2737
2734

دیروز با همسرم از رستوران بیرون اومدیم یه کودک کار که دستمال میفروخت اومد سمتمون گفت میشه برام یه کیک بخرید گشنمه گفتیم آخی بریم مغازه بخریم

مارو برد یه سوپر مارکت بعد به ما گفت میشه به جای کیک برای خونمون چایی بخرید ما هم دلمون سوخت گفتیم باشه 

بعد فروشنده گرونترین مدل چایی رو آورد گذاشت جلومون گفت صدو خورده ای (با خنده چون بچه رو میشناخت و سریع کارتو گرفت کشید بعد مبلغو به ما گفت)

منم گفتم آقا یه چیز متوسط و معقول بده

بچهه گفت نه فقط همین 

گفتم بچه جان این که نمیشه گفت نه باید همینو بخرید تورو خدا و از این حرفا منم گفتم نه یه ایرانی بده 

خلاصه که انگار این بچه با فروشندهه هماهنگ کرده بود که مردمو میاره اونجا مجبورشون میکنه براش مواد خوراکی گرون بخرن کارت بکشن ولی پولشو نمیگرفت آخر شب میرفت کل پولو میگرفت از فروشنده و یه مقدار هم به فروشنده میداد

ما هم براش یه بسته چای ایرانی خریدیم شد ۴۰ تومن گذاشتیم اونجا که عذاب وجدان نگیرم اومدیم بیرون دیدم یه خانم دیگه رو داره میبره تو مغازه به اون اولش گفته بود یه تن ماهی برام میخری بعد نزدیک مغازه گفته بود برام یه گونی برنج بخر منم گفتم خانم گولشو نخور اون بچهه هم شروع کرد به فحش های بد به ما دادن 🤦‍♀️😐 یه پیک موتوری از اونجا رد شد گفت این بچهه کارش همینه گول نخورید 🤦‍♀️

جان فدایِ آنکه ناپیداست باد 🍁

همه شبیه هم نیستن 

بعضی ها واقعاً احتیاج دارن این جوری چشم بد نکنیم برای کمک کردن 

البته حواس هم باید جمع بود 

می شه یه حمد و صلوات مهمونم کنید 🍀🌱✨🌿💚 برای مردم سرزمینم آرامش، شادی ،سلامتی  ، و *تمرکز روی زندگی خودشون* رو از خدا خواستارم 😇نی نی سایت همه چیز نیست ،یه سایته واسه وقت گذراندن اضافی  اما منتهی کسانی هستن که تنها جایی که می تونن ادعای هویت و بزرگ بودن کنند همین جاست 😇   هرچیزی در تاپیک ها کاربران می گن یعنی چیزی که می خوان بگن و تصمیم با خودشون هست پس اینکه بعضی ها حس کارگاه گجت بودن می گیرن و احساس بزرگ بودن که چیزی فهمیدن ، همش فیکه 😄 صبر چیز خوبیه تقویتش کنید  و با هم دیگه تو تاپیک ها دعوا نکنید 🌱✨ آدما براساس درد هاشون به بقیه آسیب می زنن اما دوست عزیز دیگران که نباید تاوان چالش ها و مشکلات تو رو بدن 🤩  می گما بعضی ها خیلی بیکارن منتظرم تا من تاپیک بزنم بیان دعوا کنند 😂😂😂😂😂😂 می خوای شماره بدید من خودم بهتون پیام بدم که کی تاپیک زدم ☺️😉بیکاری بد دردیه باعث می شه سرت تو زندگی بقیه (تاپیک های بقیه چرخ بخوره) 😪😂 تفنگی که شما داری باهاش حمله می کنی پلاستیکه 😁 ما دوره های عملیش ‌‌واقعیش رو پاس کردیم 😜 کسی که گناه کنه می خنده وارد آتش می شه درحالی که گریه می کنه ✨🌱🍀🌿💚

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

فعلا چنین ادمی به پستم نخورده ....کودک کار دیدم مشق مینوشت و آدامس می فروخت..پول نداشتم وگرنه براش یه چیزی خریده بودم

کاش تو بودی تو سرنوشتم،کاش فقط با خیالت طی نمیشد زندگی من،زیباترین روز برایم حتی یک روز زندگی با توست
2738
همه شبیه هم نیستن  بعضی ها واقعاً احتیاج دارن این جوری چشم بد نکنیم برای کمک کردن  البته ...

درسته ولی باید خیلی مراقب بود که به انسان های نیازمند واقعی کمک کرد که حقشون ضایع نشه

اینقدر زیاد شدن

بعضی زنها دم داروخونه ها به مردم گیر میدن که شیر خشک برای بچمون بخرید،

بعد که شیر خشک رو براشون میخرن،میان شیرخشک رو پس میدن و میگن پولش رو  بدید

ما دخترهای غمگین شانزده ساله ای بودیم که فکر میکردیم اگر میشد رنگ موهایمان را روشن کنیم ، تکلیفمان هم روشن می شد. ما ، با ماتیک های قایمکی و کابوس های یواشکی و آرزوهای دزدکی . ما و کارت پستال هایِ « سوختم خاکسترم را باد برد ، بهترین دوستم مرا از یاد برد» ... ما و شعرهای دوران مدرسه ، اولین دست نوشته هایی که توی دفتر ِ  کوچک یادداشت می نوشتیم و مشاور دیوانه به خیال اینکه این یک نامه برای پسر مردم است از ما می دزدید .ما ، که تمام عمر ترسیدیم دختر بدی باشیم . ترسیدیم مقنعه هایمان چانه دار نباشد و چشم سفید باشیم . ما که توی کتاب هایمان فروغ نداشتیم ، چون فروغ میان بازوان یک مرد گناه کرده بود ، ما فقط یادگرفتیم مثل کبری تصمیم های خوب بگیریم ، و آن مرد ؛ هر که می خواهد باشد . مهم این است که داس دارد…
اره باید هوشیارانه کمک کرد بعضیا ببخشیدا لاشی ان

منم اینجا دوسه ماه به یکی کمک مالی میکردم بعد بهش گفتم آدرس بده دخترخالهام همشهریته بیاد دورادور ببینتت اونم کمکت کنه!دیگه جواب نداد بعدم با یه کاربری دیگه دوباره عکس دوتا بچه طفل معصوم رو میذاشت می‌گفت بچه هامن نون ندارم بخورم و....

اً
اینقدر زیاد شدن بعضی زنها دم داروخونه ها به مردم گیر میدن که شیر خشک برای بچمون بخرید، بعد که ...

آخ آره اینم دیدم

یا اینکه یه بار یه پیرزنه رو سوار کردیم برسونیم بهمون گفت پول دارو ندارم ازمون ۳۰۰ گرفت پیاده شد دور زدیم دیدیم بازم کنار خیابون ایستاده سوار یه ماشین دیگه بشه

2706