2726
عنوان

تجربیات در مورد سفر به مالزی

| مشاهده متن کامل بحث + 239771 بازدید | 1168 پست
آمیتیس جون سلام

شما بچه مدرسه ای دارین؟ از مدرسه های اونجا راضی هستین ما چند سالی قرار بیاییم مالزی و دخترم سال بعد میره پیش دبستانی راجع به مدارس اونجا اگر اطلاعاتی داری ممنون میشم
با اجازه مدیر محترم

اسباب بازی و سیسمونی نوزاد
اینجا یه عالمه محصول واسه مقایسه قیمت و کیفت گذاشته شده

http://ninivamadar.mihanblog.com
لباس زیر میخوایی؟روی لینک کلیک کن [smiley]s/sm83.gif[/smiley][smiley]s/sm_29.gif[/smiley][smiley]s/sm64.gif[/smiley] http://www.ninisite.com/discussion/thread.asp?threadID=1346860

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

سلام .... با اجازه

فروش ویژه ادکلنهای امپر امارات زیر قیمت بازار .....

فقط تا 25 بهمن

دو لیبل ... طرح شبنم .... شرکتی

قیمت استثنایی ... تعداد محدود

http://www.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=21411
http://old.ninisite.com/clubs/detail.asp?clubID=21411 دانستنیهای عطر و ادکلن + فروش
سلاااااااااااام آمیتیس جان
مرسی از اینکه وقت میذاری و به یک یک سوالات جواب میدی عزیزم
اگه خدا بخواد ما هم برای 15 بهمن میخواهیم بیاییم کوالالامپور و به کمک تو دوست گلم میخوایم یک سفر خاطره انگیز داشته باشیم
سوالای زیادی دارم که با یک دنیا سپاس و تشکر ازت می پرسم عزیزم
اولا شنیدم جنگل ملی اونجا ( تامان نگارا ) خیلی قشنگه و معمولا تورهای 4 روزه داره با هزینه تقریبی 700 رینگت که اگه تعداد بیشتر باشه رقم پایین تره ، میخواستم بدونم تور یک روزه هم داره یانه و هزینه اش چقدره و اینکه چطوری میتونیم بریم و کجا باید ثبت نام کنیم ؟ ( ما دوتا خانواده هستیم که جمعا 6 نفریم )
دوماً اوایل تایپک (فروردین ماه 1391 ) جاهای دیدنی رو با هزینه تقریبی اش گفته بودی که تقریبا مال 2 سال پیش بود میشه نرخهای جدیدش رو هم بگی که بتونیم از نظر بودجه ای هم برنامه ریزی کنیم که بتونیم بهترین انتحاب ها رو داشته باشیم
با هوارتا بووووووووووووووس
2728
سلام بر دوستان گلم
از اونجایی که من خیلی از این تاپیک استفاده کردم خواستم ضمن تشکر از دوستان خوبم تجربیات خودم رو از سفر به کوالالامپور بگم تا شاید مورد استفاده بقیه قرار بگیره . من و همسرم از هفتم تا پانزدهم ژانویه یعنی هفدهم تا بیست و پنجم دی ماه رفتیم کوالالامپور به نظر من واقعا جای دیدنی و قشنگی بود و وسایل حمل و نقل عمومیش هم خیلی خوب همه جا رو پوشش میداد .اول بگم که تو فرودگاه اگرحواستون باشه یه قسمت هست که تمام نقشه ها رو رایگان گذاشته. هتل ما کنکورد بود که ازهمه نظر مخصوصا موقعیتی عالی بود هم به ایستگاه مونوریل به اسم bukit nanasنزدیک بود (دودقیقه) هم به ایستگاه مترو به اسم dang wangi (شش دقیقه ) و ما تقریبا کل مدتی که اونجا بودیم از این خطوط استفاده کردیم ضمنا ما جی پی اس هم رو گوشیمون داشتیم که خیلی خیلی به ما کمک کرد .همون اول دو تا کارت اعتباری خریدیم هر کدام 12 رینگیت که 10 رینگت توش شارژ داشت و هر بار هم باید حداقل 10 رینگت شارژ کنی که اگر قراره همش استفاده کنید همون اول علاوه بر ده تای توش 15 تا هم شارژ کنید . (تو اتوبوسها و قطار اکسپرس نمیشد ازش استفاده کرد) .ما چون روز اول ایران ایر نزدیک 7 ساعت تاخیر داشت
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
