2733
2734
عنوان

ورزشهای مناسب دوران بارداری

1154 بازدید | 11 پست

سلام دوستان

میخواستم از اونایی که باردار بودن و در دوران بارداری ورزش میکردن بپرسم که چه ورزش هایی انجام میدادید، تحت نظر پزشک بودین یا خودتون انجام میدادین، ورزش‌هایی به جز پیاده روی و ... اینا مینظورمه

اگر انجام میدادید ممنون میشم بگید که چیا بودن 

هر چیز که در جستن آنی، آنی...

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢

خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍

بیا اینم لینکش

ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

یوگا میگن خوبه 

عاشق شکلات و پاستیل 😋 افراد بی ادب ریپلای نمیشن پس فک نکن حق با توئه دلیلی نداره باهات بحث کنم حتی کامنتات دیگه خونده نمیشع 🙂دهه شصتی هستم 😍🌹 دخملم 🥰♥️🌹همسرم ♥️
2731

اصولا اگه مشکل و استراحت مطلقی نباشه از هفته 30 میتونی ورزش های زایمان راحت رو شروع کنی.

1)اصولا چون تو بارداری اولویت خون رسانی به مغز و جنین هست شما تو سایر عضله های بدنت مثل دست و پاهات احساس گرفتگی میکنی این ورزش ها کمک میکنه به خون رسانی به اون نواحی.

2)ورزش های لگنی باعث نرم شدن و گرم شدن عضله های لگن میشه تا شما روز زایمان احساسگرفتگی نکنی یا بدنت انعطاف خوبی داشته باشه واسه پوزیشن های مختلف

3)یه سری ورزش ها باعث میشه جای جنین واسه چند ثانیه ام شده اون تو باز تر بشه و این خیلی به شما احساس سبکی میده

اسم ورزش هارو میگم تو گوگل سرچ کن نحو ی انجامشو

پروانه،اسکات،گربه،سجده،کگل 

مادر بودنم را خیلی دوست دارم ❤دلم ضعف میرود برای دنیایی مادری❤دنیایی که متعلق به خودت نیستی❤همه جا حضور کسی را احساس میکنی❤که آنقدر بی پناه است،که فقط آغوش تو آرامش میکند❤آنقدر کوچک است که دست های تو هدایتش میکند❤آنقدر ضعیف است است که شیره ی جان تو پرورشش میدهد❤مادر بودنم را دوست دارم❤چون به بودنم معنا میدهد❤
فقط یوگا؟ پیلاتس و وزنه و اینا خوب نیس یعنی؟

به ریسکش نمی ارزه من که قبلا مرتب باشگاه میرفتم الان نه

عاشق شکلات و پاستیل 😋 افراد بی ادب ریپلای نمیشن پس فک نکن حق با توئه دلیلی نداره باهات بحث کنم حتی کامنتات دیگه خونده نمیشع 🙂دهه شصتی هستم 😍🌹 دخملم 🥰♥️🌹همسرم ♥️
اصولا اگه مشکل و استراحت مطلقی نباشه از هفته 30 میتونی ورزش های زایمان راحت رو شروع کنی. 1)اصولا چو ...

ممنون از راهنماییتون عزیزم🤍

2738
ممنون از راهنماییتون عزیزم🤍

خواهش میکنم

مادر بودنم را خیلی دوست دارم ❤دلم ضعف میرود برای دنیایی مادری❤دنیایی که متعلق به خودت نیستی❤همه جا حضور کسی را احساس میکنی❤که آنقدر بی پناه است،که فقط آغوش تو آرامش میکند❤آنقدر کوچک است که دست های تو هدایتش میکند❤آنقدر ضعیف است است که شیره ی جان تو پرورشش میدهد❤مادر بودنم را دوست دارم❤چون به بودنم معنا میدهد❤

سلام. من فیزیوتراپیست هستم. عزیزم در خصوص ورزشهای زمان بارداری باید عرض کنم که حتما این تمرینات باید زیر نظر مربی باشه که در زمینه ورزشهای دوران بارداری آموزش دیده. تمرینات مجاز در این دوره ترجیحا تمرینات سبک و کششی باید باشه . دوره های تحت عنوان یوگای بارداری وجود داره که در اونها علاوه بر تمرینات مناسب این دوره ، تمریناتی گفته میشه که در روند زایمان طبیعی هم بسیار کمک کننده است. قبل از دوره کرونا یوگا در آب هم برای خانمهای باردار در بعضی مراکز انجام میشد که در حال حاضر در دسترس نیست. البته قبل از انجام هر فعالیت ورزشی ،حتما باید با پزشک زنانتون در رابطه با اینکه با توجه به شرایط بارداریتون بهتون اجازه ورزش میدن یا خیر هم مشورت کنید .

سلام. من فیزیوتراپیست هستم. عزیزم در خصوص ورزشهای زمان بارداری باید عرض کنم که حتما این تمرینات باید ...

ممنون از راهنماییتون عزیزم💚