2737
2734
عنوان

💛یک صفحه قرآن بخوانیم

747 بازدید | 105 پست

♥️خدای مهربانم. 

💚خدایا شکرت که هستی و حالِ دلمون با تو. خیلییی خوووبه. 

💛خدایا شکرت بهت ایمان و اعتماد داریم

💜خدایا شکرت مهربان و صبوریم

🧡خدایا شکرت قدرتمندیم

💙خدایا شکرت قلبمون سرشار از عشق و آرامشه

💝خدایا شکرت برای تپش قلبمون

♥️خدایا صدهزار مرتبه شکرت برای تک تکِ لحظه های زندگیمون🦋•~•~•~💚~•~•~•

❤️🦋سلام دوستان همراه صبح سه شنبه تون بخیر امیدوارم که حالتون خوب باشه و شاد باشید 

.. بسم الله الرحمن الرحیم

أَفَمَن شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلَامِ فَهُوَ عَلَى نُورٍ مِّن رَّبِّهِ فَوَیْلٌ لِّلْقَاسِیَةِ قُلُوبُهُم مِّن ذِکْرِ اللَّهِ أُولَئِکَ فِی ضَلَالٍ مُّبِینٍ

22 - ‌پس‌ آیا کسی‌ ‌که‌ ‌خدا‌ سینه‌اش‌ ‌را‌ ‌برای‌ اسلام‌ گشاده‌ و ‌او‌ ‌بر‌ نوری‌ ‌از‌ جانب‌ پروردگار خویش‌ ‌است‌ [مانند سختدلان‌ ‌است‌]! ‌پس‌ وای‌ ‌بر‌ سنگدلانی‌ ‌که‌ یاد ‌خدا‌ نمی‌کنند اینان‌ ‌در‌ گمراهی‌ آشکارند

اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدِیثِ کِتَابًا مُّتَشَابِهًا مَّثَانِیَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذِینَ یَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلِینُ جُلُودُهُمْ وَقُلُوبُهُمْ إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ ذَلِکَ هُدَى اللَّهِ یَهْدِی بِهِ مَن یَشَاءُ وَمَن یُضْلِلِ اللَّهُ فَمَا لَهُ مِنْ هَادٍ

23 - ‌خدا‌ زیباترین‌ سخن‌ ‌را‌ ‌به‌ صورت‌ کتابی‌ ‌که‌ [آیاتش‌] همانند یکدیگر و ‌با‌ ‌هم‌ سازگار ‌است‌ نازل‌ کرده‌ ‌است‌ آنان‌ ‌که‌ ‌از‌ پروردگارشان‌ خشیت‌ دارند، پوست‌ بدنشان‌ ‌از‌ ‌آن‌ ‌به‌ لرزه‌ می‌افتد سپس‌ پوستشان‌ و دلشان‌ ‌به‌ یاد ‌خدا‌ نرم‌ و آرام‌ می‌گردد ‌این‌ ‌است‌ هدایت‌ ‌خدا‌ ‌که‌ ‌هر‌ کس‌ ‌را‌ بخواهد ‌به‌ ‌آن‌ هدایت‌ می‌کند و ‌هر‌ ‌که‌ ‌را‌ ‌خدا‌ گمراه‌ کند ‌او‌ ‌را‌ راهبری‌ نخواهد ‌بود‌

أَفَمَن یَتَّقِی بِوَجْهِهِ سُوءَ الْعَذَابِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ وَقِیلَ لِلظَّالِمِینَ ذُوقُوا مَا کُنتُمْ تَکْسِبُونَ

24 - ‌پس‌ آیا ‌آن‌ کس‌ ‌که‌ ‌در‌ روز قیامت‌ [دست‌ بسته‌] ‌با‌ صورت‌ ‌خود‌ ‌آن‌ عذاب‌ سخت‌ ‌را‌ دفع‌ می‌کند [مانند کسی‌ ‌است‌ ‌که‌ ‌از‌ عذاب‌ الهی‌ ایمن‌ ‌است‌!] و ‌به‌ ستمگران‌ گفته‌ می‌شود: آنچه‌ ‌را‌ ‌که‌ دستاوردتان‌ ‌است‌ بچشید

کَذَّبَ الَّذِینَ مِن قَبْلِهِمْ فَأَتَاهُمُ الْعَذَابُ مِنْ حَیْثُ لَا یَشْعُرُونَ

