدم 

بله میاره- وقتی داری از زحمت یه نفر استفاده میکنی باید پولشو پرداخت کنی   مثل اینکه یه نفر بره ...

شما اومدین از مثال کاربری که جوابتونو داد استفاده کردین 

در حالی که اینا ربطی به هم ندارن چون تو ایران کسی حق مشروب فروشی نداره چون دین اجازه نمیده پس قانونی هم براش نیست 

در حالی که دزدی که اون کاربر گفت روی کار حلال بوده که  از نظره دین رد شده 

دقیقا سوال من همینه که انگار کسی نمیدونه

خانم هستم
بله میاره- وقتی داری از حاصل کار یه نفر استفاده میکنی باید پولشو پرداخت کنی  مگر اینکه خودش راض ...

اخه استفاده کردنه اون حاصل کار کلا مورد داره ، یعنی خودش داره چیزی میده به جامعه که دین میگه حق نداری بدی

پس نمیتونه پس فردا شاکی بشه بگه حق من به گردنتونه 

خانم هستم

من زیاد متوجه نشدم ولی برید از این شماره کمک بگیرید بهتره😁09640 

یه روز حضرت زهرا شهید شد تا مردم آگاه بشن...😔💔. یه روز امام علی سر سجاده شهید شد تا مردم معنی بصیرت رو بفهمن... 😔💔... یه روز امام حسین مظلومانه شهید شد تا فهم مردم بالا بره ... 💔...و میدونی این داستان تا وقتی مردم آگاه و با بصیرت بشن ادامه داره؟ 💔.... امروز هم عده ای میرن تا به ما ثابت کنن کجا درسته کجا غلط🌹.. یه شهیدی میره ولی قبلش نایب امام زمان رو معرفی میکنه :) 💔.... یه شهیدی میره... قبلش میگه جمهوری اسلامی حرمه :) ❣️....و هزاران شهید هم رفتن و قبلش گفتن مردم یادتون نره پشتیبان کی باشیدا :) ❤️... یادتون نره تنهاش نذارید تا ظهور آقا برسه :) 🌹

به این شماره پیام بده سوالتو بپرس و آخر پیامت نام مرجعت رو بنویس 30009640

یا با این شماره تماس بگیر 09640

تسبیحت کو📿یه صلوات مهمونم کن بیکار نمون   👈حاجتی کوچک از خدای بزرگ دارم..برا حاجت روا شدنم صلوات میفرستید☺🌹صلوات فرستادید بگید منم براتون بفرستم.🍀
شما اصلا آهنگ گوش نده و لطف بزرگی در حق خودت و دینت و هنرمندان کن

حالا شما از کجا میدونید این مشکله منه ، و کسی ازم نخواسته جوابشو براش پیدا کنم ؟؟؟

خوشمزگی کردن باید تو جای خودش باشه اگه نبود مثله شما میشه بی شعوری و‌توهین به بقیه

خانم هستم
من متوجه نمیشم سر چی داریم بحث میکنیم  اگه یه آهنگی از نظر شما حرامه و‌نباید عرضه بشه حالا که ...

دقیقا 🤣 یسریا میخوان با اجازه ی خدا و شرع، کارهای بد خودشون رو ماسمالی کنن و زیرآبی برن! در واقع دین واسشون یسری تبصره های مفید داره که باهاش به خواسته هاشون میرسن . البته دور از جون استارتر کلی گفتم.

2051