2726

این تاپیک برای این موضوع رزرو شده و سرفرصت هر چیزی که میدونم رو درباره اش مینویسم .( درس 72 هستم )

++لطفا هر سوالی درباره این مجوعه اموزشی دارین بپرسین در خلال تاپیک ، جواب میدم بهشون.

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

خوبه نصرت؟من زیاد ترجمه مقاله دارم بخاطر رشتم فیلم زیاد میبینم ...برا من خوبه

راستی مرسی که برام پیام گذاشتید

کسی جز استارتر منو ریپلای نکنه ....اگه دلتون بحث میخواد یه تاپیک جدا بزنید تگم کنید میام اونجا حسابی از خجالتتون درمیام...گاهی جواب مزخرفات بعضیارو نمیدم ...من همون آدمیم که نه تحصیلات نه معدل الفم تاثیری روی حرف زدنم نذاشته حرفمو رک میزنم حق میزنم میخواد خوشت بیاد میخواد بدت بیاد پشت این کاربری یه آدم بی آزار نشسته که اگه خیلی اذیتش کنید بیفته سر لج باید سفره صلوات پهن کنید تا کوتاه بیاد....اگه ارجاعت دادم به امضام یعنی  نه تنها حوصله یاوه گویاتو ندارم بلکه به هیچ جای مبارکمم حسابت نمی کنم ....سعی کن زیاد به پر و بال من نپیچی من اعصاب ندارم یهو میزنم کتلتت میکنم به خود میای میبینی کتلت شدی ...حسن ختام اینکه تضمین میکنم من بی حوصله ترین ادمی هستم که توی عمرتون دیدید...
2728

سوالات متداول در خصوص آموزش زبان نصرت

1.این دوره اصلا بدرد میخوره؟ قدیمی نیست؟

2.از چه تکنیکی استفاده میکنه؟

3.بنیان گذار این دوره کی بوده و از کدوم دوره الگو برداری شده؟

4.از چه سایت یا چه کانالی باید فایلهاش رو دانلود کرد؟

5. موسسه اصلی اموزش زبان نصرت کدومه؟

6.فایل های صوتی نصرت ، ایا  قانون کپی رایت داره؟

7.مهمترین مزیت و مهمترین عیب این دوره چیه؟

8.در کنار این دوره ، چه دوره ای پیشنهاد میشه؟ یا اصلا این کار درسته؟

9.بعد از نصرت سراغ چه دوره هایی میشه رفت؟

10.داشتن پارتنر در این مجوعه چقدر مهمه؟ دوست دارم یاد بگیرما ولی کسی نیست باهاش تمرین کنم.

11.فرق نصرت 1و2و3 چیه؟

12.این ماجرای اموزش تصویری نصرت چیه؟

13.این مجموعه جدید نصرت که تازه اومده ماجراش چیه؟ خوبه؟ گوش کردی؟

14.نصرت کتاب و یا کتابچه داره؟ چجوریه؟

15.بحث گرامر نصرت چجور میشه؟

16.اقا اصلا من نصرت هم تمرین کردم ، بلدم با یکی بیرون حرف بزنم؟

17.اقا من اصلا نصرت رو قبول ندارم ، یه دوره نیتیو اسپیکر یا پادکست بهم معرفی کن.

18.این اقاهه نصرت رو مخمه ، چجوری گوش می کنیش؟

19.سطح نصرت خیلی پایینه ، فقط فیلم و پادکست!

20.چقدر نصرت گوش میکنی؟ الان کامل مسلط هستی؟ خب الان بهم بگو گایز یا دیود چیه اگه بلدی بگو؟

21.از نصرت خسته شدم!؟ راه حلت چیه؟

22.اموزش زبان ترکی با متد نصرت داریم؟استاد نصرت اموزش داده؟

23.حاجی ولش کن ، چند تا دوره اموزشی خوب نیتیو از تو یوتیوب بهمون ادرس بده.

24.اقا اینم بهمون یاد بده که یه خارجکی پیدا کنیم و باهاش چت کنیم و یا صوبت کنیم! 

25.شما که درس 72 هستین ، توی درس ها مورد فنی که اشکال باشه هم دیدین؟ چی بوده؟

26.خداوکیلی بهمون یاد بده چطوری نصرت رو سناریو وار یاد بگیریم ، بالاخره زکات علمتو باید بدی دیگه!

