2137
2217
عنوان

بنظرتون دلمه رو با چی میشه سرو کرد

473 بازدید | 71 پست

من چن روزی شمالم و مهمون رودرواسی دار دارم ،،یه روز ظهر میخوام کباب بدم      شام    دلمه +؟؟؟؟اینو پر کنید شوهرم اعصابمو خورد کرده !! هی میگه دلمه خالی بد است و کم است 

فرداش    نهار کله پاچه (خودشون خواستن و دوس دارن )   + شام    همبرگر و سوسیس زغالی 

حالا شام روز اول کنار دلمه چی بدم ؟ میگم آش رشته     شوهرم میگه بد است !!!   بده بنظرتون؟     کشک بادمجون و بقیه بادمجونها رو نگید       دیگه  کنار دلمه بعنوان شام چی بدم (ظهرشم کباب خواهم داد ) 

عزیزم من هم درست تجربه مشابه تورو داشتم تا اینکه با دکترساینا آشنا شدم. هم مشکلم برطرف شد هم جواب سوالهام رو گرفتم.

پیشنهاد میکنم تو هم اینجا کلیک کنی و سوالت رو باهاشون درمیون بزاری.

2215

دلمه و کوفته 

ولی خب کوفته یکم سخته درست کردنش 

کوفته ی همدانی نسبت به کوفته ی تبریزی اسون تره 

فقط برای زیبایی خودت موهایت را شانه نزن ، گاهی مویت را شانه کن فقط برای خود مو ؛ او می خواهد مرتب باشد اما زبان سخن ندارد ، تو بر خال خالش دست بکش دندانت را مسواک کن فقط برای خود دندان ، او می خواهد تمیز باشد اما نمی تواند بگوید ، تو به او برس . به داد مخلوقاتی برس و کمکشان کن که توان تشکر از تو را ندارند . به مورچه ها غذا بده ، برگ درختان را نوازش کن ، خاک طاقچه را پاک کن ، اگر به مخلوقی کمک کنی و او در ازای کمک تو جای دیگر برایت جبران کند ، با جهان بی حساب می شوی ، اما اگر بی زبانها را آراسته کنی ، جهان به تو بدهکار می شود و بدهی خود را مانند تصویرت در آینه به تو پس می دهد . اگر یک مشت گندم به جهان بدهی ، جهان هم با همان حرکت دست تو مانند تصویر در آینه ، یک مشت گندم به تو می دهد ، با این تفاوت که مشت جهان بزرگتر است .
2050

شامی  یا کتلت 

اول از همه برای فرج آقامون یه صلوات بفرسین🌸�🌸پسر جوان آن قدر عاشق دختر بود که گفت: تو نگران چی هستی؟دختر جوان هم حرفش را زد: همون طور که خودت می‌دونی مادرت پیره و جز تو فرزندی نداره… باید شرط ضمن عقد بگذاریم که اگر زمین گیر شد، اونو  به خونه ما نیاری و ببریش خانه سالمندان.پسر جوان آهی کشید  و شرط دختر را پذیرفت…هنوز شش ماه از ازدواجشان نگذشته بود که زن جوان در یک تصادف اتومبیل قطع نخاع و ویلچر نشین شد.پسر جوان رو به مادرش گفت: بهتر نیست ببریمش آسایشگاه؟مادر پیرش با عصبانیت گفت: مگه من مُردم که ببریش آسایشگاه؟ خودم تا موقعی که زمین‌گیر نشدم ازش مراقبت می‌کنم.پسر جوان اشک ریخت و به زنش نگاه کرد.زن جوان انگار با نگاهش به او می‌گفت: شرط ضمن عقد رو باطل کن!

ناهار مفصله دیگه شام‌همون دلمه کافیه.یا بچه ها گفتن دو‌نمونه دلمه.یا سمبوسه.یا اسنک

باران که بند می آید  خیال میکنم زنی در جایی از جهان  گریه هایش تمام شده  موهای افتاده روی گونه هایش را دور انگشت اشاره میپیچد . و به ترکیب سفره شام می اندیشد

دلمه برگ مو منظورته یا فلفل دلمه و بادمجون؟

بمونم، به خودم ظلم کردم                                                   برم، کابوسمو ساختم!                                                           تو این دو راهی بی رحم به هر سمتی برم باختم...
1718