2733
2734
عنوان

چجوری ۱۴ کیلو کم کردم

360 بازدید | 11 پست

دوستان من اینجا زیاد تاپیک راجب کاهش وزن میزنم😁تو همه تاپیک ها یه سری از دوستای عزیز سوال میپرسن که چجوری کم کردم و رژیمم چیه اینا گفتن یه تاپیک بزنم توضیح بدم شاید یه کمکی باشه واسه کسایی که میخوان لاغر شن❤

اولا اینکه من ۱۸ سالمه ، ۴ ماه و ۲ هفته پیش ۱۰۲ کیلو بودم ( حالا یه سریا میپرسن با سن ۱۸ چجوری انقدر زیاد بودی عزیز من شما هم حسابی فست بود و شیرینی بخور کرونا و کنکورت با هم یکی بشه هیچ تحرکی نداشته باش و بیرون نرو از منم چاق تر میشی😁) 

قدم ۱۷۰ 

از وزن ۱۰۲ رسیدم به ۸۸ یعنی ۱۴ کیلو کم شدم ، و میخوام در نهایت برسم به ۶۰ یعنی ۴۲ کیلو کاهش وزن 

باید ۲۸ کیلو دیگه کم کنم

رژیمم دکتر کرمانی هستش و واقعا راضیم ازش ، یه توضیح مختصر بدم اینه که رژیمش بر اساس کالری شماریه همه چی مجاز بخورم از تخم مرغ آب پز تا پیتزا و بشتنی ولی خب به مقدار کم و لازم ، مثلا شاید تو هفته یه بستنی بخورم ، یا شاید شام کلا اجازه ی خوردن ۵ فاشق برنج داشته باشم ولی همه چی میخورم و از این نطر رژیمش خوبه که چیزی حذف نمیشه ( بنابراین هم سختی کارتون کمتر میشه هم اینکه بدن آسیب نمی بینه  چون همه چی میرسه بهش ) 

رژیمش قابلیت جایگزین داره و خودم میتونم هر وقت خواستم انتخاب کنم چی میخوام بخورم و رژیمم مقدارش رو مشخص میکنه،  یعنی یه جورایی ۸۰ درصد به میل خود ادمه چیزایی که میخوری ولی خب مقدارش تعیین شدست و حق بیشتر توردن ندارم 

ورزش تو این ۴ ماه و نیم خیلی خیلی کم کردم که کارم اشتباهدمحض بوده چون ورزش هم سرعت کاهش وزن رو یکم میبره بالا ، مهم تر از اون باعث میشه پوست شل نشه بعد لاغر شدن و زشت نشه بدن ، فرم بگیره و خوشگل لاعر شی 

میخوام شروع کنم برم باشگاه بدنسازی ، ولی شما دوستان اگه شروع به کاهش وزن کردین از همون اول ورزش رو جدی بگیرین که مهمه   ۷۰ درصد رژیم ۳۰ درصد ورزش مهمه پس جفتش کنار هم بهترین نتیجه رو میده 

سوالی داشتین بپرسین

وزن 

چیشد ک تصمیم ب لاغر کردن گرفتی

شلوارپلنگی🐅 اراذل و گنگسترِ شهر آمل و حومه🤣🥸🍻خب لامصب من اگ پروفمو عوض کنم ک اینجا دیگ کسی منو نمیشناسه ک🤣😒🤌🏽 والا بخدا...اصاب نداشته ی منو نداشته تر میکنن با این کاراشون                     وَ بنازم کاربری را که همه او را با پروفایلش میشناسند:)

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2731
چیشد ک تصمیم ب لاغر کردن گرفتی

حقیقتش خودم خیلی تصمیم نداشتم و زیاد واسم مهم نبود ، ولی از یه جایی به بعد انقدر از بقیه حرف خوردم و به شوخی و جدی گفتن چقدر چاق شدی و یه سری شوخی ها کردن بهم برخورد تصمیم‌گرفتم واسه بشتن دهنشون لاغر شم 

ولی الان بعد ۴ ماه و نیم وقتی میبینم روز به روز سلامتیم داره بیشتر میشه و خوشگل تر میشه بدنم و از خودم‌راضی تر میشم ، میگم گور بابای بقیه 😁 هر کدومشون منو بعد این ۴ ماه میبینه دهنش باز میمونه با اینکه فقط ۱۴ کیلو کم کردم فعلا ، اینم بگم با همه اون ادمایی که به خاطر چاقیم ناراحتم کردن یا کات کرد کلا یا خیلی سرد و رسمی شدم باهاشون حتی با دوست نزدیکم و ۲ ۳ تا از فامیل ها ، خودشونم فهمیدن 😂

الان هدفم رو فقط گذاشتم واسه سلامتی و خوشگل تر شدن از نطر خودم ، نمیگم نظر بقیه دیکه مهم‌نیستا نثلا وقتی یکی میگه چقدر لاغر شدی جقدر خوب شدی خوشم‌میاد ولی مثلا ۴ ماه پیش نیستم که قصدم فقط راضی کردن بقیه و بستن دهنشون باشه شاید این موضوع الان شده باشه ۱۰ درصد دلیل کاهش وزنم