27.هر درس نصرت رو چند بار بخونم؟ من عجله دارم میخوام روزی 3 درس بخونم یه ماهه جمع بشه ، میشه؟

به نام خدا

بخش اول : آموزش زبان نصرت

زمانی که شما اموزش زبان نصرت رو سرچ می کنید ، سایت های زیادی بالا میان که شاید اولیش سایت اندیشه مبنا باشه .البته من اموزش زبان نصرت رو از میدون انقلاب خریدم و ظاهرا رنگ بسته ها هم مفهوم خاصی داره.آموزش زبان نصرت شامل 90 فایل صوتی هست که هر درس حدود 30 تا 37 دقیقه است و درس ها از ابتدا اسون هستن تا سخت ترین درس ها. همون طور که گفتم اولیت سایتی که بصورت سرچ بالا میاد اندیشه مبنا هست ( اینجا ) ولی یه چیزی برام جالبه ، ببینید دوستان ، قبلا سایت های زیادی اون 90 فایل صوتی + فایل pdf  دوره رو که کار یکی از همین بچه هایی بود که زبان رو باهاش یاد گرفت می تونستید از هر جایی پیدا و دانلود کنید. منم مثل بقیه توی وبلاگم لینک دانلود فایل های صوتی و اون فایل pdf  رو گذاشته بودم تا اینکه شخص یا مجموعه ای با این کامنت که تو اینو بردار و گرنه به جرم نقض قوانین کپی رایت از من شکایت میکنم.

یه سوال ، استاد نصرت سالهاست که فوت کردن ( خدا رحمتشون کنه ) حالا چی شده که این طرف راه افتاده با حکم قضایی داره همه رو تهدید می کنه؟ کدوم مجموعه ؟ و اکثر سایت ها دارن لینک های دانلود رو بر میدارن . تک تک میگم ، این همون یادداشتی هست که راجع به این طرف در وبلاگم گذاشتم که طرف من رو تهدید و اثبات کرده که مجموعه نصرت شامل قانون کپی رایت هست و من یادداشت قبلی رو برداشتم و یادداشت جدید با مستندات اون مجموعه رو جایگزین کردم ( اینجا )

به ادعای این مجموعه ، و براساس مستندات که اون شخص از طرف مجموعه داد ، اینها مجموعه رسمی نصرت هستن ( این مورد ) ، و این هم سایتی که اونها دادن که گفتن این سایت اصلی نصرت هست . ( اینجا ) ، حالا شاید بگین اکی ، پس مجموعه اصلی نصرت کدوم شد؟ اندیشه مبنا یا نصرت مارکت؟ راستش خودم هم نفهمیدم ، پس اگه از طرف یکی از 2 مجموعه نامبرده اومدید ، میتونید مستندات خودتون رو بذارین.بهر حال ، کل ماجرا این هست که استاد نصرت مجموعه ای رو به نام خودش راه اندخته و چیزی که الان ما داریم یک پک اموزشی شامل 90 فایل صوتی هست که ظاهرا نصرت 1و 2  داشته .اون اوایل فایل های صوتی روی کاست ارائه شد و بعدا همون محتوی اپدیت شد و روی سی دی ارائه شد که کیفیت بالاتری داشت .

بخش دوم : مدرس دوره کیست ؟

مدرس دوره ، مرحوم استاد مرتضی نصرت هست که نور به قبرشون بباره .

تنها جایی که تونستم اطلاعاتی از این استاد پیدا کنم این سایت ( اینجا هست ) که این توضیحات رو نوشته :

آقای مهندس مرتضی نصرت از اساتید و پیشگامان آموزش در ایران بودند که روش ابداعی وی برای آموزش زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی از موفق ترین متدهای آموزش زبان خارجی به روش ساده برای کاربران فارسی زبان در جهان محسوب می‌شود.

مهندس نصرت اگرچه در خارج از ایران و خصوصا در آمریکا به واسطه متد آموزش زبان نصرت شهرت داشت، اما در ایران بیشتر به دلیل ابداع روش تندخوانی نصرت که بین جوانان در خلال سال‌های 1370 تا اکنون از محبوبیت بالایی برخوردار است شناخته شده بود.

موسسه آموزشی نصرت در خلال سال‌های فعالیت خود در ایران و آمریکا زمینه آموزش زبان‌های خارجی و روش‌های تقویت حافظه را برای صدها هزار علاقمند فارسی زبان فراهم آورده است. روش نصرت از معدود روش‌های آموزشی ابداعی ایرانیان است در در ایالات متحده آمریکا قانونا به رسمیت شناخته می‌شود.

مراسم خاک سپاری مهندس مرتضی نصرت در آرامگاه فارست لان در شرق لس‌آنجلس روز پنج شنبه نهم آپریل 2015 انجام شد.

مهندس مرتضی نصرت پس از پایان تحصیلات خود در دانشگاه آمریکایی بیروت  ، در سال 1345 به تدریس زبان انگلیسی در مراکز آموزش زبان در ایران و نیز مترجمی رسمی زبان انگلیسی وزارت دادگستری پرداخت و چندین سال نیز ریاست مراکز آموزش زبان انگلیسی یکی از کالجهای سیستم دانشگاه ایالتی نیویورک و همچنین یکی از کالجهای سیستم دانشگاه کالیفرنیا را برعهده داشت.... در سال 1380 توسط دو دانشگاه شریف و امیرکبیر به عنوان مدیر موفق و کار آفرین نمونه انتخاب و برگزیده شد .... او  سالها پس از  تجربه و  تدریس در آموزشگاه کانون زبان ایران با الگو برداری از روش پیمزلر  آسانترین روش یادگیری مکالمه  زبانهای دنیا را ارائه نمود  و آموزش مکالمه زبان در 90 روز به نام او ثبت گردید ...... استاد مرتضی نصرت پس از سالها فعالیت آموزشی در  شامگاه چهارشنبه 19 فروردین 1394 در آمریکا دارفانی را وداع گفت  روحش شاد   و نامش گرامی باد.

