2726
عنوان

دلم گرفته از این زندگی

| مشاهده متن کامل بحث + 658 بازدید | 94 پست

استارتر از بچگی و نوجوانی چه کاری رو انجام میدادی که توش تحسین برانگیز بودی و دیگران خیلی بخاطر اون بهت توجه میکردن؟ اون استعداد و علاقه توعه برو سراغ اون فکر هیچی رو نکن درس و دانشگاه رو ول کن فقط برو سراغ اون 

پول و جایگاه اجتماعی و موفقیت پشت بندش میاد 

.

اینقدر بدم میاد از دخترای از سر بی غصه ای ادای افسرده هارو در میارن 

ببین اگر ببینی چقدر هم سن سالای تو دارن کار میکن خرج یه زندگی رو میدن 

پاشو خودتو جمع کن 

بابای بیچاره کار کرده اینا خوردن یه درس هم یا علاقه ندارن یا حال ندارن 

دقیقا تو چی داری 

میخواهی چه غلطی بکنی 

من دخترم همسن سال توس 

این حرفارو مامانت باید بهت بزنه 

اون گوشی لعنتی و بنداز زمین راه طولانی داری

بچه ها باورتون میشه!!!

دیروز جاریمو بعد مدت ها دیدم انقدر لاغر شده بود از خواهر شوهرم پرسیدم چطور انقدر لاغر شده، بهم گفت از اپلیکیشن زیره رژیم گرفته، من که از کافه بازار دانلود کردم و شروع کردم لینکشو میزارم شمام شروع کنید تا الان که راضی بودم.

حالا کنکور بده ببین چی قبول میشی. چه رتبه ای میاری! منم مهندسی ژنتیک دوس داشتم کلا یه چیز دیگه قبول ...

حالا خوبه باز از قبل میدونستی به چی علاقه داری 

اره دیگه مجبورم بخونم با توجه به رتبه کنکورم باید یه رشته ای رو برم 

2728
حالا خوبه باز از قبل میدونستی به چی علاقه داری  اره دیگه مجبورم بخونم با توجه به رتبه کنکورم ب ...

سخت نگیر. همینکه میری دانشگاه سرحال میشی. دوست جدید پیدا میکنی. روحیه میگیری . 

بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم... 
استارتر از بچگی و نوجوانی چه کاری رو انجام میدادی که توش تحسین برانگیز بودی و دیگران خیلی بخاطر اون ...

هیچی همش درس میخوندم معدل بالای کلاس میشدم بهم جایزه میدادن آخر سر هم سرجلسه کنکور خراب کردم و بعدش دیگه نخوندم 

اینقدر بدم میاد از دخترای از سر بی غصه ای ادای افسرده هارو در میارن  ببین اگر ببینی چقدر هم سن ...

تو میگی بی غصه ولی خبر نداری اون آدم چه گذشته ای داشته من تا سی سالگی حتی به مادرم نگفته بودم که توی بچگی چه حادثه ای برام اتفاق افتاده بود تو نمیدونی بچه ت چه چیزهایی رو تجربه کرده فکر می‌کنی همه چیز اوکیه ولی شاید واقعا نباشه  و حتی نتونه به مشاور بگه 

نوجوونا گاها چیزی رو میخوام که در مدار درک والد قرار نمیگیره به جای سرکوب باید فهمیدشون

قرار نیست همه شبیه به هم باشن 

۳۶ استعداد مختلف وجود داره و درس خوندن فقط یکی از اون استعداد هاست همه الزاما نیاز نیست درس بخونن مهم اینه آدم استعداد خودش رو کشف کنه و شکوفا بشه 

در برابر نوجوون ها اینجوری صحبت کردن فقط اون نوجوون رو ازت دور می‌کنه اگر با دخترت همینجوری حرف میزنی خیالت رو راحت کنم هرگز به نتیجه مطلوب نمیرسی 

.
اینقدر بدم میاد از دخترای از سر بی غصه ای ادای افسرده هارو در میارن  ببین اگر ببینی چقدر هم سن ...

منم آیندم و زندگیم برام مهمه اگه نبود همچین تاپیکی نمیزدم ازتون راهنمایی بگیرم 

هرکسی در حد خودش فکر و ناراحتی داره درست نیس اینجور مقایسه کردن 

اره درسته میخوام یه راهی رو برای زندگیم انتخاب کنم و برم مرسی از راهنماییت هرچند با اعصاب خورد😅

سخت نگیر. همینکه میری دانشگاه سرحال میشی. دوست جدید پیدا میکنی. روحیه میگیری . 

