2726
قطره و قرص گیاهی اگنوگل یا گیاه پنج انگشت موارد مصرف : اختلالات یائسگی وگرگرفتگی ، اختلالات قاعدگی( آمنوره ثانوی ، خون ریزیهای رحمی) ، اختلالات قـبـل از قـاعـدگـی ( سـردرد ، طـپـش قـلـب ، سـرگـیـجـه ) ، درد پستان ، گالاکتوره ، نازائی به علت هایپرپرولاکتینمی (تولید زیاد پرولاکتین)، تنظیم قاعدگی و درمان بالا بودن سطح هورمون شیرساز (پرولاکتین) و سندرم تخمدان پرکیست (نشانگان تخمدان پرکیستی PCOS)،درصورت قطع قاعدگی جهت تنظیم مجدد عادات ماهانه و درمان یائسگی زودرس،تنبلی تخمدان و فیبروم رحمی،تحریک پذیری،ناباروری و عدم تخمک گذاری، رفع کاهش میل جنسی زنان،قاعدگیهای عقب افتاده و بیماریهای رحمی،مخاط واژن، در سه ماهه اول بارداری در کسانی که به دلیل پروژسترن ناکافی سقط داشته اند مؤثربوده است،ورم های رحمی،قطع غیر طبیعی پریود اختلال در زمان و مقدار خونریزی،نارسایی زودرس تخمدان، در موارد خفیف اندومتریوز اثرات مثبت ان گزارش شده است. تنظیم هورمون های زنانه و... آثار فارماکولوژیک و مکانیسم : مکانیسم اثر این فرآورده به اثبات نرسیده است ولی به نظر می رسد گیاه پنج انگشت با اثر بر محور هیپوتالاموس - هیپوفیز اثر خود را اعمال می کند . این گیاه باعث کاهش آزاد شدن FSH و افزایش آزاد شدن LH و پرولاکتین از هیپوفیز می گردد . مطالعات نشان داده است که گیاه پنج انگشت حاوی ترکیبات استروژنی نمی باشد و مستقیما بر روی تخمدانها تاثیر نمی گذارد . هورمون های FSH و LH در تولید استروژن ( هورمون جنسی زنانه ) از تخمدان ها و دوره تخمک گذاری در خانم ها موثرند. پنج انگشت مستقیماً بر روی محور هیپوتالاموس هیپوفیز اثر نموده و یک اثر استروژنی در زنان و اثر آنتی آندروژنیک بر روی مردان دارد. گیاه پنج انگشت ، گیاهی است با خاصیت فیتواستروژنیک که درحین یائسگی بکار میرود . امروزه معلوم شده است که مواد موثره این گیاه با تاثیر روی هیپوفیز ترشح پرولاکتین را کاهش میدهد . این اثر منجر به تحریک هورمونهای گونادوتروپ FSH و LH میشود که در درمان اختلالات قاعدگی مفید است . بررسی های انجام شده توسط چندین گروه تحقیقاتی نشان داده است که عصاره این گیاه پیوند گیرنده های استروژن میشود و دارای اثر استروژنیک است . این گیاه قادر است گرگرفتگی ، احتباس مایعات ، افسردگی و دیگر علائم یائسگی را برطرف سازد . زیادی ترشح پرولاکتین ممکنست موجب تورم و درد پستان شود. مطالعات نشان داده اند که میوه گیاه پنج انگشت سطح خونی پرولاکتین را از طریق اثر روی گیرنده های دوپامین کاهش می دهد. عصاره گیاه پنج انگشت همچنین بطورمفیدی اختلال فاز لوتئینی را برطرف می سازد، این اختلال موجب کوتاه شدن دوره سیکل قاعدگی میشود که بعلت ناکافی بودن ترشح پروژسترون بوجود می آید واین حالت از کم کاری جسم زرد حاصل می گردد. ترشح پرولاکتین از لب قدامی هیپوفیز توسط دوپامین کاهش می یابد و هورمون آزادکننده تیروکسین ( TRH) ترشح آنرا تحریک می نماید. موادموثره موجود در گیاه پنج انگشت واگونیست های صناعی دوپامین بطور قابل ملاحظه ای ترشح بازال و ترشح پرولاکتین حاصل از تحریک توسط TRH را ازسلولهای جدا شده هیپوفیز موش صحرائی مهارمی سازند. این اثر وقفه ای را میتوان توسط یک مهار کننده گیرنده دوپامین از بین برد این خاصیت اخیر تاکید کننده اثر دوپامینرژیک گیاه پنج انگشت است مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که مواد موثره میوه پنج انگشت بطور اختصاصی پیوند گیرنده D2 دوپامین میشوند داروهائی که ترشح پرولاکتین را کاهش می دهند فاز لوتئینی سیکل قاعدگی را طولانی می نمایند. چنانچه این اثر توسط عصاره گیاه پنج انگشت به اثبات رسیده است. هیپرپرولاکتینمی و اختلال فاز لوتئینی هردو از علل بروز سندرم پیش از قاعدگی ( PMS ) ودرد پستان دوره ای بحساب می آیند. در مطالعات بالینی، نشان داده شده است که عصاره میوه گیاه پنج انگشت سندرم پیش قاعدگی، بخصوص التهاب و درد پستان را برطرف میسازد. تداخل اثر : همراه با انتاگونسیت های دوپامین نباید مصرف گردد زیرا اثر آنرا کاهش می دهد. موارد منع مصرف و نکات قابل توصیه : این دارو نباید همراه با داروهای پروژسترونی و قرصهای ضدآبستنی مصرف شود. فرآورده محتوی عصاره گیاه پنج انگشت ممکن است موجب تشدید دیسمنوره اسپاسمودیک که مربوط به PMS نباشدگردد. این اثرممکن است مربوط به اثر شروع کننده پروژسترون روی آزاد شدن پروستا گلاندین از اندومتر باشد. معهذا فرآورده گیاه پنج انگشت معمولا دردرمان دیسمنوره اسپاسمودیک همراه با PMS و دیسمنوره احتقانی مفید واقع میشود.