25 - کسانی‌ [‌هم‌] ‌که‌ پیش‌ ‌از‌ آنان‌ بودند ‌به‌ تکذیب‌ پرداختند، ‌پس‌ ‌از‌ ‌آن‌ جا ‌که‌ حدس‌ نمی‌زدند عذاب‌ ‌به‌ سراغشان‌ آمد

فَأَذَاقَهُمُ اللَّهُ الْخِزْیَ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَلَعَذَابُ الْآخِرَةِ أَکْبَرُ لَوْ کَانُوا یَعْلَمُونَ

26 - ‌پس‌ ‌خدا‌ ‌در‌ زندگی‌ دنیا رسوایی‌ ‌را‌ ‌به‌ آنان‌ چشانید و قطعا عذاب‌ آخرت‌ بزرگ‌تر ‌است‌، ‌اگر‌ می‌دانستند

وَلَقَدْ ضَرَبْنَا لِلنَّاسِ فِی هَذَا الْقُرْآنِ مِن کُلِّ مَثَلٍ لَّعَلَّهُمْ یَتَذَکَّرُونَ

27 - و ‌به‌ راستی‌ ‌در‌ ‌این‌ قرآن‌ ‌از‌ ‌هر‌ گونه‌ مثلی‌ ‌برای‌ مردم‌ آوردیم‌، ‌باشد‌ ‌که‌ آنان‌ پند گیرند

قُرْآنًا عَرَبِیًّا غَیْرَ ذِی عِوَجٍ لَّعَلَّهُمْ یَتَّقُونَ

28 - قرآن‌ عربی‌ ‌که‌ هیچ‌ کژی‌ ‌در‌ ‌آن‌ نیست‌ ‌باشد‌ ‌که‌ ‌آنها‌ راه‌ تقوا پویند

ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا رَّجُلًا فِیهِ شُرَکَاءُ مُتَشَاکِسُونَ وَرَجُلًا سَلَمًا لِّرَجُلٍ هَلْ یَسْتَوِیَانِ مَثَلًا الْحَمْدُ لِلَّهِ بَلْ أَکْثَرُهُمْ لَا یَعْلَمُونَ

29 - ‌خدا‌ [‌در‌ باره‌ی‌ چند خدایی‌ و یک‌ خدایی‌] مردی‌ ‌را‌ مثل‌ زده‌ ‌است‌ ‌که‌ مملوک‌ شریکانی‌ بدخو و ناسازگار ‌است‌ و مردی‌ ‌است‌ ‌که‌ تنها تسلیم‌ یک‌ نفر ‌است‌ آیا ‌این‌ دو ‌در‌ مثل‌ یکسانند! حمد مخصوص‌ خداست‌ ولی‌ بیشترشان‌ نمی‌دانند

إِنَّکَ مَیِّتٌ وَإِنَّهُم مَّیِّتُونَ

30 - قطعا تو خواهی‌ مرد، و ‌آنها‌ [نیز] خواهند مرد

ثُمَّ إِنَّکُمْ یَوْمَ الْقِیَامَةِ عِندَ رَبِّکُمْ تَخْتَصِمُونَ

31 - سپس‌ ‌شما‌ روز قیامت‌ نزد پروردگارتان‌ مجادله‌ خواهید کرد

صفحه : 461

تاپیک زیارت شهید 

💕شهید حسن قربانپور

زیارت شهدا 

اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَولِیاءَ اللهِ وَ اَحِبّائَهُ ، اَلسَّلامُ عَلَیکُم یَا اَصفِیَآءَ اللهِ وَ اَوِدّآئَهُ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصَارَ دینِ اللهِ ، اَلسَلامُ عَلَیکُم یا اَنصارَ رَسُولِ اللهِ

💚تاپیک صلوات به نیت سلامتی امام زمان شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضابرادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 

هرگاه به هر

امامی سلام دهید

خــــــود آن امام جواب

ســـــــلام تان را میدهـــــد...❣

ولی اگر کسی بگوید:

❣ “السلام علیک یا فاطمه الزهرا”❣

همه‌ی امامان جواب میدهند …

می‌گویند: چه شده است که این 

فرد نام مادرمان را برده است !؟

السلام علیکِ

یا فاطمهُ الزهراء(س)

تا ابد این نکته را انشا کنید

پای این طومار را امضا کنید

هر کجا ماندید در کل امور

رو به سوی حضرت زهرا کنید...

