2733
2734

این تست 😭 لطفا اگه بلدید کنید کدوم گزینه ست همراه با دلیلش 🙏🏻 

خدا خیرتون بده

برای عاقبت بخیریم دعا میکنید+ کنکورم (حتی یه صلوات)。◕‿◕。ای کاش یه روزی منم همه آرزوهام براورده بشه.. رنگ خوشبختی رو بببینم، خسته شدم از این اوضاع، از این همه تنهایی و بی کسی ..‌‌. امیدم به آینده ست 🙂💛 برام دعا کنید

@natalisaa    

برای عاقبت بخیریم دعا میکنید+ کنکورم (حتی یه صلوات)。◕‿◕。ای کاش یه روزی منم همه آرزوهام براورده بشه.. رنگ خوشبختی رو بببینم، خسته شدم از این اوضاع، از این همه تنهایی و بی کسی ..‌‌. امیدم به آینده ست 🙂💛 برام دعا کنید

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

@prst00    

@prst00    

فکر میکنم ۳, جواب آخرش رو نگفته؟

چون میگه هر فرایند، باید دم عادی و عمیق و بازدم عادی و عمیق رو بررسی کنیم.

گزینه ۳, ویژگی کشسانی تو بازدم تاثیر داره. توی دم عمیق و دم عادی تاثیر نداره. گردن و خارجی مال دم عمیقه. اما توی دم عادی بی تاثیره‌. پس غلط میشه.

بررسی یک، کتاب گفته توی بازدم، فشار انقدر کم میشه که فشار جنب باز از اون کمتره. بخاطر اینکه شش جمع نشه. کلا قانون فشار اینطوره که قسمت پرفشار تر به قسمت کم فشار تر فشار وارد می کنه. اگه فشار داخل شش ها کمتر از فشار جنب میشد، اون وقت از بیرون به داخل شش فشار وارد میشه و شش جمع میشه،در حالیکه همیشه باید یک مقدار هوا وجود داشته باشه. پس توی دم،اختلاف فشار بینشون بیشتره. پس منظور این گزینه دم هست،توی مرحله دم وقتی نفس میکشیم جناغ به سمت جلو میره پس فاصله بین جناغ و ستون مهره بیشتر میشه و این گزینه درسته.

گزینه ی دو:

زمانی پل مغزی روی بصل النخاع تاثیر میزاره که دم داره تموم میشه یعنی بازدم داره شروع میشه. جهت حرکات مژک ها به سمت حلقه. یعنی توی نای جهت حرکت مژک به سمت بالاست. زمانی که بازدم شروع میشه ما هوا رو به سمت بیرون پس میدیم، و جهت حرکت هوا از داخل شش به سمت بالا یعنی بیرون بدنه که این گزینه درسته.

گزینه چهار:

نمودار زمانی به پایین‌ترین حد میرسه که بازدم عمیق انجام شده باشه و کل هوایی که می تونستیم خارج کنیم رو بیرون دادیم. حالا قسمت دوم سوال در مورد غشای پایه مشترک صحبت می کنه. غشای پایه مربوط به زمان تبادل گازها میشه که غشای پایه مویرگ و حبابک برای تبادل یکی میشه. کربن دی اکسید هم همراه با بازدم از بدن خارج میشه. و برای خروج از همین غشای پایه مشترک عبور میکنه پس این گزینه هم صدق میکنه درسته.

اصا یادم نمیاد😐😂💔

ایرادی نداره فدات شم ممنون

2738
فکر میکنم ۳, جواب آخرش رو نگفته؟ چون میگه هر فرایند، باید دم عادی و عمیق و بازدم عادی و عمیق رو برر ...

یه لحظه تجزیه تحلیلش کنم بعد  میگم  متوجه شدم یا ن😅🙏🏻

فکر میکنم ۳, جواب آخرش رو نگفته؟ چون میگه هر فرایند، باید دم عادی و عمیق و بازدم عادی و عمیق رو برر ...

ممنون عزیزم خیلی زحمت کشیدی متوجه شدم 💓🙏🏻 

ببخشید انداختم توی زحمت 😓