2737
2734

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

من هم این مشکل رو دارم اسم علمیش کاندرومالسی پاتلا هست درمان قطعی وجود نداره مصرف کلسیم و گلوکزآمین میتونه کمی کمک کنه تمرینات مداوم ، شنا ، پله نرفتن ، نشستن روی صندلی و مبل ، دستشویی فرنگی خیلی کمک کننده ست من نزدیک به ده ساله درگیرم و زیر نظر روماتولوژیست هستم عزیزم مراعات و مدارا تنها راه حله
با حیوانات مهربون باشیم 🥰
2728
عزیزم من الان سی سالم هست و از هجده سالگی مبتلا شدم اصلا ربطی به آرتروز نداره من تا قبل از بارداریم مرتب استخر میرفتم و تو آب راه میرفتم البته از مفصل ران پام آب رو به جلو هل میدادم نه راه رفتن معمولی که زانو خم میشه مرتب دسشویی فرنگی میرم و ابدا سعی میکنم روی زمین نشینم و پام خم نباشه روزی چندین بار در حال دراز کش پاهام رو صاف حدود ده سانت از زمین بالا میارم و تا پنج میشمرم دوباره استراحت و تکرار مرتب هم عضلات ران رو منقبض و منبسط میکنم راز کم شدن درد و بهبود مفصل تقویت عضلات ران هست
2738
آخه دکتر به من گف باید روزی دو هزارتا از هر نرمشو انجام بدم وگرنه آرتروز میگیرم.میشه شش هزارتا من هزارتاشم نمتونم از کارو زندگی می افتم.از فرنگی استفاده میکنم و آسانسور بیشتر مواقع هم رو مبل میشینم ولی بخاطر کوچولو اصلا نمتونم رو تخت بخوابم.با پوشیدن کفش پاشنه دار اونم ۵ سانتی روز از نو روزی از نو میشه درد شدید برمیگرده.جدیدا اینطوری شده.
من اصلا نمیشمرم هرچقدر بتونم همیشه هم کفش طبی میپوشم به هیچ عنوان پاشنه بلند پام نمیکنم دکتر من هیچوقت اسم آرتروز رو برام نیاورد اما همیشه میگه درمان قطعی وجود نداره و باید تا جایی که میتونی فشار رو از روی مفصل برداری

بعید می دونم تو این سن آرتروز گرفته باشی؟ آسیب دیدی قبلا؟ تصادفی چیزی که به زانوت ضربه زده باشه؟ دکتر ارتوپد خوب دکتر رضا مصطفوی رو می شناسم خیلی کارشو قبول دارم شماره شو میزارم برات یه نشون بده ۰۲۱۸۶۱۲۷۴۵۵

من شوهرم درد زانو داشت بخاطر کار سنگین که مجبور شد کارشو عوض کنه . من کلی گشتم دکتر خوب پیدا کنم دککتر بهنام نصیری رو پیدا کردم خیلی کارش خوبه . شوهرم خیلی راضیه از درمانش . مریضی رو میشه کنترل کرد فقط باید پیش متخصصش بری. 

2706