وزن 
کالری شمار چه جوری  بیشتر توضیح بده

ببین عزیزم هر شخصی بدنش به یه کالری مشخص تو روز نیاز داره که مناسب بدنشه ، حالا این کالری بستگی به قد ، وزن الانت ، سنت ، جنسیتت میزان تحرکت داره واسه یکی بیشتره واسه یکی کمتر ، 

مثلا پدر من اگه ۲۵۰۰ کالری یا ۳۰۰۰ کالری تو روز بخوره چاق تر از این نمیشه و میتونه این مقدار رو نصرف کنه،  ولی من نهایتا باید ۱۴۰۰ ۵۰۰ تا مصرف کنم تا هفته ای یک کیلو لاغر بشم 

هر غذایییییی هررر خوراکی که بگی یه کالری نشخص داره ، جز آب و قهوه و چایی که کالریشون صفر هست

مثلا یه خیار ۱۲ کالری داره کلا 

ولی به برش پیتزا بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کالری! 

وزن 
حقیقتش خودم خیلی تصمیم نداشتم و زیاد واسم مهم نبود ، ولی از یه جایی به بعد انقدر از بقیه حرف خوردم و ...

آفرین ب ارادت👏🏽👏🏽👏🏽

حالا این وسطا از رژیم خسته نشدی؟یا مثلا یهو هوس نمیکردی چیزی بخوری؟یا اگ خیلی گشنت میشد چیکار میکردی؟ناخونک نمیزدی ب غذا؟بعضی وقتا ب آدم ولع خوردن دس میده اونجوری میشدی؟اون لحظه چیکارمیکردی؟

همشونو جواب بدی ممنون میشم عزیزم🥰

شلوارپلنگی🐅 اراذل و گنگسترِ شهر آمل و حومه🤣🥸🍻خب لامصب من اگ پروفمو عوض کنم ک اینجا دیگ کسی منو نمیشناسه ک🤣😒🤌🏽 والا بخدا...اصاب نداشته ی منو نداشته تر میکنن با این کاراشون                     وَ بنازم کاربری را که همه او را با پروفایلش میشناسند:)
2738
آفرین ب ارادت👏🏽👏🏽👏🏽 حالا این وسطا از رژیم خسته نشدی؟یا مثلا یهو هوس نمیکردی چیزی بخوری؟یا اگ ...

چرا عزیزم زیاد پیش اومده ناخنک بزنم یا بیشتد از مجاز بخورم و نتونستم جلوی خودمو بگیرم ، ولی روز بعدش یا حتی ۳ ۴ روز بعدش حسابی به خودم سخت گرفتم و کمتر از اون مقدار مجاز خوردم که اون پرخوری قبلی جبران بشه

کلا تو رژیم خیلی عادیه که بعضی وقتا شیطونی کنی زیاده روی کنی چون به هر حال ادم بعضی وقتا دلش میخواد و نمیتونه تحمل کنه نباید به خودت عذاب بدی که ، ولی نباید اینجوری هم باشه که این بشه کار هر روزت ، مثلا یه بار تو هفته ادم یکم اضافه بخوره از چیزی که دوست داره تا هوسش بیوفته هیچ ایرادی نداره

مثلا من همین امشب مادرم غذایی درست کرد که من عاشقشم و کالری فوق العاده زیادی داره و من نتوسنتم طاقت بیارم و زیاد خوردم😂بعد حتی از ترسم نرفتم حساب کنم کالریش رو 

ولی چند روز به خودم یکم سخت تر باید بگیرم همین 

تو رژیم باید تعادل باشه ، نه اینکه انقدر به خودت سخت بگیری که کلی عذاب بکشی و همه رژیمت خاطره تلخ باشه و وقتی لاغر شی با خاطر محدودیتی که تو رژیم داشتی انقدر بخوری تا همش برگرده ، نه اینکه دیگخ زیادی خودتو راحت کنی و زیاده روی کنی که اصلا لاغر نشی 

مثلا من غذای پلویی و خورشتی زیاد دوست ندارم ولی جلوی فست بود و شیرین بعضی وقتا کم میارم یه کوچولو اضافه تر میخورم 

اولش خودم رو سرزنش میکردم و روز بعدش حسابی حالم گرفته می شد ولی بعدا با کارشناس تغذیه حرف زدم این توضیحاتی که بهت گفتم رو بهم داد 😍

وزن 
ممنون از توضیحت  حالا از کجا باید بدونیم چقدر کالری نیاز داریم؟

عزیزم برنامه زیره رو نصب کن هر چیزی واسه کالری شماری لازم داری توش هست 

قدت وزنت جنسیتت سن تحرکت همرو وارد میکنی ، بعد میزنی مثلا میخوای چقدد لاغر شی بهت میگه روزی چند کالری لازمته که لاغر شی ، همونجا هر روز هر چیزی که میخوری از یه هویج بگیر تا هر غذای کوچیک و بزرگی کا میخوری رو ثبت کن و حواست باشه  جمع کالری چیزایی که میخوری بیشتر از کالری مجازت نشه

وزن