عصری رسیدیم اونجا و تا هتل رو تحویل گرفتیم و مستقر شدیم دیگه ساعت 8 شب شده بود و فقط رفتیم شام خوردیم و اومدیم .روز دوم با مونوریل رفتیم ایستگاه kl sentral (با مونوریل اگر برین تا ایستگاه کی ال چهار دقیقه پیاده روی داره ) بعد از اونجا با خط KTM 2رفتیم تا ایستگاه )BATU CAVES که البته وسط راه یه بار خودشون قطار رو عوض میکنن ) دقیقا این ایستگاه روبروی غار باتوکیو است که خیلی غار زیبا و با وجود اون همه میمون خیلی سرگرم کننده است راستی بلیط این قطار نفری دو رینگیت بود از اونجا هم با تاکسی رفتیم زونگارا (از بیرون محوطه تاکسی گرفتیم و فقط 15 رینگت دادیم ) که انصافا باغ وحش زیبایی بود و رسیدگی زیادی بهش شده بود 50 رینگیت هم ورودیش بود برای هر نفر ، بعد دقیقا جلوی در باغ وحش سوار اتوبوس شدیم که روش نوشته بود sentral market و ایستگاه chow kit پیاده شدیم و با مونوریل رفتیم تایمزاسکوئر یعنی ایستگاه imbi یه دور کوچیک زدیم دلار چنج کردیم غذا خوردیم و برگشتیم هتل .روز سوم تا ازهتل بریم بیرون ساعت حدود یازده شده بود که پیاده رفتیم تا برجهای دوقلو(حدود ده دقیقه بود) و مرکز خرید klcc به نظرم خیلی مرکز خرید خوبی بود بعد اومدیم بیرون و داخل
افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند.
پارکش به عکس گرفتن مشغول شدیم ( آکواریومش هم شنیده بودم خیلی جالب نیست نرفتیم ) .روز چهارم صبح رفتیم باغ پروانه ها که کوچک بود ولی خیلی مناظر زیبایی داشت راحت دو ساعت توش میتونستی وقت بذاری ورودیش هم نفری 20 رینگت بود و باغ ارکیده که فکر کنم چون فصلش نبود خیلی رونق نداشت ( رایگان بود ) باغ پرندگان ما دیگه نرفتیم چون قبلش باغ وحش رفته بودیم و وقت زیادی رو ازمون میگرفت از اونجا با تاکسی رفتیم kl sentral و از طریق خط KTM 1 رفتیم ماینز یعنی ایستگاه serdang که هم مرکز خرید داره هم دریاچه و قایق سواری ( ورودی قایقش 33 رینگت) بلیط قطارش هم نزدیک 2 رینگت بود که برگشتنی ما چون دیر اومدیم و بلیط فروشیش بسته بود تو ایستگاه کی ال سنترال یه نفر ایستاده بود که نفری یک رینگت ازمون گرفت .
روز چهارم روز یکشنبه بود مثلا صبح زود بلند شدیم که بریم گنتیگ رفتیم ایستگاه کی ال سنترال و خواستیم از اونجا بلیط اتوبوس بگیریم که گفتند تله کابینش بسته است و با اتوبوس اون مسیر رو میبرن و از شانس خوب ما چون فرداش تله کابین راه میفتاد گفتیم همون فردا میریم پس تصمیم گرفتیم بریم پوتراجایا پس رفتیم با خط KLIA با قطار اکسپرس بلیط رفت و برگشت گرفتیم که نفری 19 رینگت میشد و رفتیم اونجا ما ساعت حدود ده و نیم صبح رسیدیم و همین که از گیت خروجی رد شدیم دیدیم زده تور دور شهر پوترا ساعت 11 ما هم اسممون رو نوشتیم و ساعت یازده راه افتادیم و حدود دو ساعت همه جا مارو برد از مسجد صورتی و کاخ ریاست جمهوری تا پلهای ساخته شده و خونه نخست وزیرو خلاصه همه جای شهر رو دیدیم بعد هم مارو آورد ایستگاه قطار و ما راحت سوار شدیم و برگشتیم ( این تور دولتی بود و فقط روزهای یکشنبه برگزار میشد و نفری یک رینگت از ما گرفت و گفت از هفته های دیگه رایگان خواهد بود جالبه که بعدا دیدیم بعضیها مجبور شدن تو شهر تاکسی بگیرن و 75 رینگت داده بودن تا کل شهر رو ببینند) شهر بسیار تمیز و قشنگی بود ولی اگر کسی با بچه بخواد بره و یا زمان کمی داشته باشه زیاد توصیه نمیکنم بره چون هم وقت گیره هم چیز زیادی نداره . از اونجا برگشتنی هم ایستگاه بوکیت پیاده شدیم که مرکز خرید LOT 10 اونجا بود و کلا تا 3-4 ساعتی همونجاها گشتیم و بعد اومدیم هتل .
