2726
عنوان

بچه ها من همش ضعف دارم

342 بازدید | 11 پست

چاق شدم از بس چیز میز خوردم خسته شدم یکبار ۷ سال پیش توی پریودم بیحال شدم رفتم دکتر ارمایش خون گرفت گفت ضعف عمومی داری چی کار کنم انقدر سه شیره گوشت ویتامین .قرص اهن خوردم خسته شدم

ببین برای منم همین پیش اومده بود دقیقا!!!😥

من از یکی از پزشکای دکترساینا ویزیت انلاین گرفتم از خونه و خیلییییی خوب بود. بیا اینم لینکش ایشالا که مشکلت حل میشه 💕🌷

از ازمایش خون میترسم.به نظرت مشکلم چیه.من دفترچه بیمه دارم اصلا برام ازمایش قیمتی نداره ولی از امپول ...

عزیزم ترس نداره ک

یه لحظه ست دردش. 

بیحالی دلیل زیاد داره. 

کم خونی

مشکل تیروئید و... 

2728
از ازمایش خون میترسم.به نظرت مشکلم چیه.من دفترچه بیمه دارم اصلا برام ازمایش قیمتی نداره ولی از امپول ...

گاهی ضعف و بی حالی نشانه‌ای از افسردگی است. فرد دچار شده به افسردگی احساس ناتوانی و غم بسیار زیادی را تجربه خواهد کرد‌. توجه کنید که دوره‌های کوتاه مدت غم طبیعی هستند ولی اگر افسردگی در دراز مدت ادامه داشته باشد، مشکلات احساسی و روانی زیادی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. اگر فرد همواره احساس ضعف، بی حالی و خستگی داشته باشد، باید حتماً توسط پزشک معاینه شده و آزمایشات لازم انجام شود و تحت درمان قرار گیرد.

امکان دارد که درنتیجه بیماری‌های فیزیکی و یا مسمومیت‌ها، شخص دچار بی حالی می‌شود. بیماری‌های مزمن طولانی مدت همچون ام اس و یا کم کاری تیروئید ممکن است باعث ضعف در فرد شوند. بیماری‌های حاد کوتاه مدت مانند گیرافتادگی عصب و یا عفونت مجاری ادراری هم ممکن است باعث ایجاد این عارضه در فرد شوند.

• افسردگی
  • خستگی
  • بی‌خوابی و یا کم خوابی
  • کار زیاد
  • استرس
  • بیماری اسکلروز جانبی
  • آمیوتروفیک (Amyotrophic lateral sclerosis)
  • کم‌خونی (کم شدن تعداد گلبول‌های قرمز خون)
  • سرطان و درمان‌های ضد سرطان
  • دیابت
  • در معرض مواد سمی و سم‌ها قرار گرفتن
  • فیبرومیالژیا که یک سندروم عضلانی – اسکلتی مزمن بوده و باعث درد و سختی عضلات می‌شود.
  • تیروئیدیت هاشیموتو که نوعی بیماری خود ایمنی ناشی از کم کاری تیروئید و تولید کم هورمون تیروئید است.
  • کم کاری تیروئید عفونت‌ها (هپاتیت ، اچ‌آی‌وی/ایدز، بیماری لایم)
  • سوء تغذیه ام‌اس که در آن مغز و نخاع تحت تاثیر قرار می‌گیرند و منجر به ضعف و بی حالی، سخت شدن حفظ تعادل، ناهماهنگی عصب و عضله و دیگر مشکلات می‌شود.
  • رابدومیولیز یا تحلیل ماهیچه مختلط (rhabdomyolysis)
  • دیستروفی عضلانی

• میاستنی گراویس که نوعی بیماری خود ایمنی است و باعث از دست رفتن ماهیچه‌ها و ضعف عضلانی می‌شود.
  • پلی‌میوزیت که بیماری التهاب و ضعف عضلانی است.
  • مشکلات تنفسی مانند آسم و انسداد مزمن ریوی
  • آریتمی قلبی یا ضربان نامنظم قلب
  • نارسایی مادرزادی قلبی
  • دهیدراته شدن (از دست رفتن مایعات و الکترولیت‌های بدن که در صورت شدید بودن و درمان نشدن خطر جانی به همراه خواهد داشت)
  • نارسایی کلیوی
  • میاستنی گراویس شدید و بحرانی
  • حمله قلبی
  • میکسدما کما که ناشی از کم کاری تیروئید شدید و درمان نشده است.
  • آمبولی ریوی یا مسدود شدن رگ‌‌ در ریه ناشی از لخته‌ی خونی
  • آنوریسم آئورت سپتی سمی یا عفونت منتشر در خون که نوعی عفونت مرگبار خونی است
  • سکته
  • مسمومیت‌های غذایی شدید ناشی از خوردن گیاهان و قارچ‌های سمی و مواد شیمیایی

برای تشخیص بهتر این مشکل گاهی آزمایش ادرار و آزمایش خون برای فرد تجویز می‌شود. این نمونه‌ها در آزمایشگاه برای یافتن نشانه‌های احتمالی وجود عفونت و یا دیگر بیماری‌های عامل ضعف و بی حالی بررسی می‌شوند.

اگر بیمار احساس درد داشته باشد، برای بررسی دقیق‌تر منطقه‌ای که فرد در آن احساس درد می‌کند، روش‌های تشخیصی عکسبرداری انجام می‌شود. این روش‌ها عبارتند از: رادیولوژی، اشعه ایکس ام‌آرآی، سی‌تی‌اسکن و سونوگرافی. از طرفی دیگر گاهی اسکن مغزی هم از فرد گرفته می‌شود‌. اگر احتمال بروز حمله قلبی و یا سکته باشد از فرد نوار قلبی هم گرفته می‌شود.