🌹السلام علیک یا فاطمه الزهرا (س)🌹

السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ رَسُولِ اللَّهِ🌹 السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ نَبِيِّ اللَّه🌹ِ السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ حَبِيبِ اللَّهِ🌹 السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ خَلِيلِ اللَّهِ🌹 السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ صَفِيِّ اللَّهِ🌹السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ أَمِينِ اللَّهِ🌹 السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ خَيْرِ خَلْقِ اللَّهِ🌹 السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ أَفْضَلِ أَنْبِيَاءِ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ مَلائِكَتِه🌹ِ السَّلامُ عَلَيْكِ يَا بِنْتَ خَيْرِ الْبَرِيَّةِ🌹 السَّلامُ عَلَيْكِ يَا سَيِّدَةَ نِسَاءِ الْعَالَمِينَ🌹 مِنَ الْأَوَّلِينَ وَ الْآخِرِينَ السَّلامُ عَلَيْكِ يَا زَوْجَةَ وَلِيِّ اللَّهِ وَ خَيْرِ الْخَلْقِ بَعْدَ رَسُولِ اللَّهِ🌹

خدا ❤نفس دیگه ای بهم هدیه داد

نفس داد تا بازم به یاد شما باشم، 

نفس این هستی; 

سلام

مهربان هستی، 

سلام.

سلام میدهم تا سلامت باش❤ی مولایم.

⛅ألـلَّـهُـمَــ عَـجِّـلْ لِـوَلـیِـکْ ألْـفَـرَج به حَقِ حَضْرَتِ زینب سلام الله علیها ⛅

⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅⛅

⛅ اولین تقـــدیم بہ ســـــاحت قدســـــے قطب عالــم امکان

حضـــرت صاحـــب الـــزمان(عج)

⛅ السَّلامُ علیکَ یا بقیَّةَ الله 

یا اباصالحَ المهدی 

یا خلیفةَالرَّحمن

و یا شریکَ القران 

ایُّها الاِمامَ الاِنسُ و الجّان

سیِّدی و مَولای

ْ الاَمان الاَمان

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

⛅سلام بر سیدالشهدا ابا عبداللہ الحسین 

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ

وَ عَلَی الاَْرْواحِ الَّتی حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ

عَلَیْکَ مِنّی سَلامُ اللَّهِ اَبَداًما بَقیتُ

وَ بَقِیَ اللَّیْلُ وَ النَّهار

ُوَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّی لِزِیارَتِکُمْ  

اَلسَّلامُ عَلَی الْحُسَیْنِ

وَ عَلی عَلِیِّ بْنِ الْحُسَیْن

وَ عَلی اَوْلادِ الْحُسَیْنِ

وَ عَلی اَصْحابِ الْحُسَیْنِ

پربرکت میکنیم روزمان رابا سلام بر گلهاے هستے

⛅سلام بر

❤ محمد(ص)

❤ علے(ع).       

❤ فاطمہ(ع) 

❤️حسن(ع)❤حسین(ع) 

پنج گل باغ نبے

سلام بر

❤سجاد(ع)

❤باقر(ع)

❤صادق (ع)

گلهاے خوشبوے بقیع،

سلام بر

❤رضا(ع) 

قلب ایران و ایرانے  

سلام بر

❤کاظم(ع) 

❤ تقے (ع)

خورشیدهاے کاظمین،

سلام بر 

❤نقے (ع) 

❤عسکرے(ع) 

خورشید های سامراء 

و سلام بر 

❤مهدے (عج)❤️

قطب عالم امکان،

❤امام عصر وزمان 

که درود وسلام خدا بر این خاندان نور و رحمت باد.

