2737
2734
عنوان

بحث مذهبی بودن اسم

422 بازدید | 59 پست

خانمها میدونم که توی این تاپیک ممکنه بحث پیش بیاد واسه همین جلو جلو میگم که به هم توهین نکنید و اگه نظرتون مخالف کسی هست اصلا ریپلایش نکنید و فقط نظر خودتونو بگید و کسی رو ریپلای نکنید. منم میخوام نظر خودمو بگم. اگه دوست داشتید میتونید نظر منو مودبانه نقد کنید ناراحت نمیشم.😄

من نظرم اینه که خیلی از خانواده های مذهبی دنبال اسمی میگردن که یا اسم و لقب ائمه باشه یا اینکه توی قرآن باشه. اسامی ائمه که بحثشون جداست و هرکسی میتونه بذاره. ولی مشکل از اونجایی شروع میشه که طرف دنبال یه کلمه توی قرآن میگرده که بذاره روی بچه ش. یا اینکه اسم بچه ش حتی توی قرآن هم اگه نبود حتما عربی باشه. در واقع عربی بودن رو به عنوان معیار اسم مذهبی در نظر میگیرن.

خانمها میدونم که توی این تاپیک ممکنه بحث پیش بیاد واسه همین جلو جلو میگم که به هم توهین نکنید و اگه نظرتون مخالف کسی هست اصلا ریپلایش نکنید و فقط نظر خودتونو بگید و کسی رو ریپلای نکنید. منم میخوام نظر خودمو بگم. اگه دوست داشتید میتونید نظر منو مودبانه نقد کنید ناراحت نمیشم.😄

من نظرم 

من نظرم اینه که قرآن درسته به زبان عربی نازل شده اما مگه میشه گفت فقط برای عرب هاست؟ به فرض یکی ترک یا فارس یا .... هست و اصلا عربی بلد نیس. این شخص حتما باید بره عربی یاد بگیره تا بتونه بفهمه قرآن چی میگه؟ یا نه میتونه معنی قرآن رو بخونه به زبان خودش؟ خب مسلما پیامبر توی عربستان بوده و به همین دلیل قرآن هم به زبان عربی هست. اگه پیامبر مثلا یه جای دیگه بود قطعا قرآن هم به اون زبان بود. 

من نظرم اینه که خیلی از خانواده های مذهبی دنبال اسمی میگردن که یا اسم و لقب ائمه باشه یا اینکه توی قرآن باشه. اسامی ائمه که بحثشون جداست و هرکسی میتونه بذاره. ول

صحبت من برای خانوده های مذهبی یا اونایی که نذر کردن اینه که حتما لازم نیس اسمی بذارید که عربی باشه. حتی گفتن نام نیکو برای بچه تون بذارید اما نام نیکو صرفا به معنی نام عربی نیست که ما بخواهیم سر این موضوع به همدیگه توهین کنیم یا دعوا. مثلا اسم سماء توی قرآن هست و به معنی آسمان هست. حالا شما بذار سماء یا آسمان. جفتشون یه چیزن‌ نمیشه گفت چون سماء عربیه و واژه ش توی قرآن اومده به آسمان که فارسی همونه فضیلت یا برتری داره.

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

اسم رو شخصیت و در اصل رفتار کودک اثر میذاره من اسم پسرمو اسمی گذاشتم که بهش بگم مثل معنی اسمت باش بزرگ پر شکوه مغرور ومهربان ن اسم مذهبیه نه اسم خارجی یه اسم ایرانی و زیبا من اسم ائمه رو برای فرزندم مناسب ندونستم چون کودک من مرد فرداست

متوجه نشدم چی میگی...منظورت چیه مشکل از اینجا شروع میشه....چه مشکلی؟ اسم عربی بخوان بذارن مشکله؟ الان مد شده اسم های کشور ترکیه فرت و فورت روی بچه هاشون میذارن....سلین و ملین و اینا

♡مهربونم میشه یه صلوات مهمونم کنی♡🌹 لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّةَ إِلَّا بِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ🌹

من کاملا با اسم مذهبی مخالفم چون مثلا ببین اسم محمد همه میگن ممد یا فاطمه فاطی به نظرم این بی احترامی بی اسمای ائمه هست 

مامانه کوچولوی یه گیلاس و آلبالو کوچولو 😍 ..اگه بارداری یا زایمان کردی حتما تاپیک مخصوص باردارامو بخون🙂تاپیک روزمرگی هامو بخون تا روحت شادشه😂😉
2738

من میزان مذهبی بودنم منفی هزار درصده

اما معتقدم هر کسی باید هر اسمی که براش دلخوشی میاره رو بچه اش بزاره (مگر اینکه اسم توهین امیز باشه مثل بعضی اسمای قدیمی که رو دخترها می ذاشتن، مثلا: دختربس).

حالا اسم ائمه اس، کلمه عربی تو قرآنه، کلمه عبری تو توراته، از توی شاهنامه اس، اصلا شخصیت جنگ ستارگانه!!، این دیگه اصلا جای بحث نداره. هر کی نظرش محترمه

حالا بچه اگر خوشش نیومد بعدا بره عوض کنه یا از اسم دوم استفاده کنه.

تامام

I would rather have questions that can't be answered than answers that can't be questioned!

مثلا خیلی ها فکر میکنن اسم عسل فارسیه. ولی تا میفهمن یه کلمه ی عربی هست که توی قرآن هم اومده میگن خب این اسم پس مذهبیه.

خیلی درگیر این نباشید که اسمی بذارید که تون کلمه حتما توی قررآن باشه. به معنی ک مفهمونش به عنوان یه اسم توجه کنید.

آره فارسی یا عربی نداره

ولی گذاشتن اسم ائمه مشکلی نیست... 🌸

شیرازم تسلیت🖤ایرانم تسلیت💔مالک را گفتند، چگونه است که تو هیچ وقت راه را گم نمیکنی؟✨                                                             در پاسخ گفت : چون در فتنه ها چشم به انگشت اشاره ی علی دارم 💙 عزیزان درخواست دوستی ندید⛔⛔⛔⛔

ربطی ب این نداره ک چون فلان اسم عربیه میزارن .

کلا از آهنگش خوششون میاد 

شما مثلا آهنگ سما رو با آسمان مقایسه کن خب صدرصد سما خوش آهنگ تره کلا بخاطر آهنگش بیشتر انتخاب میکنن نه معنیش

2706