2733
2734
عزیزم اگه از این پک و بسته بندی ها باشه و از جای معتبر بگیرید خیالتون راحت باشه در مورد به صرفه بودن ...

بله کاملا متوجه شدم

من ۲_۳تومن کنار گذاشته بودم برای درمان که الحمدلله مشکل خاصی نبود و استفاده نشد، بعد گفتم میذارم واسه خرجهای اول مهر، که فقط ۵۰۰ش خرج شد، 

با بقیه ش دوتا پارسیان گرفتم، هر کدوم یک و خورده ای بعداً فهمیدم از این پلاکها مدل‌ها ی دیگه با وزنهای متنوع هست

🤔نمی‌دونم اشتباه کردم که کل ۲۵۰۰ رو ندادم یه پلاک؟ مثلا رز گل، بهتر بود؟ اصلا فرقی هم میکنه؟

واقعا هیچ اطلاعی ندارم 

ببین شرایطت شبیه منه نه که نخواد بده پولی نمیمونه که بهم بده من مثل بقیه زباله خشک و تر رو قاطی میز ...

مرسی از راهنماییت گلم ولی 

این ویه بار انجام دادم 

ولی محل ما یه جوری چون دوره این زباله گردا نمیان.

بعد شوهرم گفت ول کن جمع نکن ارزش نداره.

دلم میخاد جوجه پرورش بدم تو حیاط.اینم میگه نه بو میگیره حیاط.😿😿😿

منم دیگه نمیدونم از چه راهی پس انداز کنم.

آموزش کلی غذاهای خوشمزه وساده خونگی 😋😋.ادرس کانالم در ایتا @ghzaiekhonegiii

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

مرسی از راهنماییت گلم ولی  این ویه بار انجام دادم  ولی محل ما یه جوری چون دوره این زباله ...

زباله گرد که نهههههه

وانتی هایی که نون خشکه میخرن 

https://www.telewebion.com/episode/2573632         لطفا به احترام سرداردلها یک صلوات نثار روحشون کنید و لطفا تا یادت اومد کرونا هست برای ریشه کن شدنش یه صلوات بفرستید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم  
آجیل ها چقدر دراومد براتون؟ با ۲۰۰_۲۵۰میشه ترکیبی پسته و فندق و نخودچی و... خرید که برای یه ماه کاف ...

من ۸۰۰خریدم البته مویزوکشمش و پسته رو خودم داشتم نخریدم اماهنوزهمشون بسته بندی نکردم ببینم چندوقت میره  امافکرکنم بشه چون همه روزاکه آجیل همراهشون نمیکنیم

لطفا اگرازپستی درتایپکی گذاشتم  خوشتون اومدیادرتایپکی کمکتون کردم لطفابرای سلامتی وسربلندی وخوشبختی همسروبچه هام  دعاکنید 
2731

سلام من هم اقساط رو اول ماه پرداخت کردم 

وباشگاه ثبت نام کردم امروز ۳۰۰پول برنامه ورژیم ازم گرفت

۲۵۰ هم شهریه ۳۰تومن دستبند کمد

۳۰۰تومن برام مونده که تا ۲۰باهاش مدارا میکنم تا یارانه رو بگیرم واه دیگه برنامه غذایی نمیگیرم و پول دستبند دیگه ندارم یه مهمونی دادم و یه مهمونی دیگه توراه دارم که تمام تلاشم به ساده گرفتنه 

برای چالش شهریور یه النگو گرفتم که البته قرعه کشی م درومدچهار گرم ۶تومن  

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل الفرجهم 
وای معصومه جان فک میکردم فقط ما اینجوریم نگو هستن از ما تیز تر و زبل تر هاااا آفرین من تو کف اینم س ...

ممنونم عزیزم ،گلم تو پستهای قبلی گفتم که من قالی میبافم هر دوماه یه ماه پول خوبی دستم میاد مثلا همین پری روز تموم کردم قالی رو حدود دوماهی بافته بودم ،هشت ملیون دستمزد کارم شد از کار خودم من تو ریز هزینه های زندگی اصلا خرج نمیکنم از اولش هم همسرم رو اونطور عادت دادم هفده سال کار میکنم ،فقط و فقط به کارهای بزرگ فروختم مثل ماشین خونه ،بجز سال نود و چهار که همسرم بیکار بود و پول نداشتیم برای قبض ها دادم و اسلام ،هرچی در میارم زود طلا میگیرم هرچند کم هم باشه میگیرم ،یا مثلا تو سال دوتا قرعه دارم ،قرعه بزرگ که پول خوبی تو سال دستم میاد هموناررو هم در اومد فقط به طلا میدم اینطوری جمع میکنم .

