2733
2734

باید قبول کنیم، خیلی وقت ها افرادی که یکی از عزیزانشون دچار یک بیماری بسیار سخت شده، دلش نمی خواد ما دم به دقیقه زنگ بزنیم و بپرسیم حالش چطوره، اون دلش به اندازه کافی گرفته است ما هم مرتب بپرسیم... 

فلان درمان شروع شده، نتیجه نمونه برداری چی شد و ...

مگه کاری از دست ما بر میاد براش انجام بدیم؟ مگه اون بیمار یک شب یه همراه بخواد یکی از ما که اینقدر نگرانیم مثلا و سراغ می گیریم میریم یه شب پیشش بمونیم؟

کاری از دستمون برنمیاد، پس فقط و فقط دعا کنیم براش و نمک روی زخم اطرافیان نشیم.

اتفاقاً بیشتر نیاز به همدردی دارن نه اونقدر که دیگه کلافشون کنه

می شه یه حمد و صلوات مهمونم کنید 🍀🌱✨🌿💚 برای مردم سرزمینم آرامش، شادی ،سلامتی  ، و *تمرکز روی زندگی خودشون* رو از خدا خواستارم 😇نی نی سایت همه چیز نیست ،یه سایته واسه وقت گذراندن اضافی  اما منتهی کسانی هستن که تنها جایی که می تونن ادعای هویت و بزرگ بودن کنند همین جاست 😇   هرچیزی در تاپیک ها کاربران می گن یعنی چیزی که می خوان بگن و تصمیم با خودشون هست پس اینکه بعضی ها حس کارگاه گجت بودن می گیرن و احساس بزرگ بودن که چیزی فهمیدن ، همش فیکه 😄 صبر چیز خوبیه تقویتش کنید  و با هم دیگه تو تاپیک ها دعوا نکنید 🌱✨ آدما براساس درد هاشون به بقیه آسیب می زنن اما دوست عزیز دیگران که نباید تاوان چالش ها و مشکلات تو رو بدن 🤩  می گما بعضی ها خیلی بیکارن منتظرم تا من تاپیک بزنم بیان دعوا کنند 😂😂😂😂😂😂 می خوای شماره بدید من خودم بهتون پیام بدم که کی تاپیک زدم ☺️😉بیکاری بد دردیه باعث می شه سرت تو زندگی بقیه (تاپیک های بقیه چرخ بخوره) 😪😂 تفنگی که شما داری باهاش حمله می کنی پلاستیکه 😁 ما دوره های عملیش ‌‌واقعیش رو پاس کردیم 😜 کسی که گناه کنه می خنده وارد آتش می شه درحالی که گریه می کنه ✨🌱🍀🌿💚

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
افرین افرین احوال پرسی خوبه اونم نه تند تند ، نه با پرسیدن جزئیات چون واقعا حال طرف بد میشه با مرور ...

وقتی کسی جواب نمی ده تلفن خونش را یعنی دوست نداره جواب بده

بعد تازه تند تند زنگ بزنیم به موبایلش و .. بابا اگه خدای نکرده اون بیمار اتفاقی هم براش افتاده اباشه خبرش زودتر می رسه!!!

2738
زنگ بزنیم ناراحت میشن زنگ نزنیم ناراحت میشن چکار کنیم؟ از کجا بفهمیم اون خانواده جز کدومه؟؟؟

بهتره غیر مستقیم احوال بپرسیم

الان ما ی مریض ناخوش تو ای سیو داریم دیگه هر نته قمری رسید به خانواده اش ک هیچ پدر تلفن بیمارستانم در اوردن. مگه ی پرستار چقدر وقت داره ک برا یه مریض جواب صدتا تلفن وقت و بی وقت رو بده! بعضیا واقعا کلافه میکنن ادمو

ادم مریض دار

هزارنفر بهش زنگ میزنن

و دونه دونه جزئیات میپرسن!

خبر نداان هربار بازگو کردنش چقدررر. برای  شخص مریضدار سخته!! 

جالبه جوابم ندی گله میکنن!! زنگ زدیم جواب ندادین!!

من خییلی این روزارو تجربه کردم😔

خودمم ۸ روز ای سیو با مرگ دست و پنجه نرم کردم.اصلا نمیتوستم صحبت کنم جون اکسیزنم ۸۱ بود! فقط چون بچه داشنم گوشیم دستم بود که خبرداشتخ باشم ازشون!

ی بیشعوری فقط یکبار زنگ زد من جواب ندادم!! باور میکنید شوهاش مرد گنده زنگ زده بود همسرم گلایه و دعوا👀👀👀 

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 
ادم مریض دار هزارنفر بهش زنگ میزنن و دونه دونه جزئیات میپرسن! خبر نداان هربار بازگو کردنش چقدررر. ...

درک می کنم عزیزم

من خدا را شکر الحمدلله، مشکلی در مورد عزیزانم نداشتم و بیماری خیلی سخت و ..

ولی مادرم یه هفته بیمارستان بستری بود بابت کرونا، من هم تلفن خونه را درآوردم و هیچ تلفنی را جواب ندادم. چون واقعا هیچی معلوم نبود. اعصاب به هم ریخته و ...

مادرم چند سال پیش سکته مغزی کردند بیمارستان، طرف زنگ زده بود به من یه ساعت گله شکایت می کرد که چرا من باید دیر خبردار بشم از این ماجرا!!! 

خداروشکر سی سال را که رد کردم حس می کنم به پختگی بیشتری رسیدم

زنگ بزنیم ناراحت میشن زنگ نزنیم ناراحت میشن چکار کنیم؟ از کجا بفهمیم اون خانواده جز کدومه؟؟؟

دقیقا 

یک فامیل داشتیم بچه اش مریض بود طفلک از اول که اومد دنیا مشکل داشت سه بار مغزش عمل شد بعد مازنگ میزدیم احوال پرسی جواب نمی‌داد بعد که بچه اش فوت شد به یک چیزهایی ما رو متهم کرد که چرا عید مسافرت رفتین چرا سیزده بدر داشتین نیومدن حال بچه منو بپرسین الان چهار ساله قهر کرده خوب تو جواب نمیدی نه خودت نه خانواده ات ما از کجا بدونیم کدوم بیمارستانید که بیایم بعد پدر من ۱۳ سال مریض بود دو سال آخر کلا بستری هیچ کس سراغمون رو نمی‌گرفت والا انتطار هم نداشتیم تا فوت شد .....

هرچی آرزوی خوب مال تو 

مشکل روابط اجتماعی همینه.درست یا غلط مطلق وجود نداره.هرکس یه مدل دوست داره.من خودم از اینام که بدم میاد کسی هی پیگیر مشکلم باشه، اصلا اشاره کنه بش.بعد بالطبع سعی میکنم به مشکلات بقیه کار نداشته باشم که اکثرا باعث ناراحتیشون نیشه چون فکر میکنن بی تفاوتم

2706