خدایابہ حق این ۱۴ گل روزمان را پر برکت گردان

⛅ آمین یارب العالمین

💚تاپیک صلوات به نیت سلامتی امام زمان شنیدم امام رضا مریضارو شفا میده💚شنیدم پنجره فولاد رضا برات کربلا میده💚 شنیدم که ضامن آهو شدی امام رضا💚میشه ضامن منم بشی پیش خدا💚 شنیدم هرکی بره زیارت امام رضابرادیدنش میاد سه جا غریب الغربا💚برا بار اولی سر پل صراط میاد💚دومی وقتیه که نامه ی تو برات میاد💚بار سوم که میخاد آقا به دادت برسه💚وقتی که ملک میاد تا به حسابت برسه💚من قیزیمادونیایام😍قیزیم منه دونیا دی😍الله بیزی آییرما😍بو قیز منه سودا دی😍من تورک قیزام آسانا😍منیم آنام زهرا دی😍عشقی منه اورگددی😍قلبیم اونا شیدا دی😍♥ آبجی سادات خودمی💚khoday_mer3p 💚با یه صلوات آمین بگو خواهرگلم.خدایا هرکی چشمش به این امضا افتاد همون لحظه دلشو شاد کن.اگه دختره یه بخت خوب نصیبش کن.اگه منتظره دامنشو سبز کن.اگه غصه داره خدایا به بزرگیت قسمت میدم ارامشی از جنس خودت نصیبش کن.اگه مستاجره صاحب خونش کن.اگه با شوهرش مشکل داره دلشونو به هم رضا کن.خدایا خیلی از دوستام ناراحتی هایی دارن که نمیتونن بیان کنن اونا فقط تورو دارن جوری به خودت نزدیکشون کن که ناراحتیشونو فراموش کنن.اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم.brave 

وای اعتصامی جان خیلی تعریفتون رو شنیدم خودمم خیلی دوستتون دارم😍💋مرسی❤

به امید روزی که مردم به همدیگه یاد بدن خودشون رو دوست داشته باشن،نژاد پرستی رو کنار بذارن،به علایق همدیگه احترام بذارن هیچوقت کسی رو ندونسته قضاوت نکنن و یاد بگیرن دل کسی رو نشکنن:)زندگی چه زیبا میشه:)🦋❤

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2731
وای اعتصامی جان خیلی تعریفتون رو شنیدم خودمم خیلی دوستتون دارم😍💋مرسی❤

سلام آبجی جونم صبحت نورانی به لطف خدا خوش آمدی.. دوست به من لطف دارن.. 

عزیزمی ممنونم از مهربونیت 💖🦋💕😍🙏

سلام ممنون خدا خیرتون بد من سعیزمی کنم هر روز بخونم یه صفحه را

سلام آبجی جونم صبحت بخیر خوش آمدی 

قبول باشه 

ممنونم زنده باشی عزیزم 😍💕🦋🙏

2738

امام صادق(علیه السلام):

وقتى صبح دمید بگو:

💥(الحَمدُللّه فالِقِ الإِصباحِ،سُبحانَ رَبِّ المَساءِ وَالصَّباحِ

💥اللّهُمَّ صَبِّح آل مُحَمَّدٍ بِبَرَکَةٍ وعافِیَةٍ، وسُرورٍ وقُرَّةِ عَینٍ 

💥اللّهُمَّ إنَّکَ تُنَزِّلُ بِاللَّیل وَالنَّهارِ ما تَشاءُ،

فَأَنزِل عَلَیِّ و عَلى أهلِ بَیتی

مِن بَرَکَةالسَّماواتِ وَالأَرْضَ 

ِ رِزقا حَلالاً طَیِّبا واسِعا تُغنینی بِهِ عَن جَمیعِ خَلقِک)

💚💥اَللّٰهُمَ عَجِّلْ لِوَليِّکَ الْفَرَج💥💚

سلامتی مینا و بچه توی شکمش و حاجت مائده و خاطره @77mary 

سلامتی نرگس و نی نی @یارضاااااااااااااا 

@هلنا1471

@عشقمخدایمهربونمونه‍ @simorg 

@پونه12345

@آهوآرام و شفای بابا بزرگش عمل قلب داره 

@lavinya @hanan1399‍ @بیرجند۰۴ 

@آیسون1 و برادرش @هارلییییییییییییییی2

@flamingo 

@hhana54 @ssssssssssrr

@ساامگل @انارخاتون @گل_اهریمن @topol_bamaze‍ @1zahrabanoo @قطره_اشکی_در_مرداب‍ 

@1فروردین‍ @آذری_ام @سویل۳‍ @_fatemeh_1d_‍

@منوبارون @نورابالام @elimoho @ffsgge 

@ساکت۱۳۶۰‍  @قمشه @7saba6

@زاغک_نمکی 

دوستان لطفا برای منتظران سایت دعا کنید و یه صلوات آمین بفرستین 💕💕💕💕💕💕🦋

سلام خواهری ممنون خوش باشین .قبول حق .سلامت باشین دوست دارم در موردتون بیشتر بدونم