در مواردی که بعد از زایمان مصرف شود زمان شروع اولین پریود را جلو می اندازد. مقدار مصرف : روزی 1 قرص بعد از غذا، این مقدار ممکن است در چندین ماه متوالی تا بهبود علائم مرتبا حتی در زمان خونریزی ماهانه مصرف گردد. عملکرد دارو کندبوده وگاهی باید به صورت طولانی مصرف شود.برای نمونه در نازائی و عدم تخمک گذاری حداقل ۵تا۷ماه مصرف شود.درآمنوره ثانویه باید بیش از ۲سال مصرف شود.اثرات آن بعد از یک یا دو سیکل مشخص وپس از ۴تا۶ ماه به حداکثر می رسد. برای مشکل عدم پریود: از ۷-۵ روز قبل از شروع قاعدگی استفاده شود. یک قرص در روز و تا زمان شروع قاعدگی استفاده شود. پنج روز بعد از مصرف پریود میشوید. در صورت پریود شدن مصرف دارو قطع گردد. برای تنظیم عادت ماهانه و کاهش حجم خونریزی: این دارو از روز ۷-۵ قاعدگی (از زمان پاک شدن) روزانه یک عدد تا پایان سیکل قاعدگی (روز ۳۲-۲۸) مصرف و از زمان شروع مجدد خونریزی نیز دارو قطع می شود. این طریقه مصرف بایستی شش ماه ادامه پیدا کند. مصرف در حاملگی توصیه نمی گردد.
خدایا ازت عاجزانه میخوام امسال همه منتظرا تیکربارداری بذارن خواهش میکنم امسال یه کاری کن همه یه نی نی سالم وصالح بیاد تو بغلشون وعید95سه نفره یا بیشتربشن.امین یا رب العالمین.اگه دوست داری یه صلوات من ومنتظرای دیگه رو مهمون کن.**** اللهم صل علی محمد وال محمد.وعجل فرجهم
بچه ها گفتم این اطلاعات رو دراختیارتون بذارم بچه ها خودم خیلی چیزا رو امتحان کردم این ماه اولین باره از قطره ویتاگنوس استفاده میکنم فقط بعد ازمطالعات دریافتم که گیاههای دیگه مثل رازیانه مثل پیازدرمانی و... پرولاکتین رو بالا میبره که خودش یکی ازمشکلات درقاعدگی وناباروری است ولی این پرولاکتین رو پایین میاره وLHرو بالا میبره که برای باروری خیلی خوبه آپلود عکس
خدایا ازت عاجزانه میخوام امسال همه منتظرا تیکربارداری بذارن خواهش میکنم امسال یه کاری کن همه یه نی نی سالم وصالح بیاد تو بغلشون وعید95سه نفره یا بیشتربشن.امین یا رب العالمین.اگه دوست داری یه صلوات من ومنتظرای دیگه رو مهمون کن.**** اللهم صل علی محمد وال محمد.وعجل فرجهم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

بچه ها میدونم متنش زیاده ولی بخونین به نظرم مفیده البته خودم هنوز نتیجه اش رو ندیدم چون ماه اول مصرفم بود وهمونطورکه گفته اثراتش بعد از1-2ماه ظاهرمیشه ولی فقط تو نت نخوندم من دراصل یه کتاب گیاهان و خواص انها رو دارم اول تو اون خوندم لطفا اینو دراختیارکسای دیگه هم قراربدین تا مطالعه کنن آپلود عکس
2728
Catherineآنلاین پست ها : 2613عضویت:1391/10/15 1393/9/8 - 11:44 عصر [گزارش پست نامناسب] [حذف پست] [لینک مستقیم] [ارسال ایمیل] سلام ممنون که گفتی اتفاقا من تاپیک درمورد ویتاگنوس زدم و از دوستان پرسیدم ولی گفتن اگر باردار بشی و دارو رو ادامه بدی خطرناکه ******************************************************* اره عزیز بالا هم گفته مصرف دربارداری توصیه نمیشه من هم چون برای بارداری میخورم الان یه شیشه قطره ویتاگنوس گرفتم ازموعدپری شروع کردم وفردا یا پس فردا تموم میشه دیگه قطع میکنم تا پری موعرش برسه اگرباردارشدم نمیخورم اگرپری اومدبازشروع میکنم آپلود عکس
یعنی تقریبا به مدت22روزمیخورم10روزقطع میکنم دوباره میخورم البته انشالله بارداربشم ودیگه نخورم گفته گاهی ماه اول حجم خونریزی زیاد میشه ولی درماههای بعد نرمال میشه آپلود عکس
الان یکی ازچیزهایی که باعث ازادسازی تخمکه میزانLHباید بالاباشه تا تخمک ازاد بشه برای همین دکترا اکثرا امپول میدن تاتخمک ازادبشه هم برای بارداری هم برای اینکه کیست نشه ولی این خودش LHروبالامیبره آپلود عکس
2706