2726

سلام دخترم چهار ماهه لکنت گرفته ، و بعضی اوقات خیلی شدید میشه ، دو جلسه بردم گفتار درمانی اما ادامه ندادم چون ظاهرا تاثیری نداشت ، خواهشا اگه تجربه ای دارین بهم بگین امشب تو ی جمعی ی بچه ای ادای حرف زدن دخترمو درآورد 😢😢😢 بی اختیار گریم گرفت

«الهم صل علی سیدینا محمد و علی آله و صحبه و سلم   ما صلیت علی ابراهیم و علی آل ابراهیم انک حمید مجید» 

چندسالشه؟

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728

ترسیدع بچت؟ من جاریم بچش لکنت داشد با گفتاردرمانی خوب شد الانم بزرگ شدع 

مآمآنــ کوچولوی کوچولومم🥺🥹🫶🏻 پیج کاری: tattoo_lady.alsaedi پیج خدم: parastw. 81فالـو کنید🫶🏻🌱دورگه ایرانیـ وعراقیـ😌🤝🏻🇮🇷🇮🇶  دیپلم مدیریت خانواده👩🏻‍🎓،بدنساز🏋️‍♀️دارای مدرک بین المللی میکروبلیدینگ🇱🇷         ⫷ روی هدفم تمرکز میکنم آدما فقد وقتمو میگیرن🧷

بچه خواهر شوهر من لکنت گرفت خیلی شدید بردن گفتار درمان بعد از یکسال که مار کردن روش خوب شد 

گفتن هیجان چه ترس چه خوشحالی زیاد براش بده باید خیلی رعایتش کنید و به بچه هم گفتن عجله نکن موقع حرف زدن اول رو کلمه ها فکر کن بعد بگو 

به گفتار درمانی ادامه بده

آره عزیزم، لکنت در عرض چند هفته خوب میشه، به شرطی که مطلقا ذره ای بروی بچه نیارید و عادی برخورد کنید 

اگر به روش بیارید و اذیتش کنید و سعی کنید درستش کنید،  بيشتر طول می کشه 

توی این مدت هم مهمونی نرید و سعی کنید مهمون دعوت نکنید تا بچه خوب بشه،

ضمن اینکه لکنت زبون ارثیه 

یکی از فامیل اینجوری بود بردن دکتر اول باید بدونید علتش چیه اون ترسیده بود ولی خداروشکر خوب شد گفتار درمانی هم خب یه شبه که معجزه نمیشه باید ادامه بدین و صبر کنید

شعور و شخصیت                                                                     مهم ترین آپشن برای یک انسانه                                               زیبایی رو اسب هم داره ، قد بلند زرافه هم داره ، هیکل فیت رو کانگرو هم داره                                                                         شخصیت داشته باشین ، بقیش درست شدنیه ..

اخی عزیزم😢بچه فامیل بود؟ پسرمنم سه ساله لکنت داره ولی تاحالا کسی اداشو درنیاورده مدرسه هم گذاشتم غیرانتفاعی ک خلوت تره و بهتره. خیلی بده هر کلمه ک زبونش میگیره انگار یکی قلبتو فشار میده

یه روز اینجا مینویسم ک بالاخره لکنت زبان پسرم خوب خوب شده 💜.....خدای مهربونم شکرت که بعد سه سال لکنت پسرم خوب شد🥰
اگه از اول نداشته خوب میشه

نداشته ، یکی از اقوام از اول نداشته و از نه سالگی گرفت تا الان که سی و هفت سالشه باهاش مونده

«الهم صل علی سیدینا محمد و علی آله و صحبه و سلم   ما صلیت علی ابراهیم و علی آل ابراهیم انک حمید مجید» 
چهار سال

با دو جلسه که معلومه اوکی نمیشه.

لکنت ی چیزیه فرازو فرود داره..

عواملی زیادی درش دخیلن،

اگر ترسیده باشه عامل ترس شناساسیی بشه

اگر کارتون زیاد میینخ کم بشه

اگر دو زبانه هست قطع بشه

شما به عنوان مادر فکر کنی لکنت نداره،اصلاح نگنی حرفشو.

همین امروز توی جمع نباید گریه میکردی،باید جلوی اون بچه به دخترت اعتماد به نفس میدادی.

جلساتش رو‌پیگیری کن

اگر خسته ای..اگر دنیا بهت سخت گرفته..اگر توی نقطه بد زندگیت هستی..و یا سختی های گذشته باعث شدی تلخ بشی.یا فکر میکنی اگر تند تیز و با توهین و تحقیر جواب بدی خیلی باحالی..در تبادل نظر با بقیه اول چند دقیقه تحمل کن.اگر جوابی ک میخوای بدی تند و تیزه ننویس..به خاطر رضایت خدا 

پسر منم داشت ولی بهتر شده 

ببین بیشتر از گفتار درمانی یا هرچیزی ، این مهمه که اصصصلا بهش سردی ندی 

من پسرم سر سفره فقط سیرترشی و ترشی میخورد لکنتش بدتر شد یا یرفت از یخچال پاکت شیر رو میاورد و همونجور سرد میخورد اینا خیلی تاثیر داره 

تا میتونی بهش گرمی بده 

من هر کار کردم خرما نخورد ولی جورای دیگه خرما بهش دادم مثلا کلوچه خرمایی شیرینی درست میکردم توش خرما میریختم و .... 

بعد هم باید اصلا بروش نیاری 

و اجازه ندی کسی مسخرش کنه 

خودتون تو خونه ریتم صحبت کردنتون آروم آروم باشه 

شعر خوندن هم خیلی تاثیر داره . شعر خوندن آرام و با آهنگ 

حتی حرفهای روزمرتو با شعر بهش بگو

خدایا هزاران مرتبه شکرت
2706