2737
2734
عنوان

صادقانه بگین کم توقع ینی چی ؟

327 بازدید | 8 پست

من خیلی شنیدم تو نی نی سایت که مثلا یکی میاد اعتراض میکنه ک چرا براش خوب خرید نشده یا طلا کمه یا عروسی بد میگیرن و غیره ... 

تو نظرات  اینه توقعت کم کن تو این گرونی چه انتظاری داری و غیره 

من نمیتونم اینو درک کنم واقعا تو دنیای واقعی هم خیلی کم میبینم کسی راحت ب این چیزا راضی شه که مراسم و خرید اینا خوب نباشه و کلا سریع به چیزای پایین تر از استانداردش و آرزوهاش راضی شه ، نمیدونم دنیای واقعی رو باور کنم یا نی نی سایت رو 

و اینکه گرونی هست رو من منکر نیستم ولی کلا این چیزا همیشه گرون بوده خرید و مراسم و طلا و جواهر قبول دارین ؟پس دلیل نمیشه

بنظرتون کم توقع بودن خوبه ؟ کلا منظورمه؟ فضیلت اخلاقی هست ته ذهنتون ؟ 

من ته ذهنم متنفرم از کم توقعی، حس میکنم بی ارزش کردن حریممه ( ذهنیت خودمه ها چیزی ک از بچگی درونم شکل گرفته ) 

بچه ها لطفا قضاوتم نکنین خودتونم صادقانه بگین ته ذهنیتون چی هست 

فقط تو نی نی سایته که دیده میشه یه کاربر ۱۳ ساله که تو امتحان عربی فرداش مونده ، میاد تو تاپیکای خانمهای سی چهل ساله در نقش مشاوره خانواده ظاهر میشه !!!

ببین کم توقعی خوب نیست خودتو بی ارزش میکنی

ولی در چهارچوب توانایی طرف تعیین کن چی میخوای 

مثلا یکی شوهرش کارگره نگه من سرویس ۱۰۰ میلیونی میخوام

ولی خب درحد توانایی اون بهترین چیزو بگیر

رفتارت با کسایی سودی برات ندارن میشه شخصیت👀

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

بله فضیلت هست وقتی بفهمی طرف کم داره باید کمتر بخری ولی وقتی پول داره بخر .ما که اطرافیانمون ازدواجهای اخیر سرویسهای خیلی ظریف و کوچیک برداشتن .زنداداش خودم خیلی رعایت داداشمو کرد الحمدالله زندگی خیلی خوبی دارن بدون دعوا و حرف و حدیث .

اینجور چیزا اگه براتون مهم باشه حرف و دعوا زیاد پیش میاد.مگر اینکه طرف وضعش خوب باشه

کم توقعی وقتی جوابه که طرف مقابل درک کنه که تو اگه کم توقع هستی داری نیاز خودتو بی خیال میشی به خاطر دوست داشتن اون

و این موضوع براش شکل وظیفه به خودش نگیره یعنی ارزش کار آدم درک بشه وگرنه یکی از طرفین همیشه از درون ناراضی می مونه و به هم می ریزه

من دقیقا با شما موافقم چون خودم قبلا خیلی کم توقع بودم الان احساس میکنم برام ارزش کمتری قائل هستن چون خیلی راحت و مفت بدست آوردن الان تا چیزی میخوام میگن عوض شدی انگار قراره هیچ وقت هیچ انتظاری از دیگران نداشته باشم هیچ کس قدر آدمو نمی دونه برای هیچ کس دل نسوزانید اول باید به فکر خودت باشی 

از ماست که بر ماست

نه کم توقعی نه پر توقعی

بلکه توقع به جا

به نظر من توقع به جا رو ذهنیت آدم تعیین نمی کنه. شرایط مالی خودم و طرف مقابلم مشخص می کنه.

یعنی وقتی من یکی رو دوست دارم که می دونم سطح مالیش در حد x هست. خواسته هام نباید x+1 باشه. این میشه توقع بیجا. حتی اگر از بچگی تو ذهنت کرده باشن که اگر خواسته هات کمتر باشه بی ارزشی!! با این حال باید بتونی تشخیص بدی که چه میزان از طرف مقابل انتظار داشت باشی معقوله چه چیزان نابه جاست.

I would rather have questions that can't be answered than answers that can't be questioned!
2738

به نظرم هر کسی متناسب با زندگی و محیطی که توش بزرگ شده تعریف متفاوتی از کم توقعی داره و نمیشه یه تعریف واحد و مشخص ازش داشت و به خاطر همینه که میگن باید برای ازدواج دو طرف باید از همه لحاظ نه فقط از لحاظ مادی بهم شبیه باشن مثلا یه طرف نسبت به ابراز احساسات کم توقعه یعنی گفتن یه دوستت دارم براش کافیه ولی طرف مقابلش دلش می خواد بیشتر ابراز احساسات کنه ولی همسرش اونو پس میزنه خب بالاخره یه جایی خسته میشن مگر اینکه یکی از این دو نفر خودشو سانسور کنه

من اسکیزوفرنی دارم. خطرناک نیستم. هیولا و قاتل بالقوه نیستم. اختلالم همه ی من نیست. فقط قسمتی از منه. ( دوستان گرامی، به جااااان خودم فیلم "ذهن زیبا" رو دیدم. اینقدر اینو پیشنهاد نکنید!!!!)