2733
2734
عنوان

به نظرتون توخانواده درحق دختر ظلم نمیشه؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 276 بازدید | 25 پست

از بس فامیلامون از دختر بدشون میاد بخصوص فامیلای پدریم همش به پدرم میگن دختر به چه دردت میخوره زود شوهرش بده بره ،یه جوری ردش کن،منم تصمیم گرفتم اصلا ارث نبرم ،با اینکه میدونم خانواده خودم حقمو کامل میدن

کاربر سال۹۷ هستم
چی بگم آخه  از قدیم قانون بو ه و هنوز خیلیا ازش پیروی میکنن  میگم که مونده به طرز فکر خا ...

آره میخوام همون زمین دادن پس بدم بهشون ارزش من براشون همین قدره اینطوری رفتار کنن همون پسراش برن فردا جمعشون کنن 

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728

والا تو خود اسلامم یک سوم ارثت حق دخترته اینا تفکرات قدیمیاس که میگفتن دختر حق ارث نداره

مثل ننه بابام ( مادر بزرگم) که میگفت مگه دخترم حق داره🤣🤣🤣 چون داداش نداشتم اینو میگفت

نه توبیا بخورش پیر هُراق

2738
والا تو خود اسلامم یک سوم ارثت حق دخترته اینا تفکرات قدیمیاس که میگفتن دختر حق ارث نداره مثل ننه با ...

وای وای مادرجون منم همین جوره به مامانم گفته اگه علی (بابام) بمیره من از حقم نمی‌گذرم 

فک کن پیرزن میخواد بعد از پسرش زنده بمونه 

طبق شرع وظیفه مرده که خونه تهیه کنه خرج زن و بچه ها رو بده وسایل خونه که جهاز هستش رو بخره و همه خرجا با مرده مثلا این رسم که دختر باید جهیزیه ببره وظیف مرده اصلش.....تویه خانواده دختر و پسر دارن تمام خرج زندگی با پسره و اگه پدر و مادر از کار افتاده باشن پسر باید هزینشو ب ه ببین شاید توخانواده دختر دلسوز تر باشه وای بحث وظیفه است اگه مرد خرج بچه نده قانون بهش گیر میده اما دختر نه...پس طبیعی پسر دوبرابر ارث ببره حالا اگه تویه خانواده اصرار به مساوی بودنه راهش کاملا بازه قبل از مرگ به اسم دخترشون بزنن یا حتی میتونن یک سوم اموال رو تو وصیتنامه به نام دختر بزن باقی ارث بین دختر دو به یک تقسیم شه اینجوی دختر خیلی بیشتر از پسر به ارث میبره