2738
وااااااااااااااااااااااااااااااای 😭😭😭😭تو که منو کشتی ازون وقت که خوندم پیامتو دارم گریه می کنم ...

عزیزم گفتم که حواستو جمع کنی.حتما برات دعا میکنیم.با کوچولوت صحبت کن بگو اگه تکون بخوری کرم ها نمیمیرن و از اینجور حرف ها.یا بنظرم بگو تکون بخوری مجبورش میشه امپول بزنه.اگه دندونپزشک کادو نمیده خودت براش بگیر با دکتر هماهنگ کن قبلش بهش بگه اگه بچه خوبی باشی کادو رو میدم بهت.تو خونه هم بهش بگو دکتر کادو میده با امادگی کافی برو.به امید خدا نیازی به بیهوشی نداره.ببخشید دوستان خیلی حرف زدم 

خب با همسرتون حرف بزنید قانعش کنید که روزانه یا  هفتگی یا ماهانه بهتون یه مبلغی رو تعیین کنه بد ...

احسنت .درست میگین🙏🙏🥰🥰

چشم حتما انجام میدم ایده هاتون رو.

اره چون فکر میکردم گناهه یا دارم دروغ میگم به همسرم انجام نمیدادم

این چن سال متاهلی پس انداز ندارم هیچی.متاسفانه😥

آموزش کلی غذاهای خوشمزه وساده خونگی 😋😋.ادرس کانالم در ایتا @ghzaiekhonegiii

واینکه هدف داشته باشی خیلی تو پیشرفتت کمک می‌کنه ،چندین سال که طلا میگیرم و جمع میکنم هر چند ریز هم باشه خب بالاخره که اسمش طلاست و قیمت روز هم داره ،هرکاری کردیم با طلا بوده ،هی خریدم فروختم ،خریدم فروختم ،اصلا هم ناراحت نمیشم وقتی میفروشم چون قطعا پیشرفت می‌کنه زندگی ام ،مثلا دور بریام میگن ما تورو یه دفعه میبینیم کلی طلا دستت دفعه بعد که میبینیم هیچی نداری،یا خود خواهرم میگه تو هم همش طلا بخر ها کار دیگه نکن ،یا بعضیا میگن همسرت تو رو بانک کرده میگیره هی میفروشه .ولی من اصلا یه درصد هم اهمیت نمی‌دم به کار خودم ادامه میدم ،دوستان با  همین جمع کردنای خورد و ریزم پری روز رفتیم برای اوراق فروختیم حدود صد و ده ملیون  به جای اینکه به کسی دهن باز کنیم به ما قرض بده ،هفته آینده هم باز میفروشم موقع تحویل خونه که انشالله تا آخر ماه تحویل میگیریم خونه رو ،دیشب همسرم می‌گفت معصومه واقعا آفرین بهت که این همه خورد خورد جمع کردی و مثل دفعه های پیش من زیاد تو فشار نیفتادم .دوستان اینم بگم ها همسر من واقعا قدر شناس  که من تو پشتشم الان همین خونه ای رو که گرفتیم جای خوب شهر تبریز اصلا فکرشم نمی‌کردم خونه رو دو دانگ هم به نام من کنه چون بیشتر دارایی ها به اسم منه ولی این بارم هم وقتی هفته پیش معامله کردیم کارت ملیمو داد گفت نصفشو بزن به نام خانمم ،خودم تعجب کردم. همسرم دیشب میگفت حدود صد تومن کم داریم که گفتم نگران نباش جور میکنیم ،خانمها از کجا جور میکنیم با همین طلاهایی که گرفتم و گفتم نقره است .

ب بخشید طولانی شد

واینکه هدف داشته باشی خیلی تو پیشرفتت کمک می‌کنه ،چندین سال که طلا میگیرم و جمع میکنم هر چند ریز هم ...