اره دقیقا همین شده انگیزه ای برام بخونم که احتمال زیاد زندگیم تغییر میکنه بعد از دانشگاه 

تو میگی بی غصه ولی خبر نداری اون آدم چه گذشته ای داشته من تا سی سالگی حتی به مادرم نگفته بودم که توی ...

درسته ولی من خودم زیاد نوجوان و جوان هایی دیدم ازسر بی غصه ای این کارارو میکنن 

تو زندگیمون تا خودمون نخواهیم هزار تا مشاورم نمیتونه کاری برامون بکنه 

این دختر خانم همه حرفش اینه اینو دوست نداره اونو نمیخواد حال نداشته درس بخونه 

بلاخره باید یه کاری بکنه حتی اگر فکر میکنه به مشاور احتیاج داره 

تا بشینه هی درسامو نخونه یا یه کاری پیش نگیره فقط گوشی دستش باشه ۴۰ سالم بشه همینه عزیزم

تو میگی بی غصه ولی خبر نداری اون آدم چه گذشته ای داشته من تا سی سالگی حتی به مادرم نگفته بودم که توی ...

حرف دل منو زدی 

واقعا حرفایی دارم از بچگیم که تا حالا هیچ وقت بیانش نکردم و همین شده برام بغض 

ولی دارم سعی میکنم بهشون فکر نکنم به دانشگاه فکر کنم که میتونه تغییر ایجاد کنه تو زندگیم 

چون تنها راهم برای وارد جامعه شدن از طریق درسه

منم آیندم و زندگیم برام مهمه اگه نبود همچین تاپیکی نمیزدم ازتون راهنمایی بگیرم  هرکسی در حد خو ...

یه دفعه تصمیم بگیر تو زندگی اگر یه شاخه رو بری جلو موفقی 

من به دخترم میگم تو هر کاری بهترین باش فرقی نمیکنه چه کاری فقط بهترین و یه شاخه 

شب خوبی داشته باشی عزیزم

یه دفعه تصمیم بگیر تو زندگی اگر یه شاخه رو بری جلو موفقی  من به دخترم میگم تو هر کاری بهترین ب ...

آره دقیقا بعد از اون همه الان خودمم به همین نتیجه رسیدم 

ممنون شب شما هم بخیر 🌹

هیچی همش درس میخوندم معدل بالای کلاس میشدم بهم جایزه میدادن آخر سر هم سرجلسه کنکور خراب کردم و بعدش ...

پس عاشق درس خوندن بودی ؟ این معرکه ست ولی یه عاملی وجود داره که انگیزه ت رو گرفته 

با یه روانکاو صحبت کن بره توی ضمیر ناخودآگاه ریشه ش رو دربیاره قول بهت میدم برمی‌گردی به روزهای اوجت روانکاو کارشو بلده چیزایی که هرگز یادت نمیاد رو از مغزت میکشه بیرون 

.
حرف دل منو زدی  واقعا حرفایی دارم از بچگیم که تا حالا هیچ وقت بیانش نکردم و همین شده برام بغض& ...

ببین فرار کردن از خاطرات منفی امکان نداره اونا همراهت هستن 

تو در واقع همون خاطرات منفی هستی اصلا چیزی نیست که بتونی ازش کنده بشی مگر اینکه روانکاوی بشی و بار منفی خاطرات رو از توی ذهنت حذف کنن 

هر خاطره یک بار داره یا مثبت یا منفی و فقط خاطراتی که بار دار هستن توی ذهنمون می‌مونه واسه همینه که ما هیچ خاطره خنثی ای از گذشته یادمون نمیاد چون خاطرات خنثی می‌ره توی انباری ذهن و اثری هم ندارن ولی خاطرات مثبت و منفی توی ذهن هستن و اثر دارن

اگر بار منفی خاطرات منفی از بین بره و اون خاطره خنثی بشه می‌ره توی انباری ذهن و نه اثری دارن نه حتی به راحتی به خاطر میاریمشون 

روانکاو می‌تونه بار منفی خاطرات رو خنثی کنه پیج رادیکال تراپی رو سرچ کن توی اینستاگرام بهت کمک می‌کنه 

.
2706