2726
عنوان

یک عدد مرغ برای۲۰ نفر؟؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 196344 بازدید | 2118 پست

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

بچه ها میدونید جالب کجاست

میزبانایی که غذا کم درست میکنن همیشه غذا اضافه میاد

دختر عموم من و همسرمو دعوت کرده بود 2 تا سینه مرغ پخته بود

من رون نشد بردارم یک چنگال زدم همسرمم همینطور بعد از 2 تا سینه کلی هم اضافه اومد  

بابا خیلی زشته خدایی یکم بیشتر بزارن فوقش میمونه فردا ناهار میخورن دیگه

امروز جايي هستم كه خواسته ام و فردا جايي خواهم بود كه ميخواهم...
2728
چون اصلا توی ترک ها چنین چیزی ندیدم، اتفاقا پذیرایی ها مفصله

من هم گفتم پذیرایی ها مفصله،آنقدر خوردنی می‌چینند تو سفره که واقعا نیازی نیست مرغ رو برای ۴ نفر بذارن،واقعا شیر میشن

ما معمولا زرشک پلو رو فقط با مرغ درست نمیکنیم،حتما خلال سیب زمینی یا سیب زمینی سرخ کرده و گوجه کنارش داره

بعدم سالاد فصل و سوپ حتما تو سفره دارن و بعضی چیزای دیگه که هر سری یه جور می ذارن مثل دسر و دلمه و حلوا و کباب شامی و ....

من هم نگفتم کم میذارن،اتفاقا مرغ خالی بذارن کنار زرشک پلو به نظرشون کمه،حتما سیب زمینی و گوجه میذارن

من اصلا تو مهمونی ترک ها ندیده بودم بادمجون بذارن جلو مهمون،به نظرشون توهینِ به مهمون میشه اگه غذات گوشت نداشته باشه

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی
اگر منطورتون اینه من مسخره کردم که من مسخره نکردم تو نوشته مم اثری از تمسخر به چشم نمیخوره خب احتما ...

نه منظورم به شما نبود که مسخره کردین،یه کاربری گفته بود ما مرغ رو برای ۱۲ نفر میذاریم همه ریخته بودن سرش.. من خودم آشپزی ام خوب نیست ک تا حالا مهمون ۱۲ نفری یه جا نداشتم.. رسمی که تو شهرمون هست رو گفتم،شهر های دیگه استان رو نمیدونم ولی ما مرکز استان زندگی می‌کنیم رسم همینه..

برا عروسی های ما هم اگه چند مدل غذا بود،بازم همین زرشک پلو با مرغ که حتما سیب زمینی و گوجه داره،و جوجه کباب و کباب و اینا هست،قاطی پلو نیست اینارو هرکس تو خونه خودش میخوره

من ولی تو تهران دیدم میگن ۷ مدل غذا واس عروسی که باقالی پلو لوبیا پلو و ایناس.. 

ولی هر شهری یه رسمی داره من خودم باقالی پلو دوست دارم و توهین نمیکنم ولی واس مهمونی هامون چون نذاشتن،وقتی می بینیم تعجب میکنیم 

حضرت زهرا(س) میتوانست در قضیه مسکین و یتیم و اسیر بگوید که بروید مسجد پیغمبر! خوب حکومت اسلامی است و باید انجام بدهد. نه، وظیفه حکومت، وظیفه جامعه را نفی نمیکند. انسانها در جامعه موظفند که به یکدیگر کمک بکنند. هم کمک مالی هم کمک فکری هم کمک آبرویی. این درس فاطمی است، این معرفت فاطمی است. رهبر انقلاب اسلامی
سلام گلم میشه دستورپختش بگی،ممنون میشم،چونکه گفتی همه خوششون اومد.خورش مرغ من هرجوری درست میکنم به د ...

سلام،مرغ هارو تو روغن سرخ کردم طوری بود که تقریبا حالت سوخاری داشت بعد پیاز رو نگینی ریز کردم و توی روغن داغ سرخش کردم بعد فلفل دلمه‌ای و رب گوجه و ادویه کاری و زرد چوبه و فلفل سیاه و فلفل قرمز رو هم به پیاز اضافه کردم و خوب تفت دادم تا حدی که رب گوجه خوب سرخ بشه بعدش مرغ ها رو ریختم روی این مواد و آب تا حدی که روی مرغ هارو خیلی نپوشونن داخلش ریختم و شعله رو زیاد کردم و وقتی خورش غلیظ شد خاموشش کردم

چ جوری میتونین 1مرغ رو 4نفر بخورین اینکه 4نفر بخان مرغ خالی هم بخورن باز اضاف میاد خداییش دیگه اغراق ...