تیزر تبلیغاتی آموزش زبان نصرت

1.یه تیززر اصلی با صحبت های استاد نصرت تو یوتیوب هست که حدود 4 دقیقه است ( اینجا)

++اینو میخواستم تو نماشا بذارم ، الان داره اذیتم میکنه . بعدا که اپلود شد لینکش رو در خلال تاپیک میذارم.

اموزش زبان پیمزلر

در اولین درسش میگه که بعضیا از این دوره کپی کردن و اونا رو وارد بازار ایران کردن.

مثلا میتونید درس 1 اموزش زبان فارسی پیمزلر رو گوش کنید ( اینجا )

++بهرحال اگه منظورش استاد نصرت بوده ، گمون نکنم هیچوقت ایشون ( استاد نصرتگفته باشن که ایشون رفته باشن زیر اون برند.ایشون هم مدرس زبان بودن و برند خودشون رو ساختن.

بخش سوم : متد آموزش زبان نصرت

اینجا یه نکته خیلی خیلی مهم هست و من تاکید دارم که اول نصرت ولو سطحش به قول بعضیا پایین باشه هست و اون تمرین و تکرار چندین باره و در درس های ماقبل و بعد هست.شما هیچ دوره مشابهی رو پیدا نمی کنید که اینطوری باشه. شاید فقط پیمزلر که اونم گوش نکردم. درس یا دیالوگی که بارها و بارها تکرار بشه ، آیا اون درس و دیالوگ ملکه ذهن نمیشه؟

اگه دوستی دوره مشابه با این تکنیک میشناسه که یه دیالوگ در طول درس بارها تکرار بشه و از قالب اون دیالوگ برای ساختن جملات دیگه استفاده میشه لطفا همین الان کامنت بذاره.

ساختار درس هر درس

هر درس نصرت  5 بخش داره که تک تک میگم و دلیلش رو میگم که چرا اینا مهم هستن.

1.لغات جدید درس

2.دیالوگ ها و جملات

3.مکالمات

4.ادامه درس

5.تلفظ ها

جالبه بدونید که ترتیب دیالوگ ها یه جوری سناریو وار هست فقط باید یکی دوتا جمله اون وسط حذف بشه .

تصاویر رو با کیفیت بالا هم میذارم

تصویر اول

تصویر دوم

اونجا ، دور یه سری دیالوگ یه کادر ابی کشیدم ، اینها یه دیالوگ کامل هستن که حالا میشه براساس اموخته بعضی جملات ، جایگزین برخی جملات دیگه بشن.

ادامه بررسی ساختار درس

1.لغات جدید درس

2.دیالوگ ها و جملات

3.مکالمات

4.ادامه درس

5.تلفظ ها

همونطور که گفتم درس ها ، 5 بخش دارن ولی گمونم اواخر مجموعه این ساختار رعایت نمیشه . نکته دیگه اینکه اوایل مدرس یه توضیح میده بعد میگه من این جمله طولانی رو نمیگم ، میگم گوش و تکرار ، درس ها میره جلو تا جایی که اصلا عبارات دستوری که اینو گوش کن و بگو رو کلا انگلیسی میگه . البته درس اخر ساختار کلا عوض میشه که هنوز بهش نرسیدم.

1.اما در ابتدای هر درس ، لغات جدید گفته میشه و بصورت رندوم وسط درس ( اینو تو بیشتر درس ها تکرار میکنه ) میپرسه که معنی فلان لغات چیه ، این بخش خیلی مهمه . ( این جمله که معنی این رو بگو 2 مدل میگه که باید برای هر کدوم اماده بود ولی سوال انگلیسی و جواب باید فارسی باشه)

2.دیالوگ ها حداقل 2 بار ( دقت کنید من نمیگم حداکثر ، میگم حداقل ) تکرار میشه و مثلا اواسط درس و دیالوگ های آخر درس و توی بخش مکالمه منتها بخش مکالمه اش کمی پیشرفته است و اگه جزوه یا کتابش نباشه ، گاهی اونقدر تند میگه که متوجه نمیشی.یعنی گاهی لازمه همین بخش مکالمه بارها و بارها تمرین و تکرار بشه . بعضی درس ها یک مکالمه و بعضی 2 مکالمه دارن . دیالوگ مکالمات به نسبت درس ، سطح بالاتری دارن .

در انتهای هر درس یه بخش تلفظ هم داره که سعی میکنه تلفظ ها رو به خوبی یاد بده.

2706