ممنونم زنده باشی عزیزم همچنین 

در خدمتم 

🥺السلام علیک یا فاطمه الزهرا خدایا بحق حضرت زهرا به من ارامش بده🌹

سلام آبجی جونم صبحت نورانی به لطف خدا 

الهی آمین... اسمت رو نوشتم تا دوستان برات دعا کنن 😍💖

💖زیارت سه شنبه 

روز سه‏ شنبه به اسم امام سجاد و امام محمد باقر و امام جعفر صادق عليهم السلام است زيارت كن ايشان را بدين زيارت‏

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا خُزَّانَ عِلْمِ اللَّهِ السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا تَرَاجِمَةَ وَحْيِ اللَّهِ‏

سلام بر شما (حضرت امام زين العابدين و حضرت باقر و حضرت صادق «ع» ) باد اى خازنان گنجينه علم خدا سلام بر شما باد اى مفسران وحى خدا

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَئِمَّةَ الْهُدَى السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَعْلاَمَ التُّقَى‏

سلام بر شما اى پيشوايان هدايت خلق سلام بر شما باد اى نشانه ‏هاى روشن تقوى

السَّلاَمُ عَلَيْكُمْ يَا أَوْلاَدَ رَسُولِ اللَّهِ‏

سلام بر شما باد اى فرزندان رسول خدا

أَنَا عَارِفٌ بِحَقِّكُمْ مُسْتَبْصِرٌ بِشَأْنِكُمْ مُعَادٍ لِأَعْدَائِكُمْ مُوَالٍ لِأَوْلِيَائِكُمْ بِأَبِي أَنْتُمْ وَ أُمِّي صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ‏

من به حقانيت و امامت شما شناسا و معترفم و به شأن و مقام شما بصيرم با دشمنان شما دشمن و با دوستان شما دوستم پدر و مادرم فداى شما درود خدا بر شما باد

اللَّهُمَّ إِنِّي أَتَوَالَى آخِرَهُمْ كَمَا تَوَالَيْتُ أَوَّلَهُمْ‏

خدايا من ‏چنان كه اول آنها (پيغمبر) را دوست مى ‏دارم محققا آخر آنها (اهل بيت او) را دوست مى ‏دارم

وَ أَبْرَأُ مِنْ كُلِّ وَلِيجَةٍ دُونَهُمْ وَ أَكْفُرُ بِالْجِبْتِ وَ الطَّاغُوتِ وَ اللاَّتِ وَ الْعُزَّى‏

و بجز آنها از هر كه مدعى مقام آن هاست بيزارم و به جبت و طاغوت ستمكار (و مدعيان دروغ) و بت لات و عزى كافرم

صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْكُمْ يَا مَوَالِيَّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ‏

درود خدا بر شما باد اى پيشوايان من و رحمت و بركات خدا

السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا سَيِّدَ الْعَابِدِينَ وَ سُلاَلَةَ الْوَصِيِّينَ‏

درود بر تو باد اى بزرگ اهل عبادت و عنصر پاك اوصياء پيغمبر

السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا بَاقِرَ عِلْمِ النَّبِيِّينَ‏

سلام بر تو اى حامل علوم پيغمبران حق

السَّلاَمُ عَلَيْكَ يَا صَادِقاً مُصَدَّقاً فِي الْقَوْلِ وَ الْفِعْلِ‏

درود بر تو اى صادق مصدق در گفتار و كردار

يَا مَوَالِيَّ هَذَا يَوْمُكُمْ وَ هُوَ يَوْمُ الثُّلاَثَاءِ وَ أَنَا فِيهِ ضَيْفٌ لَكُمْ‏

اى پيشوايان من اين روز سه شنبه متعلق به شماست و من در اين روز مهمان شما هستم

وَ مُسْتَجِيرٌ بِكُمْ فَأَضِيفُونِي وَ أَجِيرُونِي بِمَنْزِلَةِ اللَّهِ عِنْدَكُمْ وَ آلِ بَيْتِكُمْ الطَّيِّبِينَ الطَّاهِرِينَ‏

و پناهنده به شما پس از من مهمان نوازى كنيد و مرا پناه دهيد به مقام و منزلتى كه خدا را نزد شماست و اهل بيت شما كه خوبان و پاكان عالمند

2706