خداروشکر ان شالله برکت و رزق بیفته تو کار همه عزیزانی که دارن این تاپیک رو میخونن

معصومه جان من برا وام زوجین پرسیدم منتهی حساب دارم تا بازپرداختش تموم بشه واقعا مبلغ زیادی میشه که پس بدیم به بانک  موندم چیکار کنیم واقعا .از طرفی هم یه ترس دیگه دارم که ماهیانه 7 تمن بدیم فشارش اذیت کننده نمیشه؟؟؟

احسنت .درست میگین🙏🙏🥰🥰 چشم حتما انجام میدم ایده هاتون رو. اره چون فکر میکردم گناهه یا دارم دروغ ...

اشکال نداره عزیزم ماهی رو هروقت از آب بگیری تازه هست ،از همین امروز تلاشتو بکن ،و شده حتی هزار تومن هم پس انداز کن ،اصلا هم نگران گناه بودن نباش من چون خودم به حلال و حروم بودن زیاد حساسم به خاطر همون اول کاری از چند روحانی و چند جای معتبر پرسیدم ،که با آگاهی کامل میگم .از هر کدوم که پرسیدم گفتم میتونم بدون اجازه از جیب همسرم پول بردارم گناه ،گفتن اگه به همسرت یه بار ،،،فقط یه بار بگی من مهریمو می‌خوام و آقا نتونه پول رو بده بعد شما نیت کنی که هر دفعه پول از جیبش بر میداری بگی به عنوان مهریه ام حلال حلال ،حتی به شوخی ،و اینکه گفتن اگه از همون آقا بچه داشتین که اصلا احتیاج نیست که بگی مهریمو بده ،بچه که داشته باشی هرچی برداشتی نگفتی هم اشکالی درش نیست ،شما هم با خیالت راحت پس اندازتون رو بکنید فکر گناهشم نباشین چون آخرش خرج همون خونه و زندگی میشه یا خرج خودتون میشه که اونم وظیفه مردتون که به شما برسه .من خودم با اینکه همسرم همون روز اول ازدواج گفته هرچی برداشتی از جیبم حلال برات اجازه داری ،حتی اجازه اینو داده که از مالش به پدر یا مادرم نذری و احسان بدم گفته من راضی هستم اونارو خوشحال کن با نذری دادن .ولی با اون حال من نصف پس اندازم رو بهش نمیگم ،میگم زندگی ادامه داره معلوم نیست آخر و عاقبتمون چی میشه ،برای خودم هم یه پس انداز مخفی دارم .ولی گفتم باز موقعی که خیلی نیاز شد رجوع میکنم به پس انداز مخفی و به اسم یه شخص مجهول استفاده میکنم ازش کارمون که راه افتاد پول رو میده که بیا ببر قرض رو پس بده که من باز پس انداز مخفی رو میذارم سرجاش .

خداروشکر ان شالله برکت و رزق بیفته تو کار همه عزیزانی که دارن این تاپیک رو میخونن معصومه جان من برا ...

انشالله عزیزم ،شماهم فکراتونو بکنین ببینین توان اینو دارین که قرض بانک رو زود تصویه کنید و یه وام دیگه بردارین ،اگه توانشو دارین اقدام کنین چون همه چی هرروز گرون میشه هر چیزی رو امروز بگیری فردا بردی 

اگه هم اینکه توان ندارین صبر کنین قرضتون تموم کنین بعدا اقدام کنین .عزیزم مال ما چهارصد تومن که هشتاد تومنش جواله هست روش ،،که کارمند بانک گفت شما فقط سه سال هفت و نیم میدین بعدش ماهانه پنج و نیم میدین ،من چون خودم هم یه جورایی کسب در آمد دارم تو خونه هر چند کم ولی باز یه امیدی که بتونیم با کمک هم بدیم وام هارو ،چند سال که بگذره هم مبلغش کم میشه و هم اینکه پول ها از ارزش میوفته و بعد پنج سال مبلغی نیست واقعا هفت تومن .درعوض ملکتون بعد پنج سال ببین چقدر سود می‌کنه ما خودمون یازده سال. پیش اینجارو بیست ملیون نقد داده بودیم بیست ملیون وام بود ،الان یه میلیارد قیمتش اگه وام بر نمی‌داشتیم که نمی‌تونستیم بگیریم خونه رو .ماهی هم سیصد و بیست خورده قسطهاش بود که سال های آخر واقعا پول یه مانتو بود .

2706