2726

سلام خانما من یه بچه ۹ ماهه دارم که همش از صبح تا شب میخواد یا بغلش کنم یا پیشش بشینم و بازی کنم یعنی نمیتونم یه دسشویی یا یه حمام برم . اگر کاری برخلاف میلش کنم انقدر جیغ میزنه و گریه میکنه😥

میدونم تو این سن بغلی شدن معنا نداره و هر وقت هم بغل بخواد باید بغلش کنم پس خودم چی بخدا دیگه کمر نمونده برام حالا جدای اون به شدت فضول هم هس😶 با همه چی کار داره . امروز بغلم بود داستم غذا شو گرم میکردم ظرف عذا رو کشید داغ بود ریخت رو پام خدا رحم کرد رو خودش نریخت . یا موقع غذا دادن بهش دستشو میکنه تو غذا نمیخوره فقط دلش میخواد با غذا بازی کنه .کلا با همه چی کار داره.اگر نذارمم جیغ و داد راه میندازه . من باید چه برخوردی داشتع باشم ؟ بذارم به همه چی دست بزنه؟

ببخشید طولانی شد میشه راهنمایی کنید اگر تجربه دارید.

اگر جواب کامنتتو ندادم یعنی نخوندم🙂

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

سلام 

من خودم پسر ۱۱ ماهه دارم از ۶ ماه تا ۱۸ ماهگی میشه دوران ترس از جدایی که بچه ها دارن ، همه این هایی که گفتی پسر من هم داره خیلی هم بدغذای ولی چاره ای نیست به جز صبوری 

تیکر تولد ۳ سالگی دلبرم😍 لحظه دیدنت انگار که یک حادثه بود، حیف چشمان تو این حادثه را دوست نداشت... سیب را چیدمو در دلهره ی دستانم، سیب را دید ولی دلهره را دوست نداشت... تا سه بس بود که بشمارد و در دام افتد گفت 1 گفت 2 افسوس سه را دوست نداشت... من و تو خط موازی؟ نرسیدن؟ هرگز، دلم این قاعده هندسه را دوست نداشت... درس منطق نده دیگر تو به این عاشق که از همان کودکیش مدرسه را دوست نداشت 🙃 

مورد اخر ک اصلا اشکاا نداره پسرمنم با کلی کثیف کاری میخوره

بغلی شده و خودت بغلیش کردی

کم کم باید عادتش بدی بازی کنه کارتو بکنی

برا جیغم باز خودت عادت دادی تا جیغ زده خواستشو اجرا کردی فهمیده شاه کلید رسیدن ب خواستش همونه

مادر از مرگ نمیترسد...تنها نگرانی یک مادر این است که فرزندش را در دنیایی تنها بگذارد که هیچکس مانند او دوستش نخواهد داشت.

شما نباید وقتی بغلته غذا گرم کنی یا کارای اینطوری ریسک دار.

ببرش اشپزخونه توی صندلیش بزار

یک چیزای بی خطر بزار جلوی دستش

برو غذاشو گرم کن.

غذاشو نزار جلوش فقژ قاشق رو ببر سمت دهنش.

اما اگر غذای انگشتی شروع کردی بریز براش خودش بخوره

زیر صندلشم سفره یکبار مصرف بنداز.

منم بچم نه ماه است.

یک استخر بادی پر کردم اژ اسباب بازی/ملاقه/تلفن بیسیم/کنترل/چیزایی این شکلی جلوشه -

میخوامم برم سرویس میبرم دم سرویس میزارم توی روروئکش باهاش حرف میزنم و‌کارمو انجام میدم

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 

عزیزم در مورد بچت چرا اینطوری حرف میزنی😑

چرا به بچه برچسب میزنی.میگفتی کنجکاو بهتر بود...

این پیج تو اینستا در مورد رفتار درست و تربیت با کودک نکات جالبی میگه

برا بزرگسالم بدرد میخوره😂

لایکم کن گمت نکنم تا برم ببینم آیدی پیجشو برات بیارم

شما نباید وقتی بغلته غذا گرم کنی یا کارای اینطوری ریسک دار. ببرش اشپزخونه توی صندلیش بزار یک چیزای ...

منم دقيقا قسمت سرویسو اینطوری میکنم😂😂

تیکر تولد ۳ سالگی دلبرم😍 لحظه دیدنت انگار که یک حادثه بود، حیف چشمان تو این حادثه را دوست نداشت... سیب را چیدمو در دلهره ی دستانم، سیب را دید ولی دلهره را دوست نداشت... تا سه بس بود که بشمارد و در دام افتد گفت 1 گفت 2 افسوس سه را دوست نداشت... من و تو خط موازی؟ نرسیدن؟ هرگز، دلم این قاعده هندسه را دوست نداشت... درس منطق نده دیگر تو به این عاشق که از همان کودکیش مدرسه را دوست نداشت 🙃 

عزیزم برای غذای داغ که باید شما بیشتر مواظب باشید، اون تموز مفهوم داغی و گرمی و سردی رو نمی‌فهمه که.. کم کم باید یاد بگیره

بچه هیچ شناختی از قوانین دنیای ما نداره،میخواد دست بزنه تا یاد بگیره

اتفاقا بازی با غذا بخشی از فرایند رشد بچه اش

پسر دوم من الان ۱۷ ماهشه،همیشه میخواد خودش غذا بخوره ،درحالی‌که فقط یه قاشق میبره دهنش 

زیر انداز بندازم،جمع میکنه و می‌مالد به فرش،انگشت هاشو میکشه رو فرش

ولی بچه اش خب،اگه دست نزنه و مفهوم نرمی و له شدن و مالیده شدن و شکستن و ...رو متوجه نمیشه

این چیزا با یاد دادن و گفتن شما به دست نمیاد،خودش باید کشف کنه

من دقیق یادمه حدودا ۱۱ ماهه بود لیوان آب تو دستش بود،انداخت زمین،دید آبش ریخت،اصلا تعجب کرده بود چرا ریخته 

خم شد لیوان رو برداشت و تلاش می‌کرد با دستش آب رو جمع کنه تو لیوان

چون هنوز نمی‌دونست آب میریزه ولی لیوان میشکنه،یا لیوان میفته و صدا میده

خونه رو امن کن بذار به هرچی قابل دسترس هست دست بزنه

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی
آره بچه این سنی ترس از دست دادن والدین داره برا همین میاد میچسبه بهت  حالا اولشه گلم راه طولان ...

دقیقا‌.. چون تازه فهمیده این مامان منه،اون بابای منه

بقیه غریبه ان،بقیه ممکنه خطر داشته باشن،شیر بهم ندن،یا گریه کنم و اهمیت ندن

پس سعی میکنه بچسبه به شما تا گم نشه یه وقت.. خداروشکر که سالمه

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی
شما نباید وقتی بغلته غذا گرم کنی یا کارای اینطوری ریسک دار. ببرش اشپزخونه توی صندلیش بزار یک چیزای ...

یه جا نمیشینه . رو صندلی ک از اول ننشست . رو روردئک اصلا ننشست . کلا فقط میگه منو بغل کنین.

اگر جواب کامنتتو ندادم یعنی نخوندم🙂
یه جا نمیشینه . رو صندلی ک از اول ننشست . رو روردئک اصلا ننشست . کلا فقط میگه منو بغل کنین.

همه بچه ها اپشن نداشتن که از اول بشینن!

بر حسب ممارست و‌عادت میشینن! حتما توی صندلی ماشینم نمیشینه؟😅

بهونه همه مامانای ایرانی

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
2706