عزیزم وقتی کبابی بشه که چیزی نمیشه بوقلمون یا شتر مرغ که نیست مرغه 🐔🐤تازه باید بانون بخوری وکنارشم مخلفات باشه اگه نه که بایه تیکه مرغ خالی سیرنمیشی که ، تازه میریم رستوران یا مجلس برامون یه تکه درسته میزارن میمونه ؟؟شایدم ماخوش خوراکیم ولی تاجایی که دیدم همه همین بودن اقوام وآشنا تازه کم خوراکشونیم😊

دعاکن خونه داربشم یه خونه ی بزرگ یه حیاط درندشت میخوام بادستای خودم توحیاطش درختای زردآلو وسیب بکارم انقدرگل بکارم توباغچه هاش که عطرشون همسایه هارو دیوونه کنه دعاکن برام🌷🌷🌷🌷🙏🙏

بعضی ها جون به جونشون کنن خسیسن .من رفتم خونه مادربزرگم تقریبا ۶نفر بودیم یک مرغ کوچیک درست کرده بود .بعد هی نزدیک نهار زنگ میزد به خاله هام که بیاین غذا زیاده .منم دو سه تا سیب زمینی بیشتر سرخ کردم گفتم پسرم دوست داره تا حداقل سیر بشیم .. 😥 اما کبابی یک مرغ برا ۴یا ۵نفر مناسبه ولی خورشتی تا ۶نفر هم جواب میده .. ولی ما بچه هامون ماشالله پر خوراکن ۱۲نفریم ۳تا مرغ مامانم همیشه میزاره .

اگه مرغ رو ریش میکرد با پیاز و زرشک و مخلوط با برنج بهتر بود ....

تو با قلب ویرانه من چه کردی؟💔 نابودم کردی دیگه هیچی خوشحالم نمیکنه تو ب بچت هم خیانت کردی چون یه مادر شاد و خوشحال و با روحیه رو ازش گرفتی و یه مادر افسرده با حال بد بهش دادی....ازت نمیگذرم از همه زنای متاهلی که میدونستن زن داره ولی  بازم باهاش بودن و خام حرفای قشنگش شدن ...توروخدا برای حال دل خرابم دعا کنید
برام سواله شماها میرین مهمونی یه رون یا سینه بزرگو همون اول برمیدارین میزارین رو برنجتون؟؟؟ک میگین ی ...

مهمان رو  که نمیشه کنترل کرد چی بخوره . دختر برادر شوهرم اومد خونمون ۵سالش بود سه تا رون مرغ خالی خورد . من دستم همیشه به غذای زیاده چون شاغلم .هرچی بمونه وعده بعدش  راحت ترم .ولی خداراشکر کردم .غذا کم نیومد آبروم بره 

گزینشی رو خوب گفتی زن عموها و زن دایی های من دقیقا همینجوری ان برای فامیلای خودشون چند نوع غذا و زیا ...

جاری وسطی من اینطوری بود یبار رفتم خونشون عید  آجیل برامون فقط تخمه سفید گذاشته بود در حالیکه جاری بزرگم لااقل دو برابر من پذیرایی میکنه تازه عید به عید همو میبینم بهرحال رفتیم خونشون یبار عید منم مریض بودم جلوی در خونشون خوردم زمین رفتم اتاق خواب لباسمو بشورم تا بقیه مهمونام بیان دخترش بچه بود در کمدو وا کرد کیسه پسته و بادوم و فندق همون لحظه جاری بزرگم درو وا کرد بیاد لباسشو عوض کنه.فک کردیم حتما پذیرایی امسالش فرق داره هیچی مهمونا اومدن باز همون پذیرایی هرساله مسخرش اینه مرغ بقول دوستمون توی یه ظرف کشیده بود سلفون کشیده بود برای ۱۲نفر آدم خورشت که نداشت دلمه بدون گوشت و سوپ شیر که آدمو بیشتر گرسنش میشه پخته بود خوب من به اینجور پذیراییا عادت دارم ولی جاریم و خیلی از اقوام شوهرم آخرین بار بود که رفتن خونشون و دیگه نرفتیم همیشه هم دروغکی میخواد که بریم خونشون جلوی شوهرش ادای زنای خوبو در میاره که من دعوت میکنم اینا نمیان بعد استوری شب چله میزاره بخدا انواع شیرینی و تنقلات ژله و هندونه آرزو بدل موندیم نصف اونو پذیرایی کنه.....البته دیگه ما فامیل شوهریم🤣🤣🤣🤣🤣خداروشکر دیگه نمیبینمش

تیکر بارداری نیست تیکر رسیدن به رویای بچگیمه
برام سواله شماها میرین مهمونی یه رون یا سینه بزرگو همون اول برمیدارین میزارین رو برنجتون؟؟؟ک میگین ی ...

سینه رو که خود میزبان ۴ تکه میکنه میپزه

رون رو لابد انتظاری با خانوادمون دسته جمعی بخوریم؟

من یه مرغ بزرگ رو برای ۸ نفر میپزم و ۹ لیوان برنج

ما ترکا برامون آبروریزیه که دیس های برنج خالی بشن یا خورشت به اندازه باشه

همیشه باید غذا زیاد باشه تا مهمون راحت باشه

بالاخره هرکی اندازه آداب و رسوم شان خانوادگیش رفتار میکنه

یه روز خوب میاد...
2706