روز پنجم میخواستیم بریم گنتیگ و دیر از خواب پاشدیم و تا بریم ایستگاه کی ال سنترال دیگه ساعت 12 بود خلاصه بلیط خریدیم و راه افتادیم ضمنا بلیط رفت و برگشت اتوبوس و تله کابینش باهم نفری 21 رینگت بود که شهر بازی روبازش هم کار نمیکرد ( یه تورهایی هم بود نفری 50 رینگت میگرفت رفت و برگشت و ناهار یا شهربازی سر پوشیده که ما چون گفتیم شاید به ناهار نرسیم نگرفتیمش تا ساعت دو و نیم بود ناهارش ) مناظری که از داخل تله کابین میبینی محشره ، خیلی زیباست ولی وقتی میرسی اون بالا یه فضای بزرگ و بسته هست و جایی نیست که بتونی عکس بگیری و کلا یکم اولش خورد تو ذوق ما رفتیم یه دوری زدیم ناهار خوردیم بعد رفتیم دنبال معبد بهشت و جهنم که واقعا اگر کسی اونجا نره از دستش رفته ما با اتوبوسهای شاتل مربوط به هتلها رفتیم که رایگان بود ولی پیدا کردنش یکم سخته (از ورودی B5 هتل FIRST WORLD سرویس داشت که هر یک ساعت بود، البته یه تله کابین هم داشت که مربوط به معبد بود ولی متاسفانه اون روز کار نمیکرد) و یک ساعت کافیه برای عکس گرفتن و گشتن اونجا بعد برگشتیم به همون گنتینگ یکم تو کازینوی خیلی بزرگ و سرگرم کننده اش گشتیم که خالی از لطف نبود بعد هم برگشتیم پایین و رفتیم دوباره بوکیت و مجتمع لویت پلازا رو یکم گشتیم و بعد هم رفتیم هتل .
روز ششم که روز آخر ما میشد رفتیم سان وی لاگون ، از همون ایستگاه متروی نزدیک هتل dang wangi (LRT) سوار شدیم و آخر خط که ایستگاه KELANA JAYA پیاده شدیم
و پایین همون ایستگاه، ترمینال اتوبوسش هست که ده دقیقه طول میکشه میبره سان وی و شما حواستون باشه که جلوی همون مرکزخرید سان وی پیاده شید اتوبوسش هم نفری یک رینگت میگیره .بعد هم سه چهار دقیقه طول میکشه تا برسید جلوی پارک آبیش ( من این مسیر رو از سایت خود سان وی دیده بودم با خط KTM هم میشد بری باید ایستگاه SUBANG JAYA پیاده شید) بلیط ورودی اونجا هم 120 رینگت هست ولی خیلی خوبه و خوش میگذره هم باغ وحش خیلی خوبی داره هم بازیهای آبی خوب و هم سینما 5 بعدی که حسابی خیست میکنه و وسایل بازی وحشتناک مثل رنجر و ترن هوایی و پل معلق که از روش که رد میشی بهتره پایین رو نگاه نکنی و یک قسمت ترسناک هم داره که با اینکه جالب بود من زیاد خوشم نیومد مخصوصا واسه بچه ها اصلا مناسب نیست ( زامبی ها میان و قصد دارن بترسوننت همون اول که وارد میشی میتونی بری اونجا SCREAM PARK) خلاصه روز به یاد ماندنی و خوبی بود بعدش هم رفتیم مرکز خریدش و تا آخر وقت هم اونجا بودیم از اونجا هم با تاکسی برگشتیم به هتل .
و روز هفتم هم از 9 صبح آماده بودیم که بریم فرودگاه و به وطن عزیز برگردیم .
کلا سفر خیلی خوبی بود ولی اگر تعدادتون زیاد باشه یا بچه همراهتون باشه بهتره از تاکسی استفاده کنید ولی باید حسابی باهاشون چونه بزنید. ما که چند بار سوار تاکسی شدیم ندیدم که تاکسی متر بزنن همشون باید از اول قید میکردیم .
راستی ما همون روز اول یک سیم کارت خریدیم از تور لیدرمون 5 رینگت یو موبایل بود و یک شارژهم خریدیم 10 رینگت که میشد باهاش 20 دقیقه با ایران حرف بزنی که ما قبل از اینکه اینترنتو شارژ کنیم ازش استفاده کردیم و زودتر تموم شد بعد خودمون تو مغازه ای به اسم 7ELEVEN که خیلی هم زیاده 15 رینگت شارژ خریدیم و بهش گفتیم واسمون کد اینترنتشو فعال کرد 512 مگا بایت خیلی خوب بود تا روز آخر هم اینترنت داشتیم .
مامان گیگیلی عزیز من تا حدودی ورودیهارو نوشتم مال یکی دو هفته پیشه تقریبا الان تا اونجا که میدونم دوباره برای هر نفر مینویسم:
باغ وحش ( زونگارا) : 50 رینگت
باغ پرندگان :45 رینگت
باغ پروانه ها :20 رینگت
آکواریوم : 45 یا 50
سان وی لاگون :120 برای بزرگسالان بچه ها فکر کنم 90 بود
قایق سواری ماینز هم واسه بزرگسالان 33 بود
غار باتوکیو هم اصلیش رایگانه ولی یه قسمتهایی داره که پولیه با چراغ قوه و کلاه ایمنی و اینها میری داخلش . یادم نیست ورودیش چقدر بود .
شهر بازی داخلی گنتینگ هم به نظرم جالب نیست زیاد اگر سان وی میرین اونجا رو فقط واسه